زیباترین لباس‌هایی که جورجیو آرمانی خلق کرده؛ با خدای لباس‌های خاص آشنا شوید!

جورجیو آرمانی یک بت و پدرخوانده ایتالیایی مد است. او در این زمینه برای خودش یک امپراتوری بزرگ راه انداخته که حسابی با زرق و برق شناخته می شود. او در این سال ها فرش قرمز های پر سروصدایی راه انداخته است و استعدادهای زیادی را هم کشف کرده است و امروز در 88 سالگی روی قله مد ایستاده و قصد پایین آمدن ندارد. در این مطلب می خواهیم درباره معروفترین و زیباترین لباس هایی که او طراحی کرده؛ بنویسیم.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

اولین قدم های جورجیو آرمانی روی پنجاهمین فرش اسکار

اولین حضور جورجیو آرمانی روی فرش قرمز با دایان کیتون (بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی ) و در زمان برگزاری پنجاهمین دوره جوایز اسکار بود.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

جورجیو برای دایان یک ژاکت بژ روی یک دامن بلند طراحی کرده بود . دستمال گردن و گلی صورتی هم به آن اضافه کرده بود و برای او در همان زمان استایلی صمیمانه ساخته بود که خودش هم به چنین چیزی معترف بود و می گفت:« دایان تصور کاملاً متفاوتی از ستاره شدن داشت؛ او می خواست یک فرد با ارتباطات قوی باشد و بعد ستاره.»این لباس به قول ما ایرانی ها برای دایان خوش یمنی هم آورد و او همان سال جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای بازی در آنی هال گرفت.

کت و شلوار جولیا رابرتز در گلدن گلوب 1990

جولیا رابرتز، یکی دیگر از طرفداران قدیمی این طراح بود که در طول زمان تبدیل به دوست او شد. جولیا رابرتز دوست داشتنی با کت و شلوار برند جورجیو آرمانی که الهام گرفته از لباس های مردانه بود در گلدن گلوب 1990 حاضر شد. رابرتز در آن سال برای فیلم Steel Magnolias برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

لباسی که این طراح قدر برای جولیا در نظر گرفته بود یک کت و شلوار طوسی رنگ و اوور سایز بود با کراواتی به همین رنگ.  رابرتز درباره این لباس به مجله InStyle گفته بود:« من دستم را دراز کردم لباس را از روی قفسه برداشتم. عاشق شکل آن شده بودم و چنین لباسی به معنای واقعی مظهر یک لباس کامل بود.»

  • لباس جودی فاستر در جوایز اسکار 1989

جورجیا آرمانی، جودی فاستر جوان را از لیست «بدترین لباس‌پوشان» اسکار سال 1989 نجات داد و بعد از این مرحله بود که جورجیا رابطه محکمی با آرمانی برقرار کرد و تا سال ها فقط لباسی را می پوشید که جورجیای محبوبش طراحش بود.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

از زبان جورجیا آرمانی درباره طراحی این لباس می خوانید :« جودی فاستر برای دومین اسکار خود، لباس من را پوشید که یکی از بهترین لباس‌های مراسم به حساب می‌آمد. قرار دادن یک بازیگر زن به سبک سنتی مردانه در مراسمی که زنان معمولاً دراماتیک لباس می‌پوشند، حسابی درخشان به نظر می رسید.»

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

فاستر در یکی از مصاحبه های اش درباره این لباس گفته بود:« هنوز بعد از 30 سال آن را از کمد لباس هایم بیرون می آوردم و با خوشحالی در مناسبت های مهم زندگی ام می پوشم و لذت می برم.»

لباس عروسی کیتی هلمز

جورجیا، محبوب قلب آدم های معروف، طراح لباس عروسی کیتی هلمز بازیگر آمریکایی با تام کروز در سال 2006 بود. در حالی که آرمانی نام خود را روی فرش‌های قرمز بر سر زبان ها انداخته بود، اما به دلیل روابط شخصی و نزدیک با افراد مشهور، قبول می کرد که برای مراسم مهم  و خاص زندگی آنها طراحی لباس انجام دهد.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

لباس عروس کیتی هلمز با گلدوزی های زیاد و کریستال پوشانده شده بود و یک تور بلند که تا زمین می رسید، داشت.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

 

آن هاتاوی و اسکار 2009

آن هاتاوی سال‌ها از طرفداران این طراح بوده و در مراسم، جشن ها و هر رویداد بزرگی که بود، لباسی از مجموعه آرمانی را به تن می کرد. یکی از این لباس ها هم که سال 2009 برای اسکار پوشید به سبک پیراهن های پری دریایی و با دنباله بود.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

جالب اینکه آرمانی، درباره اینکه چرا این لباس رو برای آن هاتوی طراحی کرده؛ می گوید:«او مرا به یاد هنرپیشه های بزرگ دوران طلایی هالیوود می اندازد و من هم او را به عنوان نوعی پری دریایی می بینم و با این لباس خواستم او را  خالص و درخشان نشان بدهم.

لیدی گاگا و جایزه گرمی 2010

لیدی گاگا برای جایزه موسیقی سال 2010 لباسی از جورجیا آرمانی را به تن پوشید. لباسی که به گفته طراحش که از طرفداران او بود؛ از همان چیزی ایده گرفته بود که موسیقی گاگا در ذهنش می آورد.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

لباسی خاص که کمتر کسی جز لیدی گاگا می توانست آن را بپوشد و با این حال در منطقی ترین شکلش به نظر برسد.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

گاگا سالِ بعد، تور جهانی داشت و همه لباس هایش از جورجیا آرمانی بود.

جنیفر لوپز و اسکار 2010

جنیفر لوپز با لباس سفیدی که تم صورتی داشت و طراحی موجی یکی از بهترین لباس های اسکار آن سال را از آن خودش کرد.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

او به لطف جورجیا آرمانی و زیبایی خودش نام مجسمه را در این لباس گرفت.

و در نهایت اینکه جورجیا آرمانی ۸۸ساله با موهای سفید و لبخند همیشگی بر چهره‌اش یکی از لژیون‌های عرصه‌ای است که همیشه به آن فکر می‌کرد.

زیباترین لباس‌هایی که آرمانی طراحی کرده

او در کنفرانسی در پاریس راز موفقیش را در دنبال کردن فکر و ایده‌های شخصی‌اش دانست و گفت: «جزر و مد به قدری تغییر می‌کند که اگر راه خود را گم کنید، کاملاً گم خواهید شد. این واقعیت که من امروز اینجا هستم ثابت می‌کند که این استراتژی کار می‌کند.» این عکس ساده را هم از جورجیا که راه خودش را رفته، به عنوان آخرین تصویر از او برایتان گذاشتیم.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :