چگونه دوام عطر خود را افزایش دهیم؟

متاسفانه خیلی‌ از افراد با تصور اینکه عطر را روی بدن اسپری کنند، کار تمام است! مجبور می‌شوند بارها و بارها عطر زدن را تکرار کنند. اما عطر زدن آداب مخصوص به‌خودش را دارد، با مقاله «چگونه دوام عطر خود را افزایش دهیم؟» روش صحیح عطر زدن را فرا بگیرید.

احتمالاً برای شما اتفاق افتاده است که عطری خریده باشید، حتی با قیمت بالا و از یک برند مشهور و بعد از استفاده متوجه می‌شوید روی پوستتان دوام ندارد. احتمالاً با خود فکر کردید تقلبی بوده است، هر چند این روزها فروش عطرهای بدل به جای اصل آنها افزایش یافته است اما این موضوع همیشه هم صادق نخواهد بود، با انتشار این پست تیم چی بپوشم قصد دارد چند روش اصلی و مهم که باعث دوام بیشتر عطر می‌شود را با شما در میان بگذارد، با پیش فرض اینکه همه شما اطلاع دارید عطرها باید در نقاط نبض‌دار و گرم بدن مثل مچ‌ها، شاهرگ گردن و سینه استفاده شوند پس به سراغ باقی موضوعات می‌رویم.

چگونه دوام عطر خود را افزایش دهیم؟

1- در درجه اول سعی کنید عطری را انتخاب کنید که رایحه تندی داشته باشد، بوهایی که این حالات رو دارند: صابونی مثل بلک از کنت کول، پودری مثل اغلب تولیدات شانل و آزارو قدیم، ادویه‌ای مثل بربری بیت مردانه و چوبی مثل لاکاست اسنس عموماً دوام بهتری روی پوست و لباس دارند تا بوهای ملایم.

2-  اغلب عطرها روی پوست‌های خشک کم‌ترین دوام را دارند، پس بهترین راه این است که به نحوی پوست را مرطوب نگه دارید که همین موضوع باعث تبخیر بهتر عطر و پخش شدن بوی آن خواهد شد، اما حتما می‌پرسید چطور و یا چگونه؟

چگونه دوام عطر خود را افزایش دهیم؟

الف) برای این کار از لوسیون‌های فاقد عطر و اسانس و یا روغن جوجوبا استفاده کنید. راه دوم که خیلی در ایران رواج ندارد استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌های عرضه شده با همان عطر هست که رایحه آن عطر را دارند این باعث تشدید بوی عطر و دوام و ماندگاری بالاتری می‌شود. در زمستان‌ها حتماً سعی کنید از رایحه‌های سنگین‌تر، گرم، تند و پودری‌تر استفاده کنید چون سرما و خشکی هوا روی عدم تبخیر عطر تاثیر می‌گذارد.

ب) موقع خرید حتماً دقت کنید که eau de perfume تهیه کنید چون میزان اسانس عطر بالاتری در آنها به کار رفته است و به همین دلیل دوام بالاتری روی پوست خواهند داشت. eau de toilette ها حدود 4-5 ساعت دوام دارند که البته تمام این مطالب با توجه به نوع مواد به کار رفته در عطر، میزان اسپایسی بودن، گرما، نوع پوست شما و … متغیر می‌باشد.

علاوه بر این مقاله، شما باید نحوه‌ی صحیح عطر زدن را نیز بدانید.

مطالب مرتبط: 

1-عطرهایی که در بهار ۹۶ به آن‌ها احتیاج دارید

2- هفت پیشنهاد عطر زنانه به انتخاب چی بپوشم

3- ۱۰ پیشنهاد عطر برای هدیه

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :