مدیر سایت در
112,369

چگونه موهایمان را بدون دکلره رنگ کنیم؟ ترفندهای کاربردی که برای نزدیک عید مناسبند!

چگونه موهایمان را بدون دکلره رنگ کنیم؟ ترفندهای کاربردی که برای نزدیک عید مناسبند!

رنگ مو یکی از پر مصرف‌ترین لوازم آرایش مو است که در سال‌های اخیر تنوع بسیاری هم در انواع طیف رنگی و فرمول‌های ساخت پیدا کرده است. بسیاری از رنگ موها به خصوص رنگ موهای روشن و فانتزی برای تاثیر کامل خود نیاز به دکلره دارند؛ دکلره در واقع پایه‌های رنگ موی اصلی را شکسته و باعث می‌شود مو انقدر روشن شود تا پذیرنده‌ی هر رنگی باشد؛ اما دکلره کردن موها مضراتی هم دارد. دکلره باعث شکستن و خشن شدن ساقه‌ی مو شده، ریشه‌ی مو  را سست می‌کند و به اصطلاح باعث سوختن مو می‌شود؛ به همین دلیل بسیاری از افراد به سراغ رنگ مو بدون دکلره می‌روند.

رنگ کردن مو بدون دکلره

در این مطلب قصد داریم انواع روش‌هایی که برای رنگ کردن موها بدون دکلره وجود دارد را بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید.

رنگ مو بدون دکلره‌ی روشن

برای این که بدون استفاده از دکلره روی موهایتان رنگ موی روشن داشته باشید ابتدا باید رنگ پایه‌ی فعلی موهایتان مشخص شود و پس از آن باید تعیین کنید که رنگ دلخواهتان چند درجه روشن‌تر از رنگ موهای شماست. پس از این که پایه‌ی رنگ فعلی و پایه‌ی رنگ دلخواه‌تان را مشخص کردید می‌توانید یکی از روش‌های زیر را برای روشن کردن موهایتان امتحان کنید، پس از این که موهایتان را با استفاده از این روش‌ها یک یا چند درجه (بسته به شماره‌ی و درجه‌ی رنگ دلخواهتان) روشن‌تر کردید می‌توانید رنگ روشن مورد نظرتان را روی موهایتان بگذارید.

روشن کردن مو با اکسیدان

روشن کردن مو با اکسیدان یکی از روش‌های روشن کردن موها بدون استفاده از دکلره است. برای این که با این ماده موهایتان را روشن کنید ابتدا باید بدانید اکسیدان چیست و چه انواعی دارد. اکسیدان‌های موجود در بازار با توجه به درصد ترکیباتشان به چهار دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • اکسیدان ۳ درصد ضعیف‌ترین و کم خطرترین اکسیدان بوده و فقط می‌تواند موها را یک درجه تیره کند.
 • اکسیدان ۶ درصد می‌تواند یک تا دو درجه موهایتان را روشن‌تر کند.
 • اکسیدان ۹ درصد تا سه درجه موها را روشن‌تر ساخته و این امکان را فراهم می‌کند که رنگدانه‌های بیشتری به موها نفوذ کنند.
 • اکسیدان ۱۲ درصد که استفاده از آن بدون پودر دکلره یا رنگ سه صفر توصیه نمی‌شود مضرترین مدل برای موها است و تنها زمانی استفاده می‌شود که به دنبال بیشترین میزان روشنی در موهای‌تان باشید.

شما می‌توانید برای روشن کردن موهایتان با اکسیدان مو، آن را با شامپو مخلوط کنید و یا این که اکسیدان را بدون شامپو روی موهایتان بگذارید.

روشن کردن مو با استفاده از رنگ سه صفر

رنگ موی سه صفر نوعی واریاسیون است که باعث بی‌رنگ شدن پیگمنت‌های مو شده و می‌تواند به جای دکلره مورد استفاده قرار بگیرد. در بسیاری از فرمول‌های رنگ روشن بدون دکلره از این رنگ مو استفاده می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که این ماده هم نمی‌تواند به اندازه‌ی دکلره موهایتان را روشن کند بلکه مانند یک دکلره‌ی خفیف عمل کرده و موی تیره را تا پایه ۵ یا نهایتا ۶ روشن می‌کند. البته با دستور‌العمل‌های خاص و با کمک گرفتن از اکسیدان ۱۲ درصد و رنگ موهای سری S می‌توان با استفاده از رنگ موی سه صفر موها را به پایه‌ی ۸ دکلره برسانید. فقط باید در نظر داشته باشید که این روش با توجه به پیچیده و زمانگیر بودن آن در فرمول‌های خانگی توصیه نمی‌شود و بهتر است توسط آرایشگر انجام شود.

برای روشن کردن موها با رنگ سه صفر تا پایه‌ی پنج یا شش به ترتیب زیر عمل کنید:

رنگ سه صفر را با نسبت یک به دو (میزان اکسیدان دو برابر رنگ) با اکسیدان ۹ یا ۱۲ درصد ترکیب کنید و ۴۵ دقیقه تا یک ساعت روی موهایتان بگذارید. پس از آن موهایتان را با آب ولرم بشویید و نرم‌کننده بزنید. کمی صبر کنید تا موها خشک شوند سپس رنگ روشن مد نظرتان را با اکسیدان مخصوصش ترکیب کرده و روی موهایتان بگذارید. در نظر داشته باشید که رنگ موهای خیلی روشن مانند رنگ‌های پلاتینه، یخی یا صدفی  با این روش امکان‌پذیر نیستند و در این حالت باید موهایتان را دکلره کنید.

روشن کردن مو با روش‌های طبیعی

برای روشن کردن موهای بدون دکلره روش‌های طبیعی هم وجود دارد که می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید؛ البته این روش‌ها بیشتر روی موهای طبیعی رنگ‌ نشده جواب می‌دهند. شما می‌توانید از رنگ موی خانگی بی ضرر مانند حنا، قهوه، چای بابونه، آب چغندر و… استفاده کنید.

۵ مدل رنگ موی روشن بدون دکلره

این ترکیب‌های رنگ موی روشن را می‌توانید پس از روشن کردن موهایتان با اکسیدان و رنگ موی سه صفر روی موهایتان به کار ببرید.

رنگ موی شامپاینی

رنگ موی شامپاینی

اگر به دنبال یک ترکیب رنگ بدون دکلره روشن و شیک هستید، پیشنهاد ما به شما رنگ شامپاینی‌ است. برای رسیدن به این رنگ بدون دکلره، باید یک الی دو بار موهایتان را با ترکیب رنگ سه صفر و اکسیدان ۹ درصد روشن و سپس فرمول زیر را پیاده کنید.

 • رنگ بلوند دودی روشن شماره‌ی ۸.۱
 • رنگ بژ روشن شماره‌ی ۸.۵۱
 • واریاسیون بنفش
 • واریاسیون نقره‌ای
 • اکسیدان ۹ درصد

ابتدا رنگ‌ها را به نسبت یک‌به‌یک با هم ترکیب و سپس به‌اندازه‌ی دو بند انگشت واریاسیون بنفش و یک بند انگشت واریاسیون نقره‌ای اضافه کنید. ۱.۵ برابر حجم رنگ و واریاسیون، اکسیدان اضافه کرده و مواد را به‌خوبی با هم مخلوط کنید. این ترکیب باید ۴۵ دقیقه الی یک ساعت روی مو بماند و بعد آبکشی شود.

رنگ مو مسی روشن

رنگ مو مسی روشن

مسی روشن هم یکی از رنگ موهای روشنی است که می‌توانید بدون دکلره روی موهایتان داشته باشید. برای رنگ مسی روشن پس از روشن کردن موها با رنگ سه صفر باید طبق فرمول زیر عمل کنید.

 • رنگ بلوند مسی روشن شماره‌ی ۷.۷
 • رنگ موی طلایی پایه شماره‌ی ۸
 • واریاسیون قرمز
 • واریاسیون مسی
 • اکسیدان ۹ درصد

ابتدا رنگ‌های مسی و طلایی را به نسبت دو به یک با هم ترکیب و سپس اکسیدان و واریاسیون‌ها را اضافه کنید. اجازه دهید ترکیب برای ۳۰ الی ۴۰ دقیقه روی موهایتان بماند و سپس آبکشی کنید.

رنگ مو عسلی

رنگ مو عسلی

پس از آن که با رنگ موی سه صفر و اکسیدان موهایتان را روشن کردید برای ساخت رنگ موی عسلی جذاب و روشن پس از روشن کردن موها با رنگ سه صفر طبق فرمول ذیل عمل کنید:

 • رنگ مو بلوند عسلی روشن شماره‌ی ۸.۵۷
 • رنگ مو بژ متوسط شماره‌ی ۷.۵۱
 • واریاسیون طلایی
 • اکسیدان ۶ درصد

با توجه به حجم مو، رنگ‌ها را به‌همراه ۵ سانتی‌متر واریاسیون با هم ترکیب کنید. به‌میزان ۱.۵ برابر حجم رنگ، اکسیدان اضافه کنید و اجازه دهید ترکیب حدود ۴۰ دقیقه روی موها باقی بماند.

رنگ موی بیسکوییتی روشن

رنگ موی بیسکوییتی روشن

این رنگ مو هم یکی از مدل‌های رنگ موی روشن بدون دکلره است که می‌توانید روی موهایتان داشته باشید. برای این که یک رنگ جذاب بیسکوییتی روشن روی موهایتان داشته باشید پس از روشن کردن موها با رنگ سه صفر طبق فرمول ذیل عمل کنید.

 • بلوند طلایی شماره‌ی ۸.۳
 • بلوند دودی شماره‌ی ۷.۱
 • اکسیدان ۹ درصد

میزان بلوند دودی باید دو سوم رنگ طلایی باشد. مواد را با هم مخلوط کنید و یک و نیم برابر به آن اکسیدان استفاده کنید. زمان مکث این فرمول بین ۴۰ تا ۵۰ دقیقه است.

رنگ موی کنفی

رنگ موی کنفی

رنگ موی کنفی بدون دکلره را پس از روشن کردن موها با رنگ سه صفر زیر با رعایت ترکیب می‌توانید روی موهایتان داشته باشید:

 • کنفی روشن شماره‌ی ۸.۳
 • بلوند زیتونی پلاتینه شماره‌ی ۱۰.۷
 • دودی پایه‌ی ۱۰
 • واریاسیون سبز، نقره ای، آبی: ۲ سانت
 • اکسیدان ۹ درصد

میزان کنفی هایلات باید دو برابر بلوند زیتونی پلاتینه و دودی پایه‌ی ۱۰ باشد. مواد را با هم مخلوط کنید و یک و نیم برابر به آن اکسیدان استفاده کنید. زمان مکث این فرمول بین ۴۰ تا ۵۰ دقیقه است.

رنگ مو بدون دکلره روی موی مشکی

رنگ موی بدون دکلره روی موهای طبیعی مشکی امکان‌پذیر است اما اگر قبلا موهایتان را به رنگ مشکی یا مشکی پرکلاغی درآورده باشید روشن کردن موهایتان بدون کلره بسیار سخت است و رنگ روی موهایتان باز نمی‌شود. در این بخش از مطلب چندین ترکیب موی جذاب که بدون دکلره می‌توانید روی موهای طبیعی مشکی داشته باشید را برایتان ارائه کرده‌ایم.

رنگ موی قهوه‌ای قرمز

رنگ موی قهوه‌ای قرمز

رنگ موی قهوه‌ای قرمز یکی از طیف رنگ‌های جذابی است که می‌توانید بدون دکلره روی موهای تیره ایجاد کنید؛ این رنگ موی خاص و زیبا را می‌توانید با ترکیب رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای به طور مساوی روی موهایتان داشته باشید. برای این رنگ از یک و نیم برابر اکسیدان ۶ استفاده کنید.

رنگ موی بورگاندی

رنگ موی بورگاندی

بورگاندی رنگی از خانواده‌ی رنگ‌های شرابی است که حالتی کبود دارد و جزو رنگ‌های ترند و محبوب در چند سال اخیر است. بورگاندی تیره شماره‌ی ۴.۶۲ و بورگاندی متوسط شماره‌ی ۵.۶۶ رنگ‌هایی هستند که می‌توانید بدون دکلره روی موی مشکی طبیعی داشته باشید. برای رنگ بورگاندی از یک و نیم برابر اکسیدان ۶ درصد استفاده کنید.

رنگ موی قهوه‌ای کاراملی

رنگ موی قهوه‌ای کاراملی

رنگ موی قهوه‌ای کاراملی شماره‌ی ۵.۰۷ یکی از بهترین گزینه‌ها برای رنگ کردن موهای تیره بدون دکلره است که محبوبیت بسیار زیادی هم دارد. این مدل رنگ مو بدون دکلره برای پوست سبزه بسیار ایده‌آل و زیبا خواهد بود.

رنگ موی قهوه‌ای شکلاتی

رنگ موی قهوه‌ای شکلاتی

اگر موهای تیره دارید و دنبال یک تناژ روشن‌تر برای موهایتان می‌گردید رنگ موی قهوه‌ای شکلاتی شماره‌ی ۴.۸ هم یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست که هیچ احتیاجی به دکلره کردن موها ندارد. این رنگ موی طبیعی به سادگی هم تثبیت می‌شود و نگهداری از آن بسیار راحت است. ترکیب دو رنگ قهوه‌ای تیره شماره‌ی ۳.۰ و قهوه‌ای روشن شماره‌ی ۵ به مقدار برابر به همراه اکسیدان ۶ درصد هم می‌تواند این رنگ زیبا را روی موهایتان ایجاد کند.

رنگ موی قهوه‌ای طلایی

رنگ موی قهوه‌ای طلایی

برای رنگ بدون دکلره موهای تیره‌ رنگ موی قهوه‌ای طلایی شماره‌ی ۵.۵ هم یکی از بهترین گزینه‌هاست. این طیف رنگی هم می‌تواند جلوه‌ی زیبایی روی موهای شما ایجاد کند و به راحتی هم قابل تثبیت است. برای این رنگ مو از اکسیدان ۹ استفاده کنید.

رنگ موی فانتزی بدون دکلره

راحت‌ترین روش برای رسیدن به رنگ موی فانتزی بدون دکلره، استفاده از اسپری رنگ موی موقت است. اسپری‌های رنگ موقت رنگ‌های رقیق‌شده‌ایی هستند که می‌توانند به طور موقت موها را رنگی کنند. البته همیشه حواستان باشد که بهترین اسپری و بهترین رنگ مو هم ترکیبات شیمیایی دارند پس نباید مستقیما به ریشه‌ی مو برخورد کنند. مزیت استفاده از اسپری مو این است که خیلی سریع به یک رنگ موی فانتزی می‌رسید.

اسپری رنگ مو، رنگ‌های سبز، مشکی، بنفش، قرمز، زرد و… دارد. اگه پایه‌ی رنگ موی روشن‌تری دارید، مثلا ۶ به بالا، تقریبا همه رنگ‌های اسپری روی موی شما جواب می‌دهد. اگر موهایتان تیره است اسپری رنگ مو سبز و بنفش و آبی برای شما مناسب است.

اگر می‌خواهید رنگ‌های فانتزی با ماندگاری بیشتر را امتحان کنید بهتر است بدانید که اکثر طیف رنگ‌های فانتزی احتیاج به پایه‌ی دکلره ۸ با بالا دارند؛ با این وجود برخی از طیف‌های رنگ‌های فانتزی را بدون استفاده از پودر دکلره هم می‌توانید روی موهایتان داشته باشید برای سایر طیف‌ها مانند طیف‌های رنگی صورتی، بنفش، آبی و سبز باید از پودر‌های دکلره رنگی استفاده کنید.

در این بخش از مطلب چند ترکیب رنگ فانتزی را برایتان معرفی خواهیم کرد که بدون استفاده از پودر‌های دکلره معمولی یا رنگی می‌توانید روی موهایتان داشته باشید. برای این که رنگ فانتزی تاثیر بیشتری روی موهایتان داشته باشد می‌توانید قبل از استفاده از ترکیبات رنگ فانتزی موهایتان را با رنگ موی سه صفر روشن‌تر‌ کنید.

رنگ موی فانتزی یاقوتی صورتی

رنگ موی فانتزی یاقوتی صورتی

برای رنگ یاقوتی صورتی باید موهای رنگ‌نشده داشته باشید یا موهایتان قهوه‌ای با پایه‌ی ۶ به بالا باشد. ترکیب رنگ یاقوتی صورتی شامل موارد ذیل است:

 • قرمز ماهاگونی شماره‌ی ۶.۶ – نصف تیوپ
 • قرمز شماره‌ی ۶ – نصف تیوپ
 • واریاسیون بنفش – دو بند انگشت
 • واریاسیون آبی – دو بند انگشت
 • اکسیدان ۹ درصد (یک و نیم برابر مقدار رنگ)

رنگ مو فانتزی قرمز نارنجی

رنگ مو فانتزی قرمز نارنجی

برای رنگ قرمز نارنجی باید موهای رنگ‌نشده داشته باشید یا موهایتان قهوه‌ای با پایه‌ی ۵ به بالا باشد. ترکیب رنگ قرمز نارنجی شامل موارد ذیل است:

 • رنگ مو مسی پایه‌ی ۶ – سه چهارم تیوپ
 • رنگ مو مسی قرمز پایه‌ی ۶ – یک چهارم تیوپ
 • واریاسیون نارنجی یک بند انگشت
 • اکسیدان نه درصد

رنگ موی فانتزی صحرایی مسی

رنگ موی فانتزی صحرایی مسی

برای رنگ صحرایی مسی باید موهای رنگ‌نشده داشته باشید یا موهایتان قهوه‌ای با پایه‌ی ۵ به بالا باشد. ترکیب رنگ صحرایی مسی شامل موارد ذیل است:

 • رنگ مو مسی پایه‌ی ۷ – نصف تیوپ
 • رنگ مو برنز پایه‌ی ۶ – یک چهارم تیوپ
 • رنگ شنی صحرایی – یک چهارم تیوپ
 • اکسیدان ۹ درصد

رنگ موی قرمز تیره

رنگ موی قرمز تیره

برای این رنگ مو هم باید موهای رنگ‌نشده داشته باشید یا موهایتان قهوه‌ای با پایه‌ی ۶ به بالا باشد. ترکیب رنگ قرمز تیره شامل موارد ذیل است:

 • قرمز ماهاگونی شماره‌ی ۶.۶- نصف تیوپ
 • قرمز شماره‌ی ۶- نصف تیوپ
 • واریاسیون بنفش-دو بند انگشت
 • واریاسیون آبی- دو بند انگشت
 • اکسیدان ۹ درصد

و در پایان؛ چند نکته

 • روش‌هایی که برای رنگ موی بدون دکلره در این مطلب به آن اشاره شد برای تکنیک‌هایی همچون هایلایت و بالیاژ هم می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
 • رنگ مو را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.
 • پس از رنگ کردن موهایتان با استفاده از ماسک موهای احیا‌کننده موهایتان را تقویت کنید.
 • روش‌های تثبیت رنگ مو را یاد بگیرید تا رنگ مویی که استفاده کرده‌اید ماندگاری بیشتری داشته باشد.
 • اگر موهایتان آسیب‌دیده است یا موهایتان را کراتینه یا پروتیئنه کرده‌اید از رنگ مو بدون آمونیاک استفاده کنید.
 • بهتر است رنگ موهایی را تهیه کنید که حاوی مواد تقویت‌کننده و احیا‌کننده هستند.

 

منبع: دیجی‌کالا مگدیدگاه شما

ناهیدپارسا در تاریخ 13 فوریه 2024

لطفا بفرمایید روی موهایی که روشنه وقبلا دکلره شده چگونه میتوان رنگ بلوند عروسکی زد چه رنگهایی ترکیب کنم؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :