تحریریه چی بپوشم در
78,595

6 ترند مهم سال 2023 که در سال 2024 هم ادامه دارند؛ این لباس‌ها را حتما و حتما بخرید!

6 ترند مهم سال 2023 که در سال 2024 هم ادامه دارند؛ این لباس‌ها را حتما و حتما بخرید!

سال ۲۰۲۳ پر از لحظات برتر سبک لباس و طراحی بود. از ریانا گرفته که در اجرای بین دو نیمه سوپر بال خبر بارداری دومش را در سرهمی و کت قرمز گیلاسی اعلام کرد، تا بیانسه که تور رنسانس را به صحنه بزرگ مد تبدیل کرد.

تینا بورگوس، بنیان‌گذار و طراح ارشد فروشگاه آنلاین «کووت + لو» (Covet + Lou)، دو نفر دیگر را هم به این فهرست اضافه می‌کند: مگی اسمیت، که در ۸۸ سالگی به‌عنوان مدل در عکس‌های مارک «لووی» (Loewe) ظاهر شد و فیبی فیلو، طراح اسبق سلین و کلوئه، که نشان تجاری‌اش «اپونیموس» (eponymous) را راه‌اندازی کرد.

کیتی دولین، دستیار دبیر بخش گرایش‌های مد در شرکت اطلاعاتی «استایلوس» (Stylus)، در گفت‌وگو با وال‌ استریت ژورنال، سال ۲۰۲۳ را سال تضاد در سبک‌های مختلف مد در مسیر سرمایه‌گذاری‌های بی‌انتها یا نوآوری‌های تجربی عجیب نامید. به گفته او، در دنیای مد، علاوه بر خلاقیت، به کاربردی‌بودن چیزها هم نیاز داریم. در ادامه با برخی از روندهای مد ۲۰۲۳ آشنا می‌شویم که به عقیده کارشناسان وال استریت ژورنال، در سال ۲۰۲۴ نیز با ما خواهند ماند.

درخشش نگین‌ها ادامه خواهد داشت

مد ۲۰۲۳ در سال جدید

روند افزودن تزئینات کریستالی و درخشان به تکه‌های مد همچنان موضوعی مهم در صنعت مد است. این روند در بسیاری از خانه‌های مد و با طرح‌های طراحان مشهور آن‌ها بارها تکرار شده است.

برای نمونه، شاهد بودیم که پیتر مولیر، طراح ارشد علایا (Alaïa) از سال ۲۰۲۱، کفش‌های تخت بالرین را غرق در نگین یا کفش‌ها و لوازم جانبی تزیین‌شده با نگین‌های کریستالی خایت (Khaite) را به بازار عرضه کرد.

تلالو نگین‌ها به لباس راحتی و لباس زیر هم رسید و بین سواروفسکی، که به‌خاطر نگین‌هایش مشهور است، و اسکیمز، مارک لباس راحتی و لباس زیر کیم کارداشیان، قرارداد همکاری جدیدی بسته شد.

سبک «تابی»

مد ۲۰۲۳ در سال جدید

مارتین مارگیلا سبک تابی را- طرح کفش‌هایی که رویه آن‌ها با الهام از کفش‌های ژاپنی قرن پانزدهم دوشاخه است- در سال ۱۹۸۸ در سراسر جهان محبوب کرد.

این کفش‌ها امسال دوباره در رادار طرفداران مد قرار گرفت. از جمله، کاردی بی، از خودش در دادگاه عکس گرفت در حالی که یک جفت کفش تابی پوشیده بود.

آیا کنایی، مسئول تحریریه و خلاقیت «خرید گوگل»، معتقد است که کفش‌های تابی مد رو به رشدی در سال آینده خواهد بود. او می‌گوید کفش‌های تابی در موتور جست‌وجوی گوگل رتبه بالایی دارد و در کمد بسیاری از افراد نسل زد پیدا می‌شود. به عقیده بورگاس نیز این مدل کفش در عین نوآوری، فرم کلاسیکی دارد که هرگز از مد نمی‌افتد.

 

محبوبیت سبک باله

مد ۲۰۲۳ در سال جدید

علاوه‌بر این، پیروی از سبک باله در لباس پوشیدن روزمره که در سال ۲۰۲۳ آغاز شد، در سال جدید نیز در مرکز توجه خواهد بود. انواع تور، روبان، کفش تخت، و دامن توری راه خودش را از صحنه نمایش مد تا فروشگاه‌های خرده‌فروشی باز کرد تا سبکی کاملا دخترانه را به نمایش بگذارد.

تکه‌های پایه لوکس

مد ۲۰۲۳ در سال جدید

اگرچه سریال «جانشینی» و دادگاه گویینت پالترو به پایان رسید، سبک «تقریبا لوکس» هر دو آن‌ها همچنان در فرهنگ عامه ادامه دارد.

سوفی هرسان، یکی از بنیان‌گذاران پلتفرم دست دوم فروشی «وستیر کالکتیو» (Vestiaire Collective) در پاریس، می‌گوید تمایل به تکه‌های نسبتا لوکسی که از مد نمی‌افتند، ترجیح مصرف‌کنندگان در خرید کیفیت عالی و هوشمندانه را نشان می‌دهد.

به گفته او، موتور جست‌وجوی این پلتفرم در سالی که گذشت نشان داد که مشتری‌های زیادی متقاضی تکه‌های قدیمی سلین و کت‌های بلیزر بزرگ‌تر از سایز ایو سن لوران‌اند.

موج رنگ قرمز

مد ۲۰۲۳ در سال جدید

رنگ قرمز، که امضای رژ لب‌های تیلور سوئیفت نیز محسوب می‌شود، در سال ۲۰۲۳ نمایش‌های مد را تسخیر کرد. ریچل گلیسکبرگ، مدیر مد زنان در پلتفرم تجملی «ریل‌ریل» (RealReal)، بوتگا ونتا و سالواتور فراگامو را مثال می‌زند. بورگاس نیز رنگ قرمز را که با قدرت و اشتیاق مرتبط است در سطح جهانی محبوب می‌داند.

و اکنون چهار مد سال ۲۰۲۳ که در سال جدید ادامه نخواهند داشت، یا بهتر است ادامه نداشته باشند:

صورتی باربی

مد ۲۰۲۳ در سال جدید

اگرچه تاثیر فیلم باربی و پیام‌های آن در توانمندسازی زنان باید زنده بماند، رنگ صورتی غالب در آن به نظر می‌رسد از یادها خواهد رفت.

کفش‌ کارتونی

مد ۲۰۲۳ در سال جدید

دولین محصولاتی را که بر اساس الگوهای آنلاین ساخته شدند ضربه بزرگ سال ۲۰۲۳ توصیف می‌کند. تولید کفشی خاص یک چیز است، اما شبیه به دلقک‌ها شدن، تلاش برای جلب‌ توجه به هر قیمتی است.

کیف‌های کوچک

مد ۲۰۲۳ در سال جدید

به نظر می‌رسد مد کیف‌های خیلی کوچکی که فقط یک عدد رژ لب در آن‌ها جا می‌شود نیز به پایان رسیده و با ما به سال ۲۰۲۴ نخواهد آمد.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :