محمد رضا اهوارکی در
0

شستن کتانی با دست یا ماشین لباسشویی؟

شستن کتانی با دست یا ماشین لباسشویی؟

تمیز نبودن کتانی از مواردی است که واقعا می تواند روز ما را خراب کند و اگر به درستی با آن برخورد نکنیم آزاردهنده نیز خواهد بود. در این مقاله قرار است به شما روش تمیز کردن کتانی با دست و همچنین با ماشین لباسشویی را در چند گام ساده آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

با بند ها شروع کنید

ابتدا باید بندها را با حوصله و دقت از کتانی ها جدا کنید و هرگز آن ها را داخل ماشین لباسشویی نیندازید و یا با دست نشویید. سپس نوبت به کفی های کفش تان می رسد. در این مرحله باید کفی ها را جدا کنید و به صورت جداگانه بشویید.

تمیز کردن کتانی 

شستن کتانی با دست یا ماشین لباسشویی؟

وقتی کتانی ها هنوز خشک هستند کثیفی روی آن ها را با شانه های مخصوص خشک شویی از بین ببرید. بعد از اینکه این کار را انجام دادید باید یک تشت را پر از آب ولرم و مایع شوینده کنید. کمی صبر کنید تا محلول رقیق شود و سپس کفش ها را به مدت یک ساعت در آن رها کنید. بیشتر مواقع در همین یک ساعت اکثر کثیفی هایی که حس می کنید برطرف نشده اند، از بین می روند. سپس مجددا با شانه ی مخصوص آن ها را تمیز کنید.

حالا باید آب بکشید

شستن کتانی با دست یا ماشین لباسشویی؟

نکته ی مهم این است که آب کشیدن هم باید در همان تشتی که لباس ها را در آن شسته اید انجام گیرد ولی با آب تمیزی که از شیر سرازیر می شود. برخی خشک شدن کتانی ها در آفتاب را پیشنهاد می کنند اما این کار موجب خراب شدن جنس آن و رنگ پریدگی آن می شود. پیشنهاد ما به شما خشک کردن تقریبی آن با یک پارچه ی خشک و سپس قرار دادن آن در دمای اتاق است.

در ماشین لباسشویی

شستن کتانی با دست یا ماشین لباسشویی؟

اگر وقت کمی دارید و عجله دارید می توانید کتانی ها را با ماشین لباسشویی بشویید. فقط حواستان باشد که باید درون آن را با دستمال کاغذی پر کنید که به کتانی ها اسیبی نرسد. استفاده از کیف های مخصوص شستشوی کتانی که برای همین کار تعبیه شده هم می توانید استفاده کنید. از آب داغ هم در شستشو استفاده نکنید.

کفش های چرم جیر یا چرمی

شستن کتانی با دست یا ماشین لباسشویی؟

برخورد مستقیم آب با این کتانی ها موجب آسیب رسیدن به آن ها و لکه دار شدنشان می شود. می توانید آن ها را با اسپری ها یا محلول های تمیز کننده تمیز کنید.

برخی از کفش های چرم بعد از مدتی شکلشان به گونه ای می شود که گویی در حال پاره شدن هستند. برای این قضیه هم راه حلی وجود دارد. استفاده از قالب های کفش که بعد از هربار استفاده باید درون آن قرار دهید.

مطالب مرتبط:

1- راه های نگهداری از کتانی های سفید

2- چطور در محل کار جین و کتانی بپوشیم؟

3- شستن کفش کتانی در ماشین لباسشوییدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :