خانم‌های خوش‌تیپ این کارها را انجام نمی‌دهند

خریدن لباس های شیک و زیبا با صرف هزینه زیاد شاید کار سختی نباشد اما ساختن یک تیپ و استایل بدون اشتباه کار ساده ای نیست و اشتباهات مد برای افراد تازه کار بسیار معمول هستند. چطور می توان از این اشتباهات دوری کرد؟ برای این کار باید از خانم های خوش تیپ درس بگیریم و ببینیم که آن ها کدام اشتباهات را مرتکب نمی شوند؟ این مطلب را بخوانید تا بدانید خانم‌های خوش‌تیپ این کارها را انجام نمی‌دهند.

خانم‌های خوش‌تیپ این کارها را انجام نمی‌دهند

1- خریدن هر چیزی که مد می شود

دنیای مد با چنان سرعتی پیش می رود که تقریبا هر هفته شاهد ظهور مدل ها و لباس های جدید هستیم. اما یک خانم خوش لباس هرگز پیروی بی چون چرای مد نیست چون ممکن است این مدل ها با اندام و ویژگی های استایل وی همخوانی نداشته باشد. پس شما نیز باید تقلید صرف را فراموش کنید و خودتان باشید.

2- لباس پوشیدن برای دیگران

زنانی که عاشق مد هستند برای رضایت شخصی خود لباس می پوشند نه جلب توجه مردان یا افراد دیگر. از نظر این افراد لباس وسیله ای است که بیانگر ویژگی های درونی ما باشد و بدون ارتباط کلامی درباره ما چیزهایی بگوید. پس مد و لباس وسیله ای برای جلب توجه نیست.

3- پوشیدن لباس هایی که کاملا اندازه نیستند

اندازه بودن لباس ها در شیک پوشی اهمیت زیادی دارد. مهم نیست لباس شما چقدر گران است یا مد جدید است، اگر اندازه تن شما نباشد هرگز زیبا نخواهید شد. اگر سایز شما طوری است که پیدا کردن لباس اندازه دشوار است خیاط بهترین دوست شماست.

4- پوشیدن لباس هایی که راحت نیستند

هدف از لباس پوشیدن احساس آسایش و راحتی و توانایی فعالیت در لباس ها است. اگر لباسی این ویژگی را نداشته باشد به هیچ عنوان ارزش پوشیدن ندارد هر چقدر هم که در ان زیبا شوید. این اصل اساسی را در انتخاب پوشاک  فراموش نکنید.

5- مراقبت نکردن از لباس ها

یک ویژگی خانم های شیک پوش این است که قدر لباس های خود را می دانند چون آن ها را با عشق انتخاب کرده و می پوشند. بنابراین به خوبی از این لباس ها مراقبت می کنند تا مدت بیشتری بتوانند از آن ها استفاده کنند.

مطالب مرتبط:

1- استایل شخصی چیست؟

2- توصیه هایی از استایلیست های فرانسوی

3- چگونه تیپ کلاسیک داشته باشیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :