نگاهی به کمد لباس هدی زین‌العابدین؛ بازیگری که خوشپوش نبود، اما خوشپوش شد!

هدی زین‌العابدین در حدود یک دهه و شاید هم بیشتر است که در دنیای سینما و تلویزیون فعالیت می‌کند. او هنرپیشه زیبایی است و بیشتر در نقش‌های مکمل ظاهر می‌شود. شاید او هیچ‌گاه نقش اصلی یک اثر را ایفا نکرده باشد اما همیشه خوش درخشیده و وظیفه‌اش را تمام‌وکمال انجام داده است. این جدیت در اجرای نقش‌ها و حرفه‌ای‌بودن در استایل و لباس‌های او هم دیده می‌شود. هدی از خوش‌پوش‌های سینمای فعلی است. چرا؟ با هم مروری بر ویژگی‌های استایلش خواهیم داشت تا دلیل این خوش‌پوشی را بدانید. آماده‌اید؟

بررسی استایل هدی زین العابدین

انتخاب طرح‌ها و مدل‌های جدید و زیبا

زین‌العابدین به‌سراغ طرح‌ها و رنگ‌های جذابی برای استایلش می‌رود. او در هر بار حضورش روی فرش قرمزها از مدلی تازه و طرحی جدید برای پوشش خود استفاده می‌کند. یکی از نقاط قوت استایل‌های او، استفاده از تزئیناتی است که روی پارچه لباس‌هایش دیده می‌شود. در تصویر بالا هم گل‌های کارشده روی کت بسیار زیبا و مناسب‌اند. به‌طور کلی هم لباس‌های هدی از پارچه‌هایی با کیفیت مناسب و رنگ‌ها و طرح‌های مطلوب و چشم‌نواز انتخاب می‌شوند.

بررسی استایل هدی زین العابدین

استفاده از لباس‌هایی متناسب با اندام

برای اینکه خوش‌پوش‌تر از همیشه ظاهر شوید و استایل خوبی داشته باشید، لازم است که به تناسب میان هر لباس با اندامتان دقت ویژه‌ای به‌خرج بدهید. از شاخصه‌های مثبت استایل هدی باید به تناسب لباس‌هایش با اندام او اشاره کرد. این هنرپیشه جوان قد بلندی دارد و پاهایش هم کشیده است؛ پس کار مشکلی در انتخاب شلوار مناسب در پیش ندارد. با این حال، او برای اینکه از این ویژگی مثبت اندامش به‌درستی استفاده کند، معمولا از شلوارهای واید یا دم‌پا کمک می‌گیرد. این شلوارها برای فردی با پاهای متناسب بسیار زیبا به‌نظر می‌رسند. انتخاب رویه‌ها، پالتوها و مانتوهایی که در بخش کمر برش می‌خورند هم راهی برای جلوه‌دادن بیشتر به انحنای کمر هدی هستند و معمولا از چنین مدل‌هایی استفاده می‌کند. در تصویر بالا هم او شلواری واید به پا دارد که با رویه‌ای فیت و نه‌چندان آزاد هماهنگ است. تناسب میان گشادی شلوار و فیت‌بودن رویه به استایل تعادل خوبی بخشیده است. انتخاب شال، اکسسوری‌ها و کیف هم بسیار مناسب استایل رسمی است و نمره خوبی می‌گیرد.

بررسی استایل هدی زین العابدین

پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های مناسب و هماهنگ

سلیقه هدی در انتخاب رنگ‌های استایل هم مطلوب است. او همیشه به‌سراغ رنگ‌هایی متنوع و جذاب برای بخش‌های مختلف لباس خود می‌رود و در ضمن می‌داند که چه رنگ‌هایی در تناسب کامل با یکدیگر قرار دارند. کنار هم قراردادن رنگ‌های موزون و مناسب از نشانه‌های خوش‌پوشی است. در تصویر بالا هم هماهنگی دو رنگ آبی و قهوه‌ای بسیار زیاد است. این دو رنگ از مکمل‌های کلاسیک دنیای مدوفشن هستند که البته هرکسی به‌سراغشان نمی‌رود چون اگر هریک را از طیف مناسبی انتخاب نکنید، خروجی استایل خوب از کار درنمی‌آید. قهوه‌ای مایل به خردلی استایل زین‌العابدین در کنار آبی روشن ترکیب خوبی است و چشم‌نواز به‌نظر می‌رسد. نظر شما چیست؟ ترکیب کلی استایل هم مناسب است؛ بوت‌هایی بلند با کیفی قهوه‌ای و مجلسی و پالتویی که خوش‌برش و خوش‌دوخت است از ما و البته دنیای مد نمره خوبی می‌گیرد.

بررسی استایل هدی زین العابدین

استفاده از طرح‌های خلاقانه برای استایل

هدی زین‌العابدین از لباس‌هایی نو با طراحی‌های متفاوت استفاده می‌کند. او از اینکه مدل‌های متنوع و خاص به‌تن کند، ترسی ندارد. هم سلیقه خوبی در انتخاب طرح‌های متفاوت دارد و هم اندام و چهره‌اش زیبا و موزون هستند. این‌ها دست او را برای ابراز خلاقیت در پوشیدن مدل‌های مختلف و امتحان‌کردن استایل‌های گوناگون باز می‌گذارد. هدی از آن هنرپیشه‌هایی نیست که همیشه به یک سبک لباس می‌پوشند اما هربار که قرار است در مراسمی شرکت کند، حدس‌ها بر این است که استایلی مناسب و زیبا انتخاب کرده است. در واقع، شاید نتوانیم استایلش را در دسته‌بندی خاصی قرار بدهیم اما بی‌تردید در گروه خوش‌پوش‌ها جایگاه خوبی دارد. در تصویر بالا هم او سرهمی مخملی به‌تن دارد که به‌خوبی روی اندامش نشسسته است. جلیقه‌ای بلند و مشکی روی این سِت هم آن را موزون‌تر و مناسب برای شرکت در موقعیتی رسمی کرده است. انتخاب کیف هم نمره مثبت می‌گیرد؛ کیفی کلاچ که برای استایلی رسمی کاملاً مناسب است.

بررسی استایل هدی زین العابدین

توجه به تناسب استایل و موقعیت‌های مختلف

هدی به درس‌کدها (DRESS CODE) اهمیت زیادی می‌دهد. او در موقعیت‌هایی مانند اکران فیلم‌ها یا موارد غیررسمی از پوششی اسپرت و نیمه‌رسمی استفاده می‌کند. نمونه این پوشش را در تصویر بالا می‌بینید. او کاپشن چرم کوتاهی به‌تن دارد که زیر آن تونیکی طوسی و کوتاه پوشیده است. کیف هم کلاچ اما با مدلی نیمه‌رسمی است و با استایل در هماهنگی قرار دارد. او در موقعیت‌های رسمی هم کاملا موزون و متناسب ظاهر می‌شود و از لباس‌هایی استفاده می‌کند که برای شرکت در موقعیتی مهم کاربرد دارند. اهمیت‌دادن به تناسب استایل و موقعیت از نشانه‌های خوش‌پوشی است و کسانی که این موضوع را رعایت می‌کنند، درک خود از دنیای مدوفشن را نشان می‌دهند. افراد مشهوری که در دنیای سینما فعالیت می‌کنند، با دقت‌کردن به استایل خود در واقع برای مخاطبانشان احترام قائل می‌شوند و ثابت می‌کنند که سازِکارهای دنیای حرفه‌ای کاری‌شان را می‌دانند.

بررسی استایل هدی زین العابدین

آراستگی و دوخت مطلوب لباس‌ها

یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌هایی که در استایل هدی زین‌العابدین دیده می‌شود، کیفیت دوخت لباس‌هایش است. او همیشه لباس‌هایی به تن دارد که بسیار آراسته هستند. اتوکشی لباس‌هایش مطلوب‌اند و همین عامل مهمی در ایست خوب لباس روی تن او به‌شمار می‌رود. در تصویر بالا هم هدی شلواری دم‌پا با جلیقه‌ای بلند به‌تن دارد که با شومیزی خوش‌رنگ در این استایل مونوکروم ست شده‌است. کیف هم کاملا ظریف و مناسب با باقی بخش‌های استایل انتخاب شده است. گردن‌بندی بلند هم باعث شده که استایل از سادگی محض بیرون بیاید و جذاب‌تر شود. این لباس‌ها دوخت و اتوکشی خوبی دارند و روی تن خانم هنرپیشه به‌خوبی نشسته‌اند.

بررسی استایل هدی زین العابدین

استفاده از اکسسوری‌های جذاب

هدی از اکسسوری‌های مناسب و زیبایی برای تکمیل استایل‌های عموماً خوب خود استفاده می‌کند. اکسسوري‌ها می‌توانند لباس را زیباتر یا نامناسب‌تر کنند. برای همین به‌رغم کوچک‌بودنشان در مقایسه با ابعاد هر استایل باید توجه زیادی در انتخابشان به‌خرج بدهید. در تصویر بالا، هدی از گوشواره‌های حلقه‌ای بزرگی استفاده کرده که زیبا و مناسب هستند و دستبندی به‌دست دارد که با رنگ و مدل استایل بسیار هماهنگ است. تزئینات ناحیه بالاتنه کت او هم بسیار چشم‌نواز است و توانسته استایلی ساده را به‌راحتی زیباتر کند.

بررسی استایل هدی زین العابدین

در آخر

با تحلیل استایل هدی زین‌العابدین متوجه می‌شویم که با یکی از خوش‌پوش‌های سینمای ایران روبه‌ور هستیم. مرور استایل‌های افراد این‌چنینی راهی برای الهام‌گرفتن در طراحی استایل است. با نگاهی به لباس‌های افراد مشهور و خوش‌پوش، می‌توانید ایده‌هایی برای طراحی استایل زیبا مانند آنها به‌دست بیاورید.

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :