چه پاشنه کفشی مناسب من است؟

با توجه به میزان تنوعی که در ارتفاع، شکل و استایل پاشنه کفش‌ها وجود دارد، انتخاب بسیار سخت و گیج‌کننده خواهد شد. اگر می‌خواهید یک جفت کفش زنانه جدید بخرید، بهتر است این راهنما را بخوانید. استایل پاشنه کفش انتخابی شما، میزان راحتی شما را در آن کفش، تعیین می‌کند. طبیعتا هرچه پاشنه کفش بلندتر باشد، از میزان راحتی آن کاسته می‌شود. کفش‌هایی که جلوی آن‌ها نیز لژ دارد، باعث می‌شوند از میزان خستگی حاصل از پاشنه بلند، کاسته شود.

مطالب مرتبط:

۱- با انواع کفش پاشنه بلند آشنا شوید

۲- این کفش‌ها می‌توانند جایگزین کفش پاشنه بلند شوند

۳- چه کنیم تا با کفش پاسنه بلند، احساس راحتی کنیم؟

 

انواع پاشنه کفش

پاشنه کفش بلوکی (Block Heels)

کفش پاشنه بلوکی دقیقا مثل اسمش، به کفش‌هایی با پاشنه کلفت و در کل ضخیم‌تر از کفش‌های پاشنه بلند دیگر گفته می‌شود. این نوع پاشنه کفش، برای استفاده روزانه، گزینه خیلی خوبی است؛ زیرا سطح مقطع بزرگ‌تری دارد و وزن بدن به خوبی، روی آن پخش می‌شود. پاشنه کفشبلوکی از پاشنه کفش‌های ظریف و بلند، بسیار راحت‌تر است. انواع و ارتفاعات مختلفی از پاشنه کفش بلوکی وجود دارد؛ از مربعی گرفته تا سیلندری.

 

پاشنه کفش گربه‌ای (Kitten Heels)

پاشنه کفش گربه‌ای، ظاهری وینتیج دارد و اولین بار در دهه پنجاه میلادی برای دختران نوجوان وارد بازار شد چون پاشنه‌های بلند خیلی خانمانه بودند. این پاشنه کفش در حین ظرافت، ارتفاع کمی دارد. پاشنه کفش گربه‌ای بین افراد معروفی مثل آدری هپبورن، محبوب شد. به یاد داشته باشید که پاشنه کفش گربه‌ای از مدل‌های ظریف و بلند، بسیار راحت‌تر است و انتخاب خوبی برای پوشیدن روزانه است. بلندی پاشنه گربه‌ای بین ۸/۳ سانتی‌متر تا ۴/۴ سانتی‌متر است.

پاشنه مخروطی (Cone Heels)

از اسم این نوع پاشنه کفش پیداست که به شکل مخروط است. وقتی پاشنه مخروطی با پاشنه بلوکی ترکیب شود، راحت‌ترین پاشنه کفش ممکن را خواهید داشت که می‌توانید هر روز بپوشید.

 

کفش لژدار (Wedged Heel)

این نوع کفش‌ها به جای یک پاشنه کفش جدا، یک لژ کامل دارند. البته ممکن است این نوع کفش‌ها مقداری بزرگ به نظر برسند، پس بهتر است آن‌ها را با ماکسی‌ بلند و پیراهن‌هایی با دامن گشاد و آزاد بپوشید.

 

راهنمای ارتفاع پاشنه کفش

پاشنه کفش سه سانتی‌متری

اگر تمام روز روی پاهایتان ایستاده‌اید و فعالیت زیادی دارید، سراغ پاشنه کفشی با این ارتفاع بروید.

پاشنه کفش پنج سانتی‌متری

اگر به کفش‌های پاشنه کوتاه علاقه ندارید و یا دوست دارید قدتان بلندتر جلوه کند، از این ارتفاع پاشنه استفاده کنید. پاشنه کفش پنج سانتی‌متری به اندازه‌ای راحت است که هم مناسب میهمانی‌ها و جاهای رسمی باشد و هم مجالس.

پاشنه کفش هفت سانتی‎‌متری

پاشنه کفشی که این بلندی را دارد، کاملا مناسب میهمانی‌هاست. یک یا دو روز قبل از اینکه این کفش‌ها را مستقیما برای میهمانی بپوشید، راه رفتن با آن‌ها را کمی تمرین کنید تا به آن عادت کنید و دچار مشکل نشوید. اگر با این کفش‌ مشکل دارید اما می‌خواهید کفشی پاشنه بلند با همین بلندی داشته باشید، سراغ کفش‌هایی بروید که جلویشان لژ دارند.

پاشنه کفش ده سانتی‌متری

سعی کنید تا حد امکان از کفش‌هایی با این بلندی پاشنه، دوری کنید، زیرا برای ستون فقرات، مضر هستند و باعث آسیب جدی می‌شوند.

نکات پایانی

  • پوشیدن کفش‌های با پاشنه تخت به صورت بلند مدت نیز به کمر آسیب وارد می‌کند و این امر فقط مخصوص کفش‌های پاشنه بلند نیست.
  • بهترین اندازه برای پاشنه کفش، ۴ سانتی‌متر یا کمتر است.

 

 

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :