مهفام میرزایی در
0

لباس هایی که هرگز از مد نمی افتند

لباس هایی که هرگز از مد نمی افتند

همه ساله مدل ها و ترند های زیادی وارد دنیای فشن شده و چند فصل بعد فراموش می شوند اما مدل هایی وجود دارند که قدرت بازگشت دارند. یعنی آن چنان محبوب می شوند که تقریبا هرگز از مد نمی افتند یا حداقل چند دهه عمر می کنند. این لباس هایی که هرگز از مد نمی افتند کدامند؟ این مطلب را بخوانید تا متوجه شوید. همچنین نکاتی برای خرید آن ها.

single_content ad banner

1- ژاکت چرم
اولین بار برای میدان های نبرد جنگ جهانی تولید شدند اما با انتخاب ستارگانی چون مدونا وارد عرصه مد شدند. این ژاکت ها همزمان هم شیک و هم مقاوم هستند. اگر می خواهید یکی بخرید از نمونه های کلاسیک فاصله نگیرید تا از مد نیفتند. از مدل های با آستین تنگ و تنه گشاد و یا آن هایی که در قسمت لبه آستین بافتنی دارند دوری کنید.

2- کفش ها و پوتین های لژدار
این کفش ها تقریبا هر دهه از قرن اخیر را مد بوده اند و همیشه جزو مد های برتر محسوب شده و استایل زیبایی ایجاد می کنند چون بلند قد بودن یک حس خوب است! اگر می خواهید یکی بخرید از ارتفاع ده سانتی فراتر نروید از مدل های شلوغ و نوجوانانه هم دوری کنید.

لباس هایی که هرگز از مد نمی افتند
3- بلوز یقه کراواتی
یک بلوز زنانه که در عین جذابیت موقر هم هست. این بلوز در دهه هشتاد طراحی شد و از آن زمان جایگاه خود را حفظ کرده است. اگر می خواهید یکی بخرید از مدل های ارزان و تولید انبوه و مدل هایی که زیادی گشاد هستند دوری کنید.

tie-neck-blouse_300
4- شلوار تنگ
شلوار جین یا کشی تنگ که کاملا اندازه پاها باشد از دهه هفتاد وارد دنیای مد شدند. این شلوارها با دامن یا بدون دامن پوشیده می شوند و جلوه زیباتری به کفش ها و دیگر اکسسوری ها می دهند و برای همه فصول مناسبند. اگر می خواهید یکی بخرید از مدل های کلاسیک با جنس مرغوب انتخاب کنید. از مدل های تزئین دار، گلدوزی شده و رنگ های خیلی روشن و طرح دار دوری کنید.

5- بوت ساق کوتاه
این کفش ها الهام گرفته از کفش های سربازان قرن نوزدهم هستند که برای همه خانم ها با هر سایز و قدی مناسبند. اگر می خواهید یکی بخرید از چرم مرغوب و رنگ های کلاسیک مثل قهوه ای یا سرمه ای و مشکی انتخاب کنید. از مدل های خزدار و بافت دار که باعث می شود ارزان به نظر برسند دوری کنید.

6- پرینت حیوانات
شاید این قدیمی ترین استایل در جهان باشد که آغازش به عصر غار نشینی باز می گردد. این طرح ها از دهه 50 و 60 وارد دنیای مد شدند و هدف از استفاده از این طرح ها در لباس های زنانه، نشان دادن خوی وحشی و با نفوذ آن ها است.
اگر قصد خرید از این طرح ها را دارید بدانید که طرح های پلنگی و گورخری همیشه مد خواهند بود. در کیف ها و کمربند ها و کفش های عروسکی و بلوز های ساده و کت ها و پالتو ها می توانید از این طرح ها استفاده کنید. از رنگ های غیر طبیعی و طرح های زیادی پررنگ و با رنگ های غیر طبیعی مثل صورتی و بزرگ تر از اندازه طبیعی دوری کنید.

zebra-belt_300

مطالب مرتبط

1- طرح بته جقه روي لباس آقايان

2- سه پارچه مناسب براي هواي شرجي

3- کدام جنس پارچه را انتخاب کنمدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :