چند لباس که به همه می‌آیند

0

طبق تعریف‌های مد انواع مختلف فرم اندام وجود دارد و برای هر فرم اندام لباس‌های خاصی مناسب هستند اما قضیه همیشه به همین سادگی نیست. گاهی برخی افراد در دسته بندی‌های مشخصی قرار نمی‌گیرند و گاهی هم نمی‌توان لباس‌های خاصی را پوشید اما نگران نباشید ما می‌خواهیم در این مقاله مشکل را حل کنیم و چند لباس که به همه می‌آیند را معرفی کنیم تا در موقعیت‌های مختلف از آن‌ها استفاده کنید.

جلیقه بلند

جلیقه بلند یا در واقع مانتو و پالتوی جلوبازی که آستین نداشته باشد از لباس‌هایی است که با هر فرم اندامی سازگار است و فرد را کشیده‌تر و خوش اندام‌تر نشان می‌دهد. این لباس را می‌توانید روی مانتویی که بلندی آن از جلیقه کوتاه‌تر باشد با شلوار جین و اکسسوری‌های معمول خود بپوشید.

شلوار جین مشکی

یکی از اجزای اساسی کمد لباس خانم‌ها این شلوار جین است. هر خانمی به یک شلوار جین مشکی نیاز دارد چون با اندام وی سازگار است و در موقعیت‌های مختلف می‌تواند آن را بپوشد. مدل‌های تنگ و راسته شلوار جین مشکی انتخاب مناسب‌تری هستند.

چند لباس که به همه می‌آیند

شلوار دمپا گشاد

این مدل شلوار از محبوب‌ترین شلوارهای جین زنانه است چون به همه می‌آید. فرم مخروطی شکل پاچه‌های این شلوار با خطای دید قد شما را کشیده‌تر می‌کند و ایرادهای اندام‌های چاق در بالا تنه و پایین تنه را می‌پوشاند. این شلوار را با کفش پاشنه بلند و مانتویی بپوشید که قد آن بالای زانو باشد و زیادی گشاد یا زیادی تنگ نباشد.

دامن پیلی

چه چاق باشید و چه لاغر و چاقی شا در هر قسمت از اندام که باشد یک دامن پیلی روی زانو حتما به شما می‌آید. چون این دامن‌ها به خوبی روی تن شما می ایستند و عیب آن را می‌پوشانند.

مطالب مرتبط:

1- بهترین دامن فون برای هر اندام

2- چطور لباسی مناسب اندامتان تهیه کنید؟

3- کوتاه ها چی بپوشند؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :