چگونه خوش لباس ترین مرد دنیا باشم؟

بسیاری از مردم اصول خوش لباسی را به طور غریزی و با نگاه به اطرافیان یاد می گیرند. ولی اگر این اتفاق برای شما نیفتاده نگران نباشید اگرچه یاد گیری در سنین بالاتر سخت تر است ولی شدنی است. آن چیزی که لازم دارید فرا بگیرید شهودی است و هر روز صدها نمونه از آن جلوی چشمان شما قرار دارد اما قبل از این کار باید نگاهی به خود و آن چه که دارید بیندازید تا قدرت و دانش کافی را به دست آورید. پس چگونه خوش لباس ترین مرد دنیا باشم؟

چگونه خوش لباس ترین مرد دنیا باشم؟

کمد لباس هایتان را بازبینی کنید
قبل از این که شروع به خرید لباس برای خوش لباس شدن بکنید نیاز است که نگاهی به لباس های موجود خود بیندازید. لباس کار، لباس بیرون و لباس خانه سه بخش اساسی لباس های هر فرد بزرگسالی را تشکیل می دهد. هر لباسی در یکی از این سه دسته جای می گیرد بعضی از لباس ها چند کاربری هستند و ممکن است در دو یه سه دسته جای بگیرند. خوش لباسی یعنی داشتن لباس برای هر موقعیتی. پس کمد خو را بازبینی کنید و ببینید که آیا برای موقعیت های زیر لباس مناسبی دارید یا نه. این لیست می تواند موارد دیگری را هم شامل شود اما موقعیت های اصلی برای هر فرد بزرگسال همین هاست:

  • عروسی
  • ختم
  • مصاحبه شغلی
  • قرار بیرون
  • مهمانی های تولد/ فارغ التحصیلی/ سالگرد و …

اصول را یاد بگیرید
چند اصل اساسی درباره لباس پوشیدن وجود دارد که برای همه موقعیت ها صدق می کند:

  • لباس هایی بخرید که اندازه شما باشد. مثلا درست است که لباس های گشاد راحت تر هستند ولی باعث می شوند نامرتب و شلخته به نظر برسید.
  • لباس هایی را بخرید که در آن ها راحت هستید. هدف لباس پوشیدن علاوه بر زیبا شدن افزایش اعتماد به نفس است. اگر از ظاهر خود لذت نبرید قطعا خوش لباس به نظر نخواهید رسید.

پس از یادگرفتن چنین اصولی باید از خود سوال بپرسید، آیا کت و شلوارم مناسب مصاحبه های کاری است؟ چه نوع لباسی باید برای عروسی بپوشم؟ اگر جین نپوشم چه شلواری بهتر است؟ با این سوال ها و جستجو برای یافتن پاسخ آن ها شما به تدریج حرفه ای تر می شوید و ذوق و سلیقه بهتری در لباس پوشیدن پیدا خواهید کرد. پس از پاسخ به این سوال ها لیستی از لباس هایی را که به آن ها احتیاج دارید تهیه کنید. از دوستانتان برای خرید کردن کمک بگیرید. چون گوگل نمی تواند به شما بگوید که خوش تیپ شده اید یا نه! افرادی هستند که در فروشگاه ها می توانند به صورت رایگان به شما مشاوره انتخاب لباس بدهند. می توانید از آن ها نیز کمک بگیرید.

چگونه خوش لباس ترین مرد دنیا باشم؟

سایت های مد را بخوانید و بخوانید
حال شما می توانید به یک متخصص در مد تبدیل شوید. سایت های متعددی وجود دارند مثل چی بپوشم که می توانید با مراجعه به آن ها نکات و اصول خوش لباسی را فرا بگیرید و در زندگی خود پیاده کنید. به همین راحتی می توانید از یک فرد نه چندان خوش لباس به یک انسان خوش تیپ تبدیل شوید.

مطالب مرتبط:

۱- مد روز باشیم یا با استایل؟

۲- اشتباهات تازه کار ها در مد قسمت اول

۳- چند راه ارزان برای گران قیمت تر شدن

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :