مهفام میرزایی در
0

نکاتی برای رفع ایرادهای لباس

نکاتی برای رفع ایرادهای لباس

خراب شدن لباس ها با گذر زمان امری اجتناب ناپذیر است اما گاهی این ایرادات اولیه قابل رفع و پیش گیری است و با عمل کردن مناسب و به موقع می توان از دور انداختن لباس زود تر از پایان عمر آن جلوگیری کرد. در این مطلب نکاتی برای رفع ایرادهای لباس مطرح می کنیم.

نکاتی برای رفع ایرادهای لباس

بارانی ام مثل قبل آب را دفع نمی کند

راه حل: ممکن است کثیفی روی لباس با مواد ضدآب واکنش داده باشد و آن را بی اثر کند. آن را ماشین لباس شویی و یک پاک کننده قوی بشویید تا مشکل رفع شود. اگر اثر نکرد به این معنا است که مواد ضد آب آن به طور کامل از بین رفته است و باید مجددا ضد آب شود. با اسپری کردن مواد ضد آب می توان دوباره این قدرت را به بارانی برگرداند که بهتر است توسط افراد متخصص انجام شود.

لباس پشمی محبوبم سوراخ شده است

راه حل: با تکه ای پشم هم رنگ لباس و سوزن و نخ می توان هر نوع سوراخی را در لباس های پشمی برطرف کرد. وصله معمولی آن را بدوزید و محکم کنید. اگر لباستان بافتنی است به کمی کاموای اضافه و کسی که بافتن بلد است مراجعه کنید تا آن را برایتان درست کند.

نکاتی برای رفع ایرادهای لباس

یک لباس نخی خریدم و در خانه متوجه شدم در پشت آن یک لکه بزرگ زرد وجود دارد

راه حل: اگر لباس فقط مخصوص خشکشویی است باید به خشکشویی مراجعه کنید اما اگر قابل شستشو است تشت را با آب نیم گرم پر کرده و کمی پودر لکه بر در آن بریزید و لباس را در آن خیس کرده و یک ساعت قرار دهید سپس با آب سرد آبکشی کنید. قبل از اینکه از پاک شدن لکه مطمئن نشده اید آن را داخل خشک کن قرار ندهید چون لکه تثبیت می شود. اگر لکه پاک نشد به خشکشویی مراجعه کنید.

یک بلوز یقه هفت دارم که یقه اش وا می رود

راه حل: تکه ای از یقه را با تور همرنگ تنگ کنید. اگر این روش را نمی پسندید با یک گیره یا سنجاق قفلی لبه های آن را به بندهای لباس زیرتان محکم کنید تا سر نخورند.

ژاکت جیرم زیر باران خیس شده است 

راه حل: ابتدا اجازه دهید ژاکت کاملا در دمای اتاق خشک شود که ممکن است 24 ساعت طول بکشد. سپس از یک اسفنج آشپزخانه خشک استفاده کنید برای تمیز کردن لبه های لکه های آب استفاده کنید. و در نهایت با یک برس نرم ژاکت را برس بکشید تا بافت اصلی آن برگردد. این ترفند برای کفش جیر هم کاربرد دارید.

مطاب مرتبط
1- چگونه لباس هایتان را نو نگه دارید؟

2- روش نگهداری کیف زنانه

3- 5 نکته مهم و کاربردی در نگداری لباس زیر

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :