هنگام رفتن به آرایشگاه این نکات را رعایت کنید

همه خانم‌ها بسته به نوع زندگی خود چندین بار در سال به آرایشگاه‌ها و سالن‌های آرایشی مراجعه می‌کنند. آرایشگران متخصص کارهای مختلفی مثل کوتاه کردن، رنگ کردن، استایل مو و … را انجام می‌دهند که معمولا از دست خودمان ساخته نیست. علاوه بر اینکه همیشه توصیه می‌کنیم به سالن‌های آرایشی مجاز، با سابقه و بهداشتی و آرایشگران متخصص مراجعه کنید همچنین توصیه می‌کنیم هنگام رفتن به آرایشگاه این نکات را رعایت کنید. 

1- تمیز بودن موها

بسیاری از آرایشگرها از این مساله شکایت دارند که بیشتر مشتری‌ها با موهای کثیف که شاید یک هفته از شستن آن می‌گذرد به آرایشگاه می‌روند. البته لزومی ندارد حتما موهای کاملا تمیزی داشته باشید اما اگر انواع محصولات حالت دهنده مو مثل ژل و اسپری و … روی موهای شما باقی مانده باشد قطعا نتیجه مناسبی از مراجعه خود به آرایشگاه نخواهید گرفت.

هنگام رفتن به آرایشگاه این نکات را رعایت کنید

2- صبور بودن

برخی عملیات مثل رنگ کردن مو و هایلایت و کارهای دیگر به زمان کافی برای نتیجه مناسب نیاز دارد. پس حتما باید صبور باشید و زمان کافی برای معطل شدن در آرایشگاه در نظر بگیرید چون اگر به خاطر عجله شما کاری ناقص انجام شود این شما هستید که زیان خواهید دید.

3- تصور درست از چیزی که می‌خواهید

در مورد موهای خود صادق باشید و با آرایشگر مانند پزشک خود برخورد کنید و همه چیز را درمورد موها و پوست خود به او بگویید. نکته دیگر این است که حتما تصور درستی از آن چه که می‌خواهید داشته باشید. کلمات بیشتر اوقات نمی‌توانند گویای یک تصویر و مدل خاص باشند و بهتر است حتما تصویری از آن چه می‌خواهید همراه داشته باشید.

هنگام رفتن به آرایشگاه این نکات را رعایت کنید

4- اعتماد به آرایشگر

معمولا توصیه می‌کنیم مدل پیشنهادی خود را همراه داشته باشید اما ممکن است این مدل به هر دلیلی از جمله جنس مو، فرم چهره و … مناسب شما نباشد و آرایشگر شما مدل مناسب‌تری پیشنهاد دهد. در این شرایط بهتر است به آرایشگر خود اعتماد کنید (البته اگر آرایشگر مناسب و متخصصی را انتخاب کرده‌اید) و به توصیه او گوش دهید.

مطالب مرتبط:

1- 5 مدل موی آسان برای خانم‌های تنبل

2- راه‌هایی برای ماندگاری مدل مو

3- بهترین مدل موی زنانه با توجه به جنس و فرم مو

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 06 مارس 2017

واقعا هیچی بدتر از کثیف بودن مو نیستارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :