ست کردن رنگی که طبیعت برای شما انتخاب کرده؛ لباس سبز را چطور بپوشیم؟

رنگ سبز از سال گذشته ترند شده و حتی بعضی از خانه‌های مد مجموعه‌هایی کامل از لباس‌های سبز را به نماش گذاشته‌اند. البته باید اعتراف کنیم که پوشیدن این رنگ کمی چالش برانگیز است به‌ویژه اگر عادتتان این بوده که لباس‌های تیره بپوشید و در انتخاب لباس‌های رنگی تازه‌کار به حساب می‌آیید. اما حالا اگر مایل به پوشیدن این رنگ جذاب و باطراوت هستید ما به شما چند رنگ پیشنهاد می‌دهیم که مطمئن باشید به خوبی با آن هماهنگ می‌شوند.

ست کردن رنگ سبز

سفید و سبز دو یار همیشگی

با ابتدایی‌ترین رنگ‌ها شروع کنید. همیشه ترکیب هر لباس رنگی با رنگ سفید جواب می‌دهد. هایلی بیبر یکی از کسانی‌ است که ترکیب رنگ سبز و سفید را انتخاب کرده و کت سبز اورسایز با بلوز و شلوار سفید پوشیده است. اما در مورد رنگ سبز این نکته را به یاد داشته باشید که هر سایه سبز با رنگ سفید هماهنگ می‌شود اما سبز نعنایی زیباترین ظاهر را به وجود می‌آورد.

ست کردن رنگ سبز

سبز و قهوه‌ای انتخاب طبیعت

رنگ‌های سبز و قهوه‌ای همان‌طور که در طبیعت هم می‌بینیم با همدیگر خوب ست می‌شوند. برای سایه‌های سبز سردتر، قهوه‌ای روشن‌ و کم‌رنگ‌تر انتخاب کنید.

ست کردن رنگ سبز

اگر بین لباس‌هایتان شلوار خاکی‌رنگ یا مشابه آن دارید می‌توانید آن را با هر تاپ و بلوز سبزی بپوشید و یا بالعکس. نمونه خیلی خوب این ترکیب را هم کیت بلانشت همیشه خوش‌پوش ارائه داده است.

سبز و خردلی

رنگ‌های سبز زمردی یا سبز کله غازی با رنگ اشباع شده‌ای مثل خردلی خوب ترکیب می‌شوند.الیویا پالرمو، مدل 36 ساله آمریکایی، طی هفته مد لندن یک کت چهار دگمه سبز براق و شلوار جین تنگ سبز پوشید.

ست کردن رنگ سبز

چمن تازه سبز با گل‌های ریز زرد

چمن تازه سبز با گل‌های ریز زرد را تصور کنید. حسی که شما از ترکیب رنگ سبز و زرد در پوشش‌تان خواهید داشت درست مثل همان است. این ترکیب حس تازگی، پاکی و طراوت به وجود می‌آورد و با اکثر چهره‌ها عالی به نظر می‌رسد. اگر رنگ پوست شما گرم است روی ترکیب خردلی، خاکی و سبز تیره تمرکز کنید در غیراین‌صورت از رنگ‌های سبز و زرد روشن استفاده کنید.

ست کردن رنگ سبز

 

تضادهای دوست داشتنی: سبز و بنفش

نقطه مقابل سبز رنگ بنفش است. مخصوصا وقتی لباس سبز زمردی در کنار لباس بنفشی قرار می‌گیرد واقعا جذاب می‌شود و هارمونی زیبایی به وجود می‌آورد.

ست کردن رنگ سبز

 

عکسی از کیتی پری روی جلد مجله PEOPLE چاپ شده که ظاهر او را با همین ترکیب رنگ نشان می‌دهد. این لباس‌های او از برند گوچی انتخاب شده‌اند.

ست کردن رنگ سبز

 

صورتی و سبز، ظرافت و ملایمت

صورتی یکی از گزینه‌های عالی برای ست کردن با رنگ سبز به حساب می‌آید. مخصوصا صورتی کم‌‌رنگ سبزهای تیره را خنثی می‌کند و ظرافت و ملایمت خاص و دلپذیری به وجود می‌آورد.

ست کردن رنگ سبز

 

آنقدر که دوست خواهید داشت بارها و بارها چنین ظاهری را امتحان کنید. جنیفر لوپز همین چند ماه قبل در یکی از پیاده‌روی‌هایش همراه بن افلک یک بلوز پشمی پوشیده بود که همین ترکیب رنگ در آن رعایت شده بود و این بلوز لطافت و ملاحت خاصی داشت.

بالا تنه سبز و پایین تنه جین

هر رنگ سبزی با یکی از رنگ‌های شلوارهای جین مطابقت دارد. فقط باید لباس سبز بالا تنه خودتان را انتخاب کنید و بعد دنبال شلوار جینی بگردید که با آن متناسب باشد. مثلا کیتی هولمز با بلوز سبز آستین بلندش شلوار جین تنگی پوشیده که ظاهر او را خیلی شیک و جذاب کرده است.

ست کردن رنگ سبز

شما می‌توانید پوشش سرتاپای خود را از رنگ سبز انتخاب کنید و آن را با کیف و کفش مشکی و اکسسوری‌های مختلفی مثل عینک آفتابی سیاه ست کنید. با این روش رنگ سبز لباس شما همچنان در مرکز توجه قرار دارد در حالی که یک رنگ دیگر هم وارد ظاهرتان کرده‌اید. اکتاویا اسپنسر، بازیگر 49 ساله برنده جایزه اسکار، برای حضور در مراسمی مربوط به مجله Elle همین ظاهر را برای خودش انتخاب کرده بود.

ست کردن رنگ سبز

وقتی لباس‌هایی به رنگ سبزه تیره‌تری می پوشید به نظر می رسد که احساس آرامش و راحتی می‌کنید. از طرف دیگر، پوشیدن سبزهای روشن‌تر باعث می شود که پرانرژی و سرزنده به نظر برسید. رنگ سبز برای مخاطبان و اطرافیان شما آرامش‌بخش است و همین‌طور نماد رشد، خوش‌بینی و حرکت رو به جلوست بنابراین جدا از زیبایی از نظر روحی هم اصلا نباید این رنگ را دست کم بگیرید.

ست کردن رنگ سبز

افرادی که علاقه‌مند به پوشیدن لباس‌های سبز هستند کمال‌گرا، تحلیل‌گر، خونسرد، آرام، مبتکر و منطقی هستند. در واقع تصوری که از آنها در ذهن به وجود می‌آید این است که به دنبال دانش و درک هستند و بیشتر از بقیه توضیح و پاسخ می‌خواهند. گفته می‌شود این افراد می‌توانند محققین خوبی باشند.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :