آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

0

همه ما می‌دانیم که روز عروسی هر فردی، چقدر برایش مهم است به خصوص برای خانم‌ها که حساس‌تر و جزئی نگر‌تر هستند. چشم‌ها جزو اعضایی از صورت هستند که در چهره بیشتر دیده می‌شوند و به زیبایی چهره بسیار کمک می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم اهمیت و آموزش آرایش چشم عروس و میکاپ چشم عروس را توضیح دهیم. پس با چی بپوشم همراه شوید تا آموزش زیباترین مدل آرایش چشم عروس را در این مقاله یاد بگیرید و بتوانید زیبایی خود را در روز عروسی خود دو چندان کنید.

 

نکات اساسی و اولیه برای آرایش چشم عروس

حتما روز قبل عروسی خود ابروهای خود را تمیز و اصلاح کنید تا هیچ گونه اثری از زخم، تورم یا جوش‌های قرمز در روز عروسی اطراف چشم نباشد. حتما روز قبل عروسی خود به مقدار کافی بخوابید تا لکه‌های سیاه یا گودی زیر چشم به وجود نیاید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد وسایل مربوط به آرایش چشم را خودتان تهیه کنید تا از نظر بهداشتی و کیفیت مطمئن باشید. وسایلی که مورد نظرتان است می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • قیچی
  • کانسیلر یا کرم پوشش دهنده (Concealer)
  • مداد داخل چشم
  • برس‌های ضروری برای آرایش چشم
  • خط چشم
  • ریمل مژه و ابرو
  • سایه چشم
  • مژه مصنوعی

آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

قدم اول برای آرایش چشم عروس

صورت و گردن خود را کاملا بشویید. سپس با کرم مرطوب کننده تمامی بخش‌های صورت خود را مرطوب کنید. سپس متناسب با نوع پوست خود یک کرم سفید کننده به عنوان کرم پایه استفاده کنید و آن را به صورت یکنواخت به تمام صورت و گردن خود بزنید. به خاطر داشته باشید که کرم مورد نظر را در نواحی چشم به طور یک دست بزنید تا تغییر رنگ در بخش‌های مختلف دیده نشود.

آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

زیرسازی آرایش چشم عروس

حال از یک کانسیلر کمک بگیرید و آن را بر روی پلک و اطراف چشم خود زده تا تمام لکه‌های جوش‌هایی که ممکن است در اطراف چشم یا روی پلک وجود داشته باشد را بپوشاند.

آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

انتخاب سایه برای آرایش چشم عروس

در این مرحله باید متناسب با رنگ لباس یا تمی که انتخاب کرده‌اید، سایه چشم خود را انتخاب کنید. اگر سایه‌های رنگی را دوست ندارید می‌توانید از ترکیب رنگ‌های طلایی، سفید و دودی برای سایه چشم استفاده کنید که با هر رنگی مطابقت و هماهنگی دارد. برای سایه زدن چشم حتما از یک براش با کیفیت استفاده کنید که به صورت یکنواخت سایه را بر روی پلک پخش کند.

آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

برای سایه زدن بهترین کار آن است که از گوشه چشم که نزدیک بینی است سایه زدن را شروع کنید و در همان جهت تمام پشت پلک را سایه بزنید. بعد از آن که یک بار سایه چشم خود را به صورت یکنواخت و یک دست بر روی سطح پلک زدید، این بار سایه را مجدد از قسمت میانی چشم (وسط پلک)، شروع کرده و به قسمت انتخایی براش را هدایت کنید تا قسمتی از چشم شما سایه پر رنگ‌تری داشته باشد. با این روش چشم‌های شما برجسته‌تر و زیبا‌تر دیده می‌شود.

 

انتخاب مداد چشم مناسب برای میکاپ

مداد چشم خود را برداشته و قسمت داخلی چشم را مانند هر زمان دیگر به صورت کاملا طبیعی نه خیلی نازک و نه بسیار ضخیم کشیده و تمرکزتان را بر روی آن قرار دهید تا تمام لبه چشم را بتوانید سایه بزنید. حتما از یک مداد چشم نرم استفاده کنید که هم پخش رنگ بسیار مناسب‌تری داشته و هم به چشم شما آسیب نرسد.

آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

کشیدن خط چشم

داشتن یک خط چشم بسیار زیبا در آرایش چشم بسیار تاثیر گذار است در نتیجه باید نهایت دقت را داشته باشید. خط چشم باید با دقت و بسیار ظریف انجام شود پس تمرکز خود را قرار دهید تا بدون لرزش دست با دقت بتوانید این کار را انجام دهید. برای کشیدن خط چشم ابتدا یک خط بسیار باریک از قسمت داخلی چشم به سمت بیرون آن بکشید سپس با توجه به نوع خط چشمی که فکر می‌کنید چهره شما را زیبا‌تر و چشما‌هایتان را درشت و پر جلوه نشان می‌دهد فرم آن را ضخیم‌تر یا مدل دار کنید.

آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

مرحله آخر آرایش چشم عروس

یکی از وسایل جانبی بسیار پرکاربرد که اکثر عروس خانم‌ها نیز در روز عروسی خود از آن استفاده می‌کنند مژه مصنوعی است که ظاهر صورت و فرم چشم‌ها را بسیار زیبا جلوه می‌دهد. اگر چشمان درشتی دارید و دوست دارید از مژه مصنوعی استفاده کنید می‌توانید از قدم چهارم که کشیدن مداد چشم در قسمت داخلی چشم است را انجام ندهید زیرا مزه مصنوعی به تنهایی می‌تواند جلوه خاص و زیبایی به چشم‌ها دهد.

آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروسآرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

حتما قبل از استفاده از مژه منوعی به خاطر داشته باشید که از یک دستگاه فر مژه برای فر دادن و فرم دادن مژه‌های خود استفاده کنید تا زمانی که مژه مصنوعی را به وسیله چسب مخصوص بر روی مژه خود میزنید با یکدیگر هماهنگی داشته باشد. برای آن که مژه‌های شما بسیار تمیز و یکدست باشد بهتر است از یک متخصص و آرایشگر ماهر برای استفاده از مژه مصنوعی استفاده کنید. در پایان نیز می‌توانید از ریمل ابرو برای براق کردن و نشان دادن بهتر فرم مژه‌ها استفاده کنید.

آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

مطمئنا با رعایت موارد بالا شما می‌توانید زیباترین مدل آرایش چشم عروس را داشته باشید و چشم‌هایی زیبا و پر جلوه داشته باشید علاوه بر این برای زیباتر دیده شدن چشم‌ها می‌توانید از لنزهای رنگی که رنگی متفاوت با چشم شما را دارد استفاده کنید تا بسیار خاص در روز عروسی خود جلوه کنید. لنزهای رنگی رنگ‌بندی مختلفی دارد که می‌توانید متناسب با رنگ پوست و نوع ارایش خود از آن استفاده کنید.

آرایش چشم عروس ؛ آموزش زیباترین مدل میکاپ چشم عروس

مطالب مرتبط:

۱- رنگ موی عروس چه رنگی باید باشد؟

۲- نکات آرایش عروس برای زیباتر شدن در مراسم عروسی

۳- هر آن چیزی که در مورد آمبره کردن مو و بالیاژِ مو باید بدانید

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 17 آوریل 2018

عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :