زیان‌های کفش‌های تخت زنانه

تقریبا همه جا می توان مطالبی درباره زیان های کفش پاشنه بلند و آسیب آن به پا و زانو و کمر پیدا کرد هر چند این موضوع درست است اما کمتر کسی درباره زیان های کفش تخت حرفی می زند. بله کفش های تخت بدون پاشنه نیز مضراتی دارند که می‌توانند به بدی کفش های پاشنه بلند باشند. این مقاله را بخوانید تا با زیان‌های کفش‌های تخت زنانه بیشتر آشنا شوید.

زیان‌های کفش‌های تخت زنانه

درد کف پا و پاشنه

کفش های تخت و بدون پاشنه باعث می شونند که فشار زیادی روی کف پا و پاشنه پای شما وارد شود که این فشار در استفاده های طولانی مدت باعث درد و ناراحتی در ناحیه کف و پاشنه پا می شود.

صافی کف پا

فشار های وارده روی پنجه و پاشنه پا در بلند مدت ممکن است فرد را دچار عارضه صافی کف پا و مشکلات ناشی از این صافی و ناهنجاری کند.

آسیب به تاندون ها

کفش های تخت بدون بند و حفاظ فشار زیادی را به پاها وارد می کنند در نتیجه عضلات قسمت پشت پا دچار کشیدگی می شود  و به تاندون ها آسیب وارد می شود پس بهتر است کفش ها پاشنه لازم را داشته باشند.

فرو رفتن ناخن پا به گوشت

کفش های تخت عروسکی که معمولا پنجه باریکی دارند چون موقع راه رفتن به پنجه و پاشنه پا فشار زیادی وارد می کنند احتمال رشد ناخن پا به داخل و فرو رفتن آن به گوشت ناخن وجود دارد که عارضه دردناک و خطرناکی است.

درد زانو و پشت

این دردها بیشتر بر اثر استفاده طولانی مدت از صندل و دمپایی تخت پدید می آید. پس لازم است که کفش شما دارای حداقل 3 سانتی متر پاشنه باشد و از کفش های کاملا تخت استقاده نکنید.

مطالب مرتبط:

1- 7 مدل برتر کفش زنانه ایتالیایی

2- چطور کفش زنانه راحت  بخریم؟

3- چطور بوت ساق کوتاه بپوشیددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :