بهترین لباس مجلسی را بپوشید

0

لباس مجلسی یکی از مهم ترین چیزهایی است که خانم ها برای آماده شدن برای مهمانی‌ها به آن نیاز دارند و خرید و انتخاب لباس صحیح اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل در انتخاب یک لباس مجلسی مناسب باید نکاتی را در ذهن داشت و آن ها را رعایت کرد. ممکن است این نکات را بارها و بارها شنیده باشید اما وقتی زمان اجرا کردن می رسد خیلی چیزها فراموش می شود. ما برای شما نکاتی را آماده کرده ایم که با توجه به آن ها می توانید بهترین لباس مجلسی را بپوشید.

بودجه در نظر بگیرید

برای در نظر گرفتن بودجه مناسب شما باید نکات خاصی را در نظر بگیرید مثل سطح مراسم، سطح خانواده میزبان، شرایط اقتصادی حال حاضر شما، نسبت شما با خانواده میزبان، به طور مثل اگر شما خواهر داماد هستید مسلما باید بودجه بیشتری کنار بگذارید نسبت به زمانی که نسبت دوری با خانواده میزبان دارید. سعی کنید که از میزان بودجه خارج نشوید و همه لباس ها و اکسسوری های خود را در محدوده این مبلغ تهیه کنید.

بهترین لباس مجلسی را بپوشید

در اینترنت جستجو کنید

شما همیشه می توانید جدیدترین مدل ها را در اینترنت ببینید، مدل هایی که زیباترین هستند و بیشترین تناسب را با چهره و اندام شما دارند. حتی می توانید لباس هایی را که افراد دیگر برای فروش گذاشته اند با قیمت کم بخرید و یا اگر قصد سفارش لباس به خیاط دارید مدل محبوب خود را پیدا کرده و به یک خیاط ماهر بدهید.

عرف و قوانین را در نظر بگیرید

نکته مهم دیگر برای تهیه لباس مجلسی در نظر گرفتن عرف و شرایط فرهنگی حاکم بر مراسم است. اگر میزبان از خانواده ای مذهبی است و شما نسبت نزدیکی با آن ها ندارید باید پوشش مناسب برای لباس مجلسی خود تهیه کنید.

ویژگی های ظاهری خود را در نظر بگیرید

رنگ لباس مجلسی، فرم یقه و شکل کلی آن باید از همه نظر به شما بیاید. مثلا فرم یقه با شکل صورت و فرم کلی آن با فرم اندام شما سازگار باشد. همچنین رنگی انتخاب کنید که با رنگ پوست شما هماهنگی داشته باشد.

زمان کافی برای انتخاب و آماده کردن لباس در نظر بگیرید

اگر به موقع برای مراسم آماده نشوید دچار استرس و اشتباهات ناشی از عجله خواهید شد پس حتما زمان کافی برای تهیه و انتخاب لباس و خرید سایر موارد در نظر بگیرید. این زمان حداقل دو هفته تا 4 هفته است.

اکسسوری ها را فراموش نکنید

علاوه بر لباس مجلسی انتخاب اکسسوری های مناسب مثل کفش، جواهرات، لوازم آرایشی، کمربند و کیف نیز اهمیت زیادی دارد و در جلوه بهتر لباس مجلسی شما نقش مهمی خواهد داشت. از اکسسوری هایی با کیفیت بالا و هماهنگ با لباس خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

1- توصیه هایی برای انتخاب رنگ لباس مجلسی

2- نکاتی برای خرید لباس مجلسی

3- اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :