رقیه باقری در
83,215

مدل موهای ترند سال 2022 را بشناسید

مدل موهای ترند سال 2022 را بشناسید

یکی از راه‌های تغییر ظاهر و روحیه، عوض کردن مدل موها و تجربه ترندهای جدید موست. نیازی به افراط یا تغییر کلی نیست، با یک کوتاهی یا مدلی ساده هم می‌توانید فرد جدیدی شوید و دیگران را متوجه تغییر کنید. شما چه مدل مویی را دوست دارید؟ آیا شما هم طرفدار موهای بلند هستید؟ یا ترجیح شما موهای کوتاه هستند؟ در این مطلب از مجله ووگ با آرایشگران معروف و بین المللی مو درباره‌ی ترندهای مو در سال ۲۰۲۲ و منابع الهام بخش آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

موهای سالم و تقویت‌شده

مدل موی ترند 2022

لوک هِرشسون – هِر استالیست آمریکایی – گفته است که یک کوتاهی خوب – حتی اگر سالی یکی دو مرتبه هم باشد – برای یک تغییر به سوی مدرن شدن کافیست، بسته به حال و هوایتان آن را تغییر دهید.

سرمایه گذاری روی موها چیزی فراتر از شکل ظاهری آن‌هاست – چه کوتاه باشند چه بلند – داشتن موهای خوب به شما اجازه می‌دهند تا تجربه‌های چهره جدیدی داشته باشید. سال‌ها پیش مردم فکر می‌کردند تنها مدل دادن به موهاست که اهمیت دارد و به مراقبت از آن فکر نمی‌کردند. رویکردی که می‌توان با آن همیشه مطابق مُد روز پیش رفت، از فر طبیعی مو گرفته تا لایه لایه سشوار کردن مو و غیره که به حالت طبیعی موهای شما جلوه منحصربه‌فردی می‌دهد‌.

لَری کینگ نیز با هرشسون موافق بود و افزود: «به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا، اغلب مردم زمان زیادی را بین قرار ملاقات‌ها سپری می‌کنند، این یعنی آراستن موها باید طوری ماهرانه باشد که حالت آن برای طولانی مدت ماندگار باشد. به عنوان مثال حالت موهای بافت شده ماندگارتر از موهای خُردشده هستند. شعار امسال داشتن موهای سالم است.»

مدل موی باب تقریبا مثل سابق

مدل موی ترند 2022

مدل موی باب که ترند سال 2021 بود، بدون هر نوع تغییر و پیشرفتی خواهد ماند.  جورج نورثوود – استایلیت مشهور و صاحب سالن‌های زیبایی و محصولات موی نورثوود – فردی که با نمونه‌های محشر کوتاهی‌ مو شناخته شده است، گفت هرگز کوتاهی کلاسیک مو طرفداران زیادی نداشته است.  مدل موی باب الکسایی، اولین گزینه در لیست مدل‌های کوتاهی باقی خواهد ماند اما تنوع زیادی برای این مدل می‌توان ایجاد کرد؛ با تغییر در طول، شکل، حجم و استایلی جدید برای سال ۲۰۲۲ ارائه کرد.

«برای کسانی که آماده تغییر هستند، زمان آن رسیده تا موهای خود را تا اندازه خط فک کوتاه کنند؛ این مدل ظاهری آرام و مدرن به شما می‌دهد. این مدل از دهه 1970 الهام گرفته شده است با تغییر طول لبه آن تا شانه. کوتاه و بلند کردن قد این مدل به هنگام برش روش خوبی برای به روز کردن آن است.»

نورثوود از شوی بهاره و تابستانه 2022 برند سلین نیز ایده گرفته است. مدل‌های کوتاهی طوری بودند که چتری‌ها از موهای کناری سر قد کوتاه‌تری داشتند. این مدل برای موهای پر پشت معجزه می‌کند. می‌توان با موج دار کردن موها نیز فرم بهتری به آن داد.

بافت مو

مدل موی ترند 2022

شارلت منسا (هر استایلیست انگلیسی – غنایی): «الگوهای آراستن موی سر بافت کف سر با اشکال هندسی همیشه در فرهنگ آفریقایی محبوب بوده‌اند. بافت کُنرُز در سال جدید به اندازه بافت جعبه‌ای بدون گره در اندازه‌ها و رنگ‌های متفاوت محبوب خواهد شد. این مدل‌‌ها همه آن چیزی هستند که از یک مدل مو انتظار دارید، نه صرفا به علت آن که جذاب به نظر می‌رسند، بلکه به دلیل این که با هر محیطی – چه رسمی و چه غیر رسمی – سازگار و ستودنی هستند.»

سال‌هاست مدل‌های مختلف بافت مو محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم دارد. سال‌های اخیر مدل‌های بافت مو با اشکال هندسی خاص به خصوص در کشورهای آفریقایی، بسیار رواج داشتند، اما به گفته استایلیست‌های مشهور، امسال بافت موهای صاف و بدون گره، ترند خواهند بود.

موی سشوار کشیده براق

مدل موی ترند 2022

ما در بیشتر موارد مدل موهایی را ترجیح می‌دهیم که ساده هستند و نیاز به مراقبت و رسیدگی زیادی ندارند. بسیاری از هر استالیست‌ها بازگشت مدل‌های قدیمی سشوار شده مو و مدل‌های ساد‌ه‌تر را پیش بینی می‌کنند. سید هِیز: «به ادل در ووُگ را در نظر بگیرید، موهای پرپشت، صاف و زیبای او را ببینید» . هرشسون هم درباره مدل موهای ادل اینطور بیان کرد که این مدل کلاسیک مو که متعلق به دهه 1990 است، در آپرایست ساید – محله‌ای در شهر نیویورک که محل زندگی بسیاری از سلبریتی‌هاست – لوکس و بی عیب و نقص تلقی شود و همچنین برس رولی سشوار که از مد افتاده بود حالا ابزار درستی برای حالت دادن به مو به حساب می‌آید. او از این سبک جا افتاده برای مشتریان مشهور خود از جمله دوآ لیپا استفاده می‌کند.

آسان‌ترین راه برای مدل دادن به موها در خانه ابزارهای حالت دهی مو است. هیز برس حرارتی بابلیس 9000 را به عنوان ابزار مناسبی برای حجم دادن به موها به جای سشوار معمولی و برس رولی در خانه می‌داند. این وسیله به صاف‌شدن مو کمک  می‌کند و به آن حجم و شکل می‌دهد. برس سشواری دایسون نیز بهترین گزینه برای رهایی از شر وزوزی مو است. هرشسون تاکید می‌کند این ابزار برای موهای بلند جواب می‌دهد و روی موهای کوتاه کاربرد ندارد.

استفاده از روغن‌های مختلف

مدل موی ترند 2022

این روغن‌ها برای همه نوع مو با هر مدلی کاربرد دارند و به موها حالت قشنگ و براقی می‌دهند. اگر هنوز برای استفاده از این روغن‌ها وسوسه نشدید باید بدانید که نورثوود به همین شیوه میشل فایفر را در فیلم صورت زخمی تبدیل به کاراکتری اغواکننده کرد. اگر می‌خواهید موهای خود را در خانه حالت دهید، نورثوود استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده مو را برای صاف کردن وزوزی و خشکی و براق کردن مو پیشنهاد می‌کند.

حفظ فرم طبیعی مو

مدل موی ترند 2022

امسال مدل‌های دهه 1970 نیز باز رواج پیدا خواهند کرد. انواع فر از جمله موهای مجعد، فرهای ریز پرحجم مورد استقبال قرار خواهند گرفت. خوبی این مدل موها این است که با وجود حفظ فرم و حالت طبیعی، موهای آراسته و مرتبی خواهید داشت. اگر می‌خواهید با مواد طبیعی این نوع فرها را صاف کنید بهتر است از روغن‌های شل‌کننده مو استفاده کنید.  با این روش طراوت و شادابی مو نیز حفظ خواهد شد.

اکسسوری مو

مدل موی ترند 2022

سال 2021 هم استفاده از اکسسوری‌های مو، محبوبیت بسیار زیادی داشت. در سال 2022 نیز این محبوبیت ادامه خواهد داشت. اکسسوری‌هایی از قبیل هدبندها، روسری‌ها، کلیپس‌ها و گیره‌های مختلف می‌توانند روی مدل موهای مختلف جذابیت زیادی به ظاهر شما ببخشند.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

زهرا در تاریخ 16 ژانویه 2022

من عاشق موی کوتاه ام همیشه موهام رو پسرونه کوتاه میکنمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :