سیمای زنی از پنجره عقبی؛ لباس‌های این زن زیبا بعد از 70 سال هنوز هم الگوی همه ماست!

اگر از طرفداران سینمای هیچکاک باشید، حتما فیلم مشهور و محبوب «پنجره عقبی» این کارگردان را دیده‌اید. این فیلم علاوه بر داستان زیبا و متفاوتش، طراحی لباس خارق‌العاده‌ای هم دارد. گریس کلی به عنوان بازیگر زن اصلی این فیلم با خیره‌کننده‌ترین استایل‌های ممکن ظاهر می‌شود. استایل‌هایی که بعد از گذشت حدود 70 سال از اکران این فیلم، هنوز هم دیده می‌شوند و حتی الگوی بسیاری از افراد مشهور و معمولی قرار می‌گیرند. در ادامه نگاهی داشته‌ایم به 5 استایل خیره‌کننده پرنسس موناکو در این فیلم که چه آن زمان و چه این روزها شدیدا مورد توجه قرار گرفته‌اند. با چی بپوشم همراه باشید:

ad banner

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

استایل مشهور مشکی سفید

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

در یکی از سکانس‌های نسبتا ابتدایی فیلم و در اولین سکانس حضور گریس کلی در فیلم «پنجره عقبی» او را با بالاتنه مشکی و دامن پف‌دار سفید می‌بینیم. این استایل گریس کلی یکی از آیکانیک‌ترین استایل‌های تاریخ سینما به حساب می‌آید. گریس کلی این استایل خیره‌کننده را با دستکش‌های اوپرای سفید و شال سفید، که آن را روی شانه‌هایش می‌اندازد و بیشتر نقش شنل را ایفا می‌کند، تکمیل کرده بود. رژ لب قرمز و جواهرات مرواریدی هم او را زیباتر از همیشه می‌کردند.

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

دامن پلیسه‌ای، ترند این روزهای دنیای مد

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

دامن‌های پلیسه‌ای در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی در میان بانوان داشته‌اند. بانوان سلطنتی هم معمولا ارادت ویژه‌‎ای به این مدل دامن دارند. گریس کلی 70 سال پیش این مدل دامن را در فیلم پنجره عقبی پوشیده بود و آن را با بالاتنه‌ای نیمه‌ساتن و نیمه‌حریر ترکیب کرده بود. باز هم همان رژ لب قرمز و همان اکسسوری‌های مرواریدی استایل این کاراکتر را تکمیل کرده بودند.

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

کت و شلوار سبزی که ماندگار شد

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

دیگر استایل ماندگار گریس کلی در این فیلم، کت و شلوار کاهویی رنگ او بود. یک تاپ ساتن سفید با یقه چپ و راستی این استایل گریس کلی را کامل‌تر می‌کرد. او از یک کلاه سفید توردار هم به عنوان اکسسوری سر استفاده کرده بود که باعث میشد او شبیه به نجیب‌زاده‌ها باشد. دسبند و گردنبند مرواریدی نشان می‌دهند که اکسسوری‌های مرواریدی از مهم‌ترین آیتم‌های استایل در آن سال‌ها بوده‌اند.

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

پیراهن میدی سفید و گلدار

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

پیراهن‌های میدی معمولا انتخاب بسیار مناسبی برای آن‌هایی هستند که اندام لاغر و کشیده دارند. این پیراهن‌ها هم در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی داشته‌اند و بارها تن سلبریتی‌های مختلف دیده شده‌اند. یکی از لباس‌های ماندگار گریس کلی در این فیلم هم همین پیراهن میدی گلداری است که در تصویر زیر می‌بینید. کمربند لباس باعث شده اندام گریس کلی باریک‌تر و جذاب‌تر دیده شود. باز هم همان میکاپ، باز هم همان گردنبند!

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

کژوال به سبک گریس

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

این استایل تنها استایل کژوال گریس کلی در این فیلم بود. ترکیب پیراهن قرمز با شلوار جین و کفش‌های لوفر ترکیب زیبایی است که حتی شما هم این روزها می‌توانید به سراغش بروید و جذابیت‌تان را تکمیل کنید. بدیهی است که گریس کلی در این استایل کژوال دیگر به سراغ اکسسوری‌های مرواریدی نرفته و سعی کرده ساده‌تر ظاهر شود. حتی رژ لب قرمزش هم کمرنگ‌تر به نظر می‌رسد.

استایل گریس کلی در فیلم پنجره عقبی

شما کدام استایل این بازیگر در این فیلم را می‌پسندید؟

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :