قوانین انتخاب لباس مجلسی

0

دعوت شدن به عروسی هر چند اتفاق خوب و خوشحال کننده ای است اما انتخاب این که برای عروسی چی بپوشیم بسیار سخت و استرس آور است و همیشه بین لباس های مختلف، مدل ها، رنگ ها و انتخاب های متعدد سردرگم می شویم. اما کدام انتخاب درست است؟ کارشناسان می گویند شما برای عروسی هر چیزی می توانید بپوشید به شرطی که قوانین را رعایت کنید. قوانین انتخاب لباس مجلسی را در این مقاله بخوانید.

1- لباس کلاسیک بهترین انتخاب است

کت و شلوار، کت و دامن، بلوز و دامن و… گزینه هایی هستند که می توانند انتخاب شما باشند اما  گزینه ای که کمترین ریسک را دارد پیراهن مجلسی است. هر نوع عروسی که بروید و هر نسبتی که با خانواده ها داشته باشید این گزینه به گزینه های دیگر ارجحیت دارد.

قوانین انتخاب لباس مجلسی

2- لباس کوتاه نپوشید

اگر یک خانم بالغ و بالای 18 سال هستید بهتر است لباس مجلسی شما کوتاه نباشد چون نه تنها احترام به خانواده های میزبان است بلکه لباس های بلند بسیار جذاب تر و زیبا تر هستند. البته می توانید از مدل های چاک دار استفاه کنید.

3- تور سفید نپوشید

توری سفید و کرم در لباس مجلسی مهمانان یک اشتباه مد محسوب می شود. به جای توری هایی با این رنگ می توانید از پولک یا گیپور در رنگ های سفید و روشن استفاده کنید.

4- مشکی پوشیدن اشکالی ندارد

در دنیای مدرن پوشیدن لباس مشکی برای مهمانان عروسی جایز است و بسیار شیک و زیبا نیز هست بنابراین شما می توانید برای عروسی لباس مشکی ساده بپوشید و از مزایای آن بهره مند شوید.

5- یک کیف کوچک همراه داشته باشید

کیف های بزرگ حتی اگر مجلسی هم باشند مناسب حمل در یک مجلس عروسی نیستند پس بهتر است یک کیف کوچک و ظریف برای حمل لوازم ضروری خود در عروسی مثل موبایل و لوازم آرایشی و پول همراه داشته باشید.

قوانین انتخاب لباس مجلسی

6- کفش راحت بپوشید

اگرچه بسیاری از خانم ها علاقمندند با پوشیدن کفش پاشنه بلند قد خود را عروسی ها 20 سانتی متر زیاد کنند ولی با این کار به سرعت خسته شده و جز نشستن چاره دیگری ندارند پس بهتر است کفشی بپوشید که بتوانید چند ساعت با آن ها راه بروید.

قوانین انتخاب لباس مجلسی

7- پوشش مناسب داشته باشید

شما باید میزان پوشیدگی لباس خود را بسته به فرهنگ خانواده های میزبان انتخاب کنید. داشتن یک شنل یا کت برای لباس، مانتوی مجلسی برای مراسم شام مختلط و شال مناسب از قوانین انتخاب لباس مجلسی است.

قوانین انتخاب لباس مجلسی

مطالب مرتبط:

1- لباس عروس خانم های درشت هیکل

2- انتخاب لباس عروس بر اساس ماه تولد

3-  سه اشتباه رایج در انتخاب لباس ساقدوش عروس

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :