تحریریه چی بپوشم در
24,982

نحوه تشخیص کفش نیوبالانس اصل از کپی [+20 روش حرفه ای]

نحوه تشخیص کفش نیوبالانس اصل از کپی [+20 روش حرفه ای]

در گذشته یکی از راه‌های تشخیص کفش نیو بالانس اصل، بررسی دوخت آن بود؛ اما این‌روزها راه‌های تشخیص کفش اصل از کپی سخت‌تر شده است. به‌طوری‌که فروشندگان باتجربه هم در تشخیص کفش اصل به‌مشکل می‌خورند. برای حفاظت از سلامتی پا و ستون فقرات، بهتر است قبل از خرید با نحوه تشخیص کفش نیوبالانس اصل آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه تشخیص کفش نیوبالانس اصل

 

به‌نقل‌از سایت runrepeat: حدود 55.2 درصد از خریداران آنلاین نمی‌توانند تفاوت بین محصولات تقلبی و اصلی را تشخیص دهند.

نحوه تشخیص کفش نیوبالانس اصل از روی جعبه

اولین بخشی که می‌توانید کپی بودن کفش نیو بالانس از اصل را تشخیص دهید، جعبه آن است. از فروشنده بخواهید تا جعبه کفش را در اختیار شما قرار دهد. جعبه کفش‌های New Balance مانند یک قصر زیبا و شیک هستند. در حین خرید کفش، باید مطمئن شوید که کیفیت جعبه بالا است.

لازم است در گوگل New Balance Logo Orginal را جستجو کنید و سپس لوگوی روی جعبه و لوگوی سرچ شده را مقایسه کنید.

وقتی در جعبه را باز می‌کنید، خطوط دور جعبه را بررسی کنید:

  • خطوط جعبه کفش‌های نیوبالانس اصل جلب‌توجه نمی‌کنند و در یک راستا قرار دارند.
  • خطوط داخل جعبه در کفش‌های اصل نسبت به کفش‌های کپی یا فیک کمتر است.
  • جعبه کفش‌های اصل نیوبالانس تمیز و بی چین و چروک هستند.

نوشته‌های روی جعبه را بخوانید و کیفیت آن‌را ارزیابی کنید:

  • دقت کنید که نام صحیح به انگلیسی این برند، New Balance است و یک L دارد.
  • ممکن است جعبه‌ای که در دست شماست، New Ballance یا Nee Balance باشد.

نام برند، لوگو و دیگر مشخصات کفش باید روی جعبه خوانا باشد. اگر متن‌های روی جعبه تار، مبهم یا حذف شده است، مغازه را ترک کنید.

اگر کفش داخل جعبه نیست، آن‌را داخل جعبه قرار دهید و بررسی کنید آیا با جعبه هم‌اندازه است یا خیر؛ زیرا در کفش‌های های‌کپی، اندازۀ جعبه نسبت به کفش بزرگتر یا کوچکتر است.

تشخیص اصل بودن کفش نیو بالانس

 

بررسی لیبل کفش نیوبالانس اصل

بعضی از کپی‌کاران کفش‌های قلابی را در جعبه اصل قرار می‌دهند. پس بهتر است کفش را از جعبه خارج کنید و لیبل آن را لمس کنید.

بعد از لمس برچسب کاغذی، دو اتفاق رخ می‌دهد:

  1. لیبل از کفش جدا می‌شود.
  2. برچسب کاغذی از قسمت زبانه ی کفش جدا نمی‌شود.

در مرحله اول به آرامی با ناخن بر لیبل روی زبانه کفش بکشید و بررسی کنید آیا جدا می‌شود یا خیر؟ اگر زیر برچسب، یک لیبل دیگر قرار داشت یا اینکه کاغذ جدا شد، مطمئن شوید که کفش فیک است.

اگر لیبل از کفش جدا نشد، شماره سریال و دیگر اطلاعات درون لیبل و روی جعبه را با هم مقایسه کنید. هیچ تفاوتی نباید بین این دو اطلاعات وجود داشته باشد.

توجه: گاهی اوقات ممکن است روی لیبل b نوشته باشد، ولی روی جعبه d باشد. ذهن شما ممکن است هر دو را b ببیند. پس در حین بررسی برچسب، به این نکته هم دقت کنید.

شماره سریال کفش را در گوگل جستجو کنید: اگر در قسمت نتایج تصویر کفش نیوبالانس دیده نشد، مطمئن شوید که این کفش نیوبالانس اصلی نیست؛ اگر در قسمت نتایج کفش نیوبالانس دیده‌اید، روی تصویر کلیک کنید و سایت منتشر کننده تصویر را چک کنید؛ آدرس اصلی سایت، NewBalance.com است. بعد از ورود به سایت، یک‌بار دیگر اطلاعات روی لیبل کفش و سایت را چک کنید.

در آخر، سال ساخت کفش را بررسی کنید. سال ساخت باید مربوط به یک تا سه سال قبل باشد؛ زیرا کفشی که 5 سال استفاده نشده است، فرسوده یا فاسد می‌شود.

تشخیص کفش اصلی نیو بالانس

 

تشخیص کفش اصلی نیو بالانس از روی ظاهر

الان وقت آن رسیده است که کفش را از قسمت جلو، چپ، راست، عقب، قسمت انحنا و قسمتی که کنار قوزک پا قرار می‌گیرد را با نمونه اصلی در وب سایت نیوبالانس مقایسه و با دست کیفیت چرم و متریال را بررسی کنید.

لوگوی نیوبالانس در دو قسمت روی کفش قرار می‌گیرد:

  • قسمت اول: روی کفی قرار می گیرد.
  • قسمت دوم: روی زیره کفش قرار دارد.

لازم است آرم روی کفی و زیره مشابه آرم اصلی این شرکت آمریکایی باشد.

کفی کفش را کفش جدا کنید و جنس کفی، نوع برش، جای لوگو کفی کفش را بررسی کنید.

اگر لوگوی روی کفی فرسوده یا کم‌رنگ شده است، مشخص می‌شود که این کفش چندین سال در انبار بوده یا اینکه قبلا استفاده شده است. کیفیت بد نوشته ی NB روی کفی هم یکی دیگر از دلایل فرسودگی نماد نیوبالانس است.

پشت کفش یا قسمت زیره ی کفش، لوگوی نیوبالانس با حرف NB و یک نشان R قرار دارد. کیفیت لوگو و نشان R باید خوانا باشد.

پشت کفش‌های نیوبالانس، عبارت Made in USA هم ثبت شده است. درصورتی‌که در این قسمت ضعفی دیدید، کفش را به مغازه‌دار تحویل دهید و با یک لبخند، صحنه را ترک کنید.

لازم است به جزییات دوخت کفش دقت کنید؛ نامرتب یا بی‌کیفیت بودن جزییات دوخت، اصل نبودن آن را اثبات می‌کند.

لوگو برند روی کفش زبانه یا رویه کفش حک می‌شود. اگر نماد نیوبالانس با برچسب چسبیده باشد، کفش فیک است.

وقتی بار اول از کفش استفاده می‌کنید، ممکن است احساس سفت بودن کفی یا زیره به شما منتقل شود؛ احتمال دارد فروشنده بگوید که بعد از چندبار استفاده، کفش نرم می‌شود. نباید به این حرف فروشنده اعتماد کنید؛ زیرا متریال کفش نباید به شما حس سفت‌بودن منتقل کند.

برای چک کردن کیفیت زیره کفش: ابتدا کتونی رو بپوشید؛ سپس روی پاشنه پا بایستید و کل وزن را به پاشنه پا منتقل کنید. اگر زیره نرم و راحت بود، کتونی زیره نرم و راحتی دارد.

برای چک کردن رویه کفش: دست را به قسمت قرار گرفتن انگشتان پا داخل کتونی ببرید و روی جنس رویه فشار بیاورید. سپس در حین فشار دادن رویه از قسمت داخل کفش، قسمت بیرونی کفش را  بررسی کنید. این بررسی کمک می‌کند تا متوجه شوید کفش زدگی یا درز دارد یا خیر.

اگر کفش فاسد باشد: دوخت آن به راحتی باز می‌شود. برای تست این موضوع، اگر راست دست هستید، انگشت شصت را کنار کتونی و انگشت اشاره را داخل کتونی قرار دهید. با دست راست کنار کفش و با دست چپ زیره کفش را محکم بگیرید و همانند خارج کردن شارژر از گوشی، کفش را به آرامی بکشید. اگر کفش فاسد باشد دوخت آن باز می‌شود. همچنین با دست روی کف کتونی بکشید؛ اگر مثل پاک‌کن در حال پودر شدن باشد، کتونی فاسد است.

تشخیص کفش اصلی نیو بالانس از کپی

 

تشخیص اصل بودن کفش نیو بالانس از روی قیمت

بعد از جستجوی کد سریال کفش و ورود به سایت نیوبالانس، با قیمت اصلی محصول آشنا می‌شوید. محصول را به تومان برگردانید (قیمت اصلی کفش در سایت ضرب در قیمت دلار)؛ اگر اختلاف قیمت بیش از 5 میلیون بود یا اینکه کفش زیر یک میلیون تومان بود، مطمئن شوید که کفشی که در دستان شما است، اصلی نیست.

جمع بندی

ما نگران سلامتی شما هستیم. به‌همین‌دلیل، در این مطلب کامل‌ترین نحوه تشخیص کفش نیوبالانس اصل از کپی را در اختیار شما قرار داده‌ایم. با بررسی جعبه، لیبل، جنس کفش و قیمت، شما می‌توانید اصل بودن کفش را تخمین بزنید. سفت بودن متریال کفش ممکن است به پا و ستون فقرات شما آسیب برساند. پس نباید به‌دلیل ارزان بودن محصول در فروشگاه کفش، راضی به خرید شوید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :