خانم‌هایی که شکم بزرگ دارند، چگونه لباس بپوشند؟

خیلی از خانم‌ها از چربی‌های دور شکم خود خوششان نمی‌آید و دوست دارند تا حد امکان آن را پنهان کنند؛ اما در آن موفق نشده و شاید حتی شکم را بزرگ‌تر نشان دهند. در متن امروز سعی می‌کنیم به نکاتی مهم اشاره کنیم تا به شما در خرید مانتو و لباس‌های دیگر، کمک کند.

ad banner

 

نه به لباس تنگ!

 

لباس‌های تنگ، توجه را به سمت ناحیه شکم جلب کرده و آن را کاملا نمایان می‌کنند. تا حد امکان سراغ مانتو، تی‌شرت و بلوزهای گشاد بروید تا توجه را از سمت ناحیه کپل و شکم دور کنید.

 

رنگ به سلیقه خودتان!

در خیلی از متن‌ها گفته می‌شود که خانم‌های تپل‌تر یا شکم‌دار بهتر است لباس‌های تیره بپوشند. این مسئله تا حدی درست است اما به این معنا نیست که شما حق ندارید از رنگ‌های روشن و پاستلی استفاده کنید. شما می‌توانید از رنگ‌های بژ، کرمی، پسته‌ای، صورتی کمرنگ و… نیز استفاده کنید؛ اما تا حد امکان سعی کنید لباس شما تک رنگ باشد.

 

بلندی تا زیر زانو یا ماکسی!

هر چه مانتوی شما بلندتر باشد، قدتان بلندتر دیده شده و شکمتان کم‌تر به چشم می‌آید. سعی کنید سراغ مانتوهای کوتاه‌تر از زانو نروید.

 

حواستان به طرح باشد!

حواستان به طرح لباس باشد. از لباس‌های راه راه افقی، چهارخانه و گل گلی ریز دوری کنید. در عوض سراغ مانتوهای ساده، راه راه عمودی و یا گل گلی بزرگ بروید.

 

شلوار فاق بلند، دوست شماست!

شلوارهای فاق بلند برای خانم‌های شکم‌دار ساخته شده‌اند زیرا مثل گن عمل کرده و شکم را جمع می‌کنند. شلوارهایی بپوشید که تا کمر فاق دارند. شلوارهای مشکی یا تیره برای این کار کاملا مناسبند. به هیچ عنوان سراغ شلوار جین فاق کوتاه نروید. البته می‌توانید از لگ‌های فاق بلند نیز استفاده کنید.

 

مانتو جلوباز بپوشید!

بر خلاف تصور بعضی‌ها، مانتوهای جلوباز می‌توانند شکم شما را کوچک‌تر نشان دهند. خطوطی عمودی که دو طرف مانتو ایجاد می‌کنند، باعث می‌شوند بدنتان کشیده‌تر به نظر برسد. بافت‌های جلوباز نیز برای پاییز، گزینه مناسبی هستند. جایگزین مانتو در پاییز می‌تواند پالتو یا کت جلوباز باشد. حتما زیرشان لباسی گشاد بپوشید.

 

استفاده هوشمندانه از اکسسوری!

با استفاده از اکسسوری در نواحی دور از شکم، می‌توانید توجه‌ها را از سمت آن بردارید. برای مثال می‌توانید با مانتو مشکی‌تان، شالی با رنگ جیغ بیندازید یا از گردنبند و گوشواره‌های چشمگیر استفاده کنید. اگر پاهای زیبایی دارید نیز می‌توانید از شلوارهای تنگ و طرحدار استفاده کنید.

 

دامن کلوش و مدادی!

 

اگر به پوشیدن دامن علاقه دارید، حتما دامن‌ کلوش یا مدادی بپوشید. البته یادتان نرود که دامن هم باید مثل شلوار، فاق بلند باشد. می‌توانید به راحتی برای این دامن از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :