چرا مدل‌ها در فشن شوها عجیب و غریب آرایش می‌کنند؟

مدل آرایش صورت در فشن شوهای پاییز و زمستان شاید نسبت به فصل های قبلی خیلی المان های جدید و متنوعی نداشته نباشد، اما هنوز هم جذابیت های خاص خودش را دارد. ما با دقت مدل های آرایش صورت فشن شو و هفته های مد نیویورک، لندن، میلان و پاریس را مورد بررسی قرار داده ایم تا پیش بینی کنیم که کدام ترند آرایشی در زمستان امسال به فیلم، تلویزیون، فرش قرمز، اینستاگرام و آرایش روزانه خانم ها راه پیدا خواهد کرد.

ad banner

آرایش در فشن شو

وقتی صحبت از ترند رنگ چهره در فشن شوهای پاییز و زمستان شد، متوجه شدیم که فضای زیادی برای انتخاب وجود دارد، برخی هنرمندان روش کامفولاژ (روشی برای پنهان سازی جای جوش و لک) را انتخاب کرده بودند تا پایه چهره کاملاً صاف و یکدست شود. اما برخی دیگر چهره را به صورت طبیعی با نواقص و زیبایی هایش به نمایش گذاشته بودند.

آرایش چشم در این فصل، خیلی شدید نبود، اما هنوز هم خلاقیت زیادی را می توانستید ببینید، به خصوص وقتی که صحبت از کشیدن خط چشم یا سایه زدن می شد. همچنین تأکید زیادی روی رنگ های خاص یا سایه زدن های خیلی حرفه ای وجود نداشت، بنابراین شما به راحتی می توانید با همان پالت رنگ های خنثی و اصلی که در لوازم آرایش خود دارید، بیشتر آن مدل ها را پیاده سازی کنید.

مدل آرایش صورت فشن شوهای پاییز و زمستان در نهایت شاید شما را تحریک کند که بعضی از اقلام غیر معمول مثل یک رژ لب بادمجانی یا سایه چشم آبی پر رنگ را در آرایش خود به کار ببرید، یا حتی از مقداری رنگ طلایی و قرمز در ترکیب آرایش تان استفاده کنید تا جلوه ای خاص به آن ببخشید.

رنگ پوست در مدل آرایش صورت فشن شو ها

در ادامه برخی از انواع آرایش فشن جدید را به شما معرفی خواهیم کرد.

مدل آرایش صورت بدون زیرساز آرایشی

در بسیاری از فشن شوهای این فصل، بیشتر گریمور ها از هیچ گونه فونداسیون آرایشی استفاده نکردند و چهره را تا حد ممکن بدون آرایش نگه داشتند. البته با توجه به اینکه استفاده از المان های براق در آرایش سبک گلوسی (Glossier)  برای چند فصل متوالی در فشن شوهای اخیر بسیار رایج بود، ترند شدن چهره طبیعی چیز عجیبی نیست.

نگرش برند پروآنزا شولر (Proenza Schouler) برای مدل آرایش صورت این فصل به طور هدفمندی مینیمالیستی بود. در چهره مدل های این برند شاید فقط اشاره ای به کانسیلر دیده می شد، اما به طور کلی، اکثریت صورت با هایلایت درخشان شده بود تا تمیز و به طور طبیعی درخشنده به نظر برسد.

در فشن شوی برند سالواتوره فراگامو Salvatore Ferragamo، فرا حمیدی گریمور این برند، از ظاهری به اصلاح قوی و خشن با چهره های بدون آرایش و فقط کمی رژ لب طبیعی استفاده کرد تا به لباس ها اجازه دهد واقعاً خودشان درباره زیبایی شان صحبت کنند. در سبک آرایش فشن شوهای کریستوفر کین، روچاس و متی بووان چهره طبیعی بیشتر دیده می شد.

 

آرایش در فشن شو

مدل آرایش صورت شبنمی

ما کمی نگران بودیم این سبک آرایش به فراموشی سپرده شود، اما به نظر می رسد که آرایش سبک شبنمی قرار نیست جایی برود و هایلایت های براق برای مدل آرایش صورت زمستان باز می گردند.

در روش شبنمی از روغن های طبیعی و مرطوب کننده ها برای بازتاب نور و ایجاد درخشندگی استفاده می کنند.

ظاهر شبنمی اغلب “نورانی”، “سالم” یا “درخشان” توصیف می شود. در بعضی موارد، آرایش شبنمی افزونه ای برای جلوه دادن صورت بدون آرایش بود، در حالی که در موارد دیگر، آرایش شبنمی فقط روشی است که باعث می شود آرایش صورت کمتر به چشم بیاید و چهره ای ظاهری طبیعی و ملیح به خود بگیرد.

این اثر شبنمی در مدل آرایش صورت فشن شو برند فرانسوی مارین سره (Marine Serre) با زیر سایه زدن هایلایت به روشی مرسوم به همراه براق کننده صورت حاصل شد، که باعث می شد تا صورت جلوه ای طبیعی و شاداب داشته باشد. در Balmain، برای پیاده سازی سبک آرایش شبنمی، ترکیبی از مقدار زیادی مرطوب کننده و با اشاره ای به پودر هایلایت و مقدار ناچیزی پودر فیکساتور را استفاده کردند.

این پوست درخشان و براق در فشن شوی برندهای The Row ،Loewe ، Victoria Beckham و Gucci هم دیده شده است.

مدل آرایش شبنمی

رنگ صورت

چهره ای ملیح و معصوم، با آرایشی ملایم بیشتر فشن شوها و هفته های مد را تحت تسلط خود درآورده است، به همین دلیل دیدن این که تعدادی آرایشگر با محصولاتی مانند فونداسیون، کانتور و هایلایت آرایش سنگین تری رو روی مدل ها پیاده سازی کرده اند، پدیده ای غیر معمول و جالب به نظر می آمد.

با این وجود هنوز هم ترند “صورت بدون آرایش” نسبت به دیگر ترندها در فشن شوهای پاییز و زمستان غالب تر است.

در فشن شو برندون ماکسول، تام پچو تمرکز خود را بر ایجاد ظاهری پر زرق و برق قرار داد، که به معنای پوستی صاف و یکدست، اما نه کیکی، با ته رنگی از برنزه گرم و به لطف کرم استروب، کمی درخشان بود. در فشن شو Alberta Ferretti، رنگ پوست به ویژه در زیر استخوان گونه و در امتداد شقیقه ها، به درستی برنز و کانتور شده بود. همچنین در فشن شوهای مارک جیکوبز، ریچارد مالون و ورساچه آرایش صورتِ کمی سنگین مشهود بود.

کرم استروب با داشتن ویتامین های مغذی و مقدار زیادی چای سبز، پوست را صاف و شاداب تر نشان می دهد و با آنتی اکسیدان و ذرات براق پوست را روشن و شفاف می کند.

آرایش فشن جدید

میکاپ کلاسیک بدون آرایش

شما واقعاً با یک آرایش طبیعی نه تنها بد به نظر نخواهید رسید، بلکه آرایشی بی نقص و کامل، اما نامحسوس خواهید داشت.

طبیعتاً برند Burberry هم برای ایجاد ظاهری طبیعی در مدل هایش از لوازم آرایش برند Burberry بهره گرفته بود. گریمورهای این برند از یک لایه بسیار نازک فونداسیون همراه با یک رژ لب نود (طبیعی) و فقط ریمل مژه و ابرو برای چشم استفاده کردند تا نامرئی به نظر برسد.

اکثر مدل های Chanel هم از آرایش کلاسیک، با زیرسازی بسیار نامحسوس، ریمل مژه و ابرو و رژگونه نرم و گلگون استفاده کرده بودند. در رویداد مد الکساندر مک کوئین، تمرکز بر ایجاد چهره ای تازه و شاداب، با نوعی رژگونه اما حداقل زیرسازی و آرایش چشم بود.

خط چشمهای نامحسوس

مدل آرایش فشن گلگون

استفاده از هاله ای به رنگ صورتی خنثی روی گونه ها یا پشت پلک، یک روش سریع و آسان برای جوان تر و شادتر نشان دادن چهره است که در فصول سرد، حس گرمی بیشتری به چهره می بخشد. این یکی از جذاب ترین ترفندها در ترند آرایش سبُک یا طبیعی پاییز / زمستان بود.

در فشن شو مایکل کورس، گریمورها رژگونه را سخاوتمندانه روی گونه ها زدند، در حالی که باقی آرایش بسیار ملیح و طبیعی باقی ماند.

در مدل آرایش هفته مد میسونی آرایش چشم دودی به رنگ برنزی بدون ریمل که با رنگ لب هماهنگ شده بود و برای اینکه پیچ و تابی هنری به دست بیاورد، در چندتا مدل خط خطی کشیده ای در زیر خط مژه پایین مدل ها دیده می شد.

ترکیبی از سایه چشم صورتی و نارنجی اکلیلی در رویداد بورا آکسو جلوه شیطنت آمیزی داشت، زیرا از نزدیک به صورت جداگانه و کاملاً واضح بودند و از دور، این دو سایه روشن با یکدیگر ترکیب می شدند تا نرم تر به نظر برسند.

 

آرایش در فشن شو

آرایش چشم مخصوص فشن شوها

آرایش چشم گرانجی و اسموکی

ظاهر شلخته و اسموکی گریم های آرایش چشم فشن شوهای پاییز و زمستان به گونه ای بود که انگار از تاریکی و بهم ریختگی آرایش ستاره های راک الهام گرفته شده است و همچنین مقداری احساسات هم از سبک آرایش های دهه 90 که در چند فصل پیش به کار رفته بود، را چاشنی خود کرده بود.

آرایش “شیک و خسته” در Dries van Noten زیر مجموعه ای از آرایش و خط چشم گرانج بود، سایه ای سبز رنگ و مایل به زرد و دودی که به شکل مستطیل استفاده می شد تا جلوه مورد نیاز را ایجاد کند.

آرایش اسموکی سیاه و سفید در Max Mara به حدی شلخته و نامرتب بود که حتی به نظر می رسید لکه دار است و از عمد به خوبی محو نشده است. اگر در محو کردن مهارت ندارید، این سبک آرایش برای شما بسیار آسان است.

در مدل آرایش فشن صورت در فشن شوهای برندهای مارک جیکوبز، کریستین دیور، اولیویه تیسکنز و امیلیو پوچی هم اثراتی از سبک گرانج در آرایش چشم دیده می شد.

آرایش در فشن شو

مدل آرایش صورت گرانجی

میکاپ چشم پر زرق و برق طلایی

رنگ های متالیک به پادشاهی رنگ طلایی، مدل های آرایش صورت فشن شو های پاییز و زمستان را تحت سلطه خود درآورده بودند. از رنگ طلایی ملایم در مدل آرایش صورت فشن شو Tory Burch استفاده شد تا چشم ها جلوه ای ملیح و زیبا به خود بگیرند. یک لایه نازک از سایه چشم طلایی به پلک و گوشه داخلی چشم زده شد، در بالای پلک هم از یک رنگ قهوه ای خنثی استفاده شده بود.

جلوه ای مشابه اما کمی دودی تر هم در مدل آرایش صورت تام فورد، با رنگ طلایی پر رنگ تر روی پلک، قهوه ای متالیک روشن در چین پشت پلک و یک لایه ضخیم خط چشم سیاه لکه دار در دور تا دور چشم دیده می شد.

ایسامایا فرفرنچ، میکاپ آرتیست برند کریستین کاوان، از رنگ طلایی برای ایجاد سایه های جذاب استفاده کرده و برای رنگین تر شدن چهره، آن را با رژ لبی متالیک هماهنگ کرده بود.

در مدل آرایش صورت فشن شوهای Lutz Huelle و The Blonds رنگ های متالیک به خصوص رنگ طلایی، حتی زرق ورق برای آرایش چشم بیشتر به کار برده شده بود.

مدل آرایش صورت طلایی

مدل آرایش چشم طلایی

مدل آرایش صورت با رنگ های جواهری

رنگ های جواهری یک روش عالی برای بازی با رنگ ها در مدل آرایش صورت فشن شوهای پاییز / زمستان است. با این کار ذره ای از زیبایی ظاهری شما کاسته نخواهد شد. این رنگ ها سر زنده تر از رنگ های خاکی و خنثی هستند و در عین حال  نسبت رنگ های جیغ جلوه ای با وقارتر و سنگین به چهره می دهند.

همه ازچشم های بال مانند Altuzarra که از دو رنگ متالیک هماهنگ ایجاد شده است صحبت می کردند. تام پچو ابتدا بال را با خط چشم طراحی کرده بود، سپس از داخل چشم تا وسط پلک را با سایه آمتیست و از میانه پلک تا گوشه خارجی آن را با سایه زمرد پر کرده بود.

استفاده از دو رنگ متالیک در مدل آرایش صورت فشن شوی پرادا هم سرو صدای زیادی به پا کرده بود، چراکه  میکاپ آرتیست‌ها خط پشت پلک را به شکل یک بلوک انتزاعی طراحی کرده بودند.

در آنا سوئی، آرایش چشم زمردی به سبک گرانجی با لب هایی به رنگ شاه توتی به خوبی هماهنگ شده بود تا جلوه ای بی نظیر را بیشتر و بیشتر به تصویر بکشد.

مدل آرایش چشم جواهری

آرایش فشن با چشمان اکلیلی

استفاده از زرق و برق و اکلیل به ترندی محبوب در بهار تبدیل شده بود. به همین خاطر هم تعدادی از آرایشگران تصمیم گرفتند که این کار را برای مدل آرایش صورت پاییز و زمستان ادامه دهند. این فصل به درخشانی فصل های دیگر نبود، اما هنوز هم کمی درخشش و اکلیل در مدل آرایش صورت فشن شوهای مخلتف دیده می شد.

ظاهر پر زرق و برق و اکلیلی در فشن شو برند کریستوفر کین به همان به ظرافتی بود که این برند همیشه در مدل آرایش صورت فشن شو هایش به کار می گیرد؛ اکلیل به همراه تعدادی پولک نقره ای که بر روی پلک ها قرار می گیرند و در زیر آن ها لایه ای محو از سایه براق كه فقط از نزديك قابل تشخيص است.

دومین ظاهر براق و ظریف مختص مدل آرایش صورت فشن شوی گابریلا هرست است، به گونه ای که یک سایه براق طلایی به زیبایی روی پلک ها نشسته بود. پولک و اکلیل های نقره ای در Vivetta در زیر پلک ریخته شده بود که آرایش های اکلیلی فصل گذشته را یادآوری می کرد.

تنها روش توصیف استفاده از زرق و برق در Marni کاملاً نامربوط و بهم ریخته است. به نظر می رسید که چهره مدل ها در ناحیه گونه، روی پیشانی، بینی بدون هیچ هماهنگی تنها به اکلیل آغشته شده است که روی آن را هم موهای مرطوب می پوشاند.

آرایش چشم با نگین

در مدل آرایش صورت فشن شوهای زمستان، آرایشگران با استفاده از نگین های درشت روی چشم ها تمرکز بیشتری کردند.

دو مورد به یاد ماندنی در به کار بردن نگین های درشت مربوط به مدل آرایش صورت در فشن شوهای جیامباتیستا والی و هالپرن بود. در فشن شوی والی، کریستال ها به شکل دایره و دور چشم مدل ها چسبانده شده بودند و مانند عینک های بزرگ ابروها را  پوشانده بودند.

در فشن شوی Halpern نگین های درشت به همین صورت در اطراف چشم استفاده می شد، اگرچه در این فشن شو فقط یک چشم تزئین شده بود و کریستال های مورد استفاده در چند سایز و تنالیته مختلف از یک رنگ بودند.

نمونه های دیگری از به کار بردن نگین در مدل های آرایش صورت وجود داشت، مانند رشته حلقه ای در آرایش چشم برند آنتونیو ماراس یا بلورهای کوچکی که برای جلوه دادن به آرایش چشم بالدار در والنتینو به خال خالی چسبانده شده بودند. فشن شوهای Dion Lee،Rixo  و Paula Knorr  هم از این سبک الهام گرفته بودند.

آرایش در فشن شو

 

خط چشم دم دار بال خارجی

جالب ترین ترند خط چشمی که برای آرایش پاییز و زمستان می توانید از آن الهام بگیرید؛ همان چیزی است که ما آن را بال خارجی می نامیم. گریمور ها در این مدل خط چشم، به جای خط چشم بال دار، خط چشم را فقط در گوشه پلک بالا کشیده و تا بیرون چشم امتداد دادند، علاوه بر کشیدن خط در بالا از پایین هم یک خط کشیده و آن را رسیدن به دم خط بالایی امتداد دادند و تا آن را شبیه یک بال نشان دهند، در واقع تمرکز خود را روی گوشه خارجی چشم گذاشتند.

کلاسیک ترین و ضخیم ترین نمونه از این مدل خط چشم متعلق به مدل آرایش صورت فشن شو ریچارد کویین بود که نوعی آرایش خشن محسوب میشد. یک نمونه ضخیم تر و کمی لکه دار از این مدل در خط چشم های مدل آرایش صورت Christian Dior مشاهده می شد.

در مدل آرایش صورت فشن شوهای Miu Miu و Moschino، بال گوشه بیرونی کشیده تر و چشمگیرتر بود. شما می توانید برای زمان هایی که می خواهید در آرایشتان خلاقیت داشته باشید، از آن الهام بگیرید.

آرایش در فشن شو

 

خط چشم بالدار

این گونه که به نظر می آید، خط چشم بالدار قرار نیست حالا حالاها با عرصه مد خداحافظی کند. تکنیک خط چشم ماندگاری باور نکردنی دارد و برای مدل آرایش صورت آرایش پاییز / زمستان، بیشتر به صورت بال های بزرگتر از حد معمول ظاهر می شود.

در جنبه کلاسیک آرایش ها، ما جلوه ای زیبا از مدل آرایش صورت در فشن شو Dolce & Gabbana داشتیم، که شامل خط چشم بال دار نازک و تیز همراه با لب های برهنه، تیره یا قرمز بود. خط چشم بالدار در Rag & Bone به طرز چشمگیری، بسیار بلند و ضخیم بود. دقیقا از آن مدل بال های تیز و ضخیمی که هر قلب هرکسی را می توانست تیکه تیکه کند.

با خط چشم های بالدار و الهام بخش در مدل آرایش صورت فشن شو مارک جاکوبز هم می توانستیم سفر در زمان را احساس کنیم.

آرایش در فشن شو

 

خط چشم شناور رو چین پلک

همیشه برخی از مدل های “هیپی” و “مد فشن” در فشن شوها به چشم می خورد، اما مدل آرایش صورت پاییز و زمستان با الهام از مدل آرایش دهه 60 چیزی بیشتر از حد معمول بود.

آنچه که در این زمینه بسیار مورد توجه ما قرار گرفت، خط چشم شناور پشت چین پلک است که به عنوان تفسیری هنری و مدرن از سایه چشم دهه 60  جلوه می کند.

خط چشم مدل دهه 60 در فشن شو والنتینو بسیار مفهومی بود و احتمال می رود که آن را از خط چشم فیلم à Black Swan الهام گرفته شده باشد. خط چشم مینیمال پشت چین پلک مدل ها در مدل آرایش صورت فشن شو Stella McCartney جلوه ای دیدنی داشت، گریمور ها یک خط چشم شناور ظریف در امتداد نیمه بیرونی چین پلک کشیده و دم آن را به شکل یک بال ظریف امتداد داده بودند.

مدل خط چشم بالدار

 

در فشن شو سلین، گریمورها چند مدل آرایش چشم با الهام از Twiggy را انتخاب کرده بودند، یک خط دودی روی چین پلک و یک لایه ریمل پر رنگ روی مژه های پایین چشم کشیده شده بود.

مدل آرایش چشم توییگی

خط چشم هنری مشکی

آرایشگران با استعداد دنیای مد برای به نمایش گذاشتن خلاقیتشان نیازی به لوازم آرایشی فانتزی ندارند. خط چشم مشکی ابزاری مناسب برای به تصویر کشیدن تخیل و طراحی بی نظیر برای مدل آرایش صورت پاییز و زمستان فراهم کرده است.

در فشن شو Yohji Yamamoto،  پت مک گرات نقوش سیاه و سفید و براقی را در اطراف چشم ها  و در قسمت پیشانی و شقیقه ها کشید، که واقعاً حرکتی خلاقانه بود. از آنجاییکه صورت به رنگ پایه سفید و رنگ پریده بود، باعث شده بود تا خط چشم مشکی بیشتر از همیشه روی چهره خودنمایی کند.

یکی از جذاب ترین آرایش های چشم را می توانستید در فشن شو گوچی ببینید؛ یک خط چشم غلیظ و پر رنگ به شکل اشک های مشکی رنگی که روی گونه ها ریخته باشد. در مدل آرایش صورت فشن شو های مارک دو وینچنزو، توگا و ورا ونگ هم اشکال خط چشم منحصر به فرد و بسیار ضخیمی از این سبک را به نمایش گذاشته شده بود. در فشن شو ورا ونگ خط چشم فشن بال دار جای خود را به طرحی پر مانند داده بود تا با جلوه ای خاص و خارق العاده ، نگاه همه حضار را به خود خیره کند.

آرایش در فشن شو

خط چشم هنری

چشم های اسموکی قهوه ای

یک سایه چشم دودی قهوه ای همان تاثیر چشمگیر و پر حرارت رنگ سیاه را دارد، با این تفاوت به همان اندازه تاریک و غلیظ نیست، به همین دلیل در هر شرایطی نسبت به سایه اسموکی سیاه مناسب تر است.

شدت سایه چشم اسموکی قهوه ای در جیوانچی از مدلی به مدل دیگر تغییر می کرد، اما شکل کلی آن با سایه ای محو شده در چین پلک، گوشه خارجی چشم و زیر خط مژه (به جای خط چشم) به شکل دودی و کشیده در بالای چشم، جلوه ای بسیار درجه یک داشت.

آرایشگران در مدل آرایش صورت فشن شو شنل از یک سایه چشم خاکستری مایل به قهوی پخش شده و ملایم که شدت آن در عمق چشم بیشتر می شد، استفاده کردند تا زیبایی طبیعی و ملیح اکثر مدل ها را در هم شکند.

گریمورهای مدل آرایش صورت فشن شو Longchamp، یک چشم دودی قهوه ای کمی غلیظ تر را به نمایش گذاشته بودند که با یک لایه پر رنگ از مداد مشکی پوشانده شده بود.

آرایش در فشن شو

 

استفاده از زر ورق در مدل آرایش صورت فشن شوها

وقتی صحبت از آوانگارد و نوآوری های هنری می شود، به نظر می رسد که چند گریمور هم در فشن شوهای پاییز و زمستان در همان سبک طراحی هایی را انجام داده اند، اما نه به آن  شدتی که انتظار می رود.

متداول ترین متریال غیر آرایشی برای ترند های زیبایی در مدل آرایش صورت پاییز و زمستان، زر ورق های رنگارنگ بود.

در مدل آرایش صورت Adeam  از زر ورق به عنوان خط چشم بالای مژه استفاده شده بود تا جلوه ای تجملاتی به خود بگیرد.

استفاده از زرق در مدل آرایش صورت فشن شو Preen کمی بی پروا تر بود، به طوری که نوارهای بزرگی از زر وزق روی پیشانی، دو طرف صورت و حتی گوش ها چسبانده شده بود.

در فشن شو Erdem ، به جای سایه چشم، چیزی شبیه به زر ورق نقره ای رنگ بر روی پلک ها چسبانده شد و معنای جدیدی به کلمه “سایه چشم فویل” داد.

همچنین در مدل آرایش صورت فشن شو Simone Rocha، آرایشگران نوعی زرورق به رنگ های قرمز، سیاه یا صورتی را به صورت تکه تکه بر روی پلک چشم چسبانده بودند تا پژواکی از مدل های جواهرات پاییز و زمستان باشد.

استفاده از زرورق در مدل آرایش صورت فشن شوها

سایه های رنگارنگ نئونی

سایه چشم های رنگارنگ می توانند در افزودن کمی روشنایی به یک روز سرد کمک کننده باشند، بنابراین دیدن ایده های بسیار سرزنده در آرایش فشن شوهای پاییز و زمستان بسیار جالب بود. سایه ها با روشی هنرمندانه به صورت چند لکه پر رنگ روی چهره کشیده شده بودند.

مدل آرایش صورت در فشن شو ماتی بووان، با دایره های پر رنگ سایه در طیف های مختلفی از رنگ ها مانند صورتی روشن نئونی، که در اطراف چشم کشیده شده، به یاد ماندنی ترین آرایش بود.

همچنین این سبک آرایش در فشن شو Ashish  هم توجه زیادی را به خود جلب کرده بود که باید با یک مجموعه درخشان از لباس های روشن رقابت می کرد. برای هر مدل از چند رنگ متفاوت سایه استفاده شده بود، اما رنگ های غالب در این مدل آرایش صورت را سایه های روشن مانند آبی نئونی، صورتی و بنفش تشکیل می دادند.

تعداد زیادی از چهره های رنگارنگ نئونی هم در فشن شوهای Charlotte Knowles ، Self-Portrait ، Tadashi Shoji ، Chromat و Ulla Johnson وجود داشت.

آرایش چشم نئونی

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

آرایش در فشن شو

سایه چشم کلاسیک آبی

مسلماً، نمی توان تصور کرد که سایه آبی هرگز بتواند “باکلاس” توصیف شود، اما از آنجایی که رنگ آبی کلاسیک، امسال رنگ سال Pantone بود، تعجبی ندارد که سایه چشم آبی به یکی از ترندهای آرایش پاییز و زمستان تبدیل شود.

سایه چشم های روشن و مات آبی در فشن شو Tadashi Shoji روی پلک ها مثل یک لکه رنگ پخش شده بود و حسی شبیه رنگ آمیزی های کودکانه داشت، اما به لطف خطوط تمیز سایه در گوشه های بیرونی چشم و استفاده از یک رژ لب برنز و نود، ظاهری کاملا بالغانه و حرفه ای به مدل ها داده بود.

مدل آرایش چشم در فشن شوی پرابال گورون،  یک سایه آبی روشن روی پلک ها به همراه خط چشم بال دار اغراق آمیز و کشیده تا بیرون چشم بود که حسی مانند آرایش چشم غیر حرفه ای به سبک دهه 60 به ببینده القا می کرد. بلا حدید هم آرایشی مشابه این مدل آرایش در فشن شو Miu Miu به چهره داشت، در حالی که از سایه آبی خیلی روشن استفاده نکرده بود. به هر حال هر زمانی که یکی خواهران حدید ترندی را استفاده می کند نمی توان به از آن چشم پوشید.

آرایش با سایه چشم آبی

 

ریمل رنگی برای آرایش فشن

اگر هنوز ریمل های رنگی تان را از فصل های قبل نگه داشته اید آن ها را دور بیندازید، چون مدت طولانی از آن فصل گذشته است. اما فراموش نکنید که یک ریمل چشم رنگی نو حتما تهیه کنید چراکه یکی از ترندهای آرایش پاییز و زمستان ریمل های رنگی است. در فشن شوهای پاییز و زمستان امسال، گریمورها تقریبا به همان اندازه که از کشیدن سایه چشم های رنگارنگ لذت می بردند، با ریمل های رنگارنگ هم سرگرم بودند.

تعداد کمی مدل با ریمل مایل به صورتی و سرخابی همراه با چهره ای بسیار تمیز و روشن بدون آرایش در فشن شوی Off-White مشاهده می شد. مدل آرایش چشم در فشن شوی Ulla Johnson، مژه های آبی و سایه چشم قهوه ای بود، ترکیبی از رنگ زمین و آسمان را یادآوری می کرد.

استفاده از ریمل رنگی ترند آرایش پاییز و زمستان

مژه های خوشه ای

مژه های خوشه ای و تیز برای درشت نشان دادن چشم بسیار کارآمد و موثر هستند. همچنین به چشم جلوه ای عروسکی می بخشند که برای عده ای خیلی دلپذیر نباشد. آنها به خوبی با موضوع دهه 60 در باند کار کردند ، اما حقیقتاً آنها می توانستند با بیشتر ایده های آرایش پاییز کار کنند.

برای تعدادی از مدل های فشن شو Rodarte، لب های تیره و پوست رنگ پریده کافی نبود ، بنابراین چند مژه مصنوعی بسیار طولانی در مرکز و گوشه خارجی چشم به شکل بال اضافه کردند.

مژه های خوشه ای و بهم چسبیده در مولی گودارد با استفاده از ریمل مژه و ابرو درست شده است تا از نظر ظاهری به هم چسبیده و شلخته به نظر برسد، مژه های پایینی همبه هم چسبیده و کمی شلخته به نظر می رسد اما باعث درشت تر دیده شدن چشم می شود. این مدل مژه ها را در سلین و لانوین یافت می شد.

مدل آرایش چشم مژه خوشه ای

آرایش ابروی فشن عجیب و غریب

هیچ کس دوست ندارد که آن ابروهای نازک و هلالی دهه 20 دوباره به مد برگردند، اما کسی هم از ابروهای پررنگ همراه یک خط بالای آن ها برای دادن جلوه بیشتر بدش نمی آید.

تعدادی از مدل های Prabal Gurung با استفاده از یک مداد ابرو قهوه ای تیره یک خط پررنگ در قسمت بالای ابروی خود کشیده بودند و با سایه قهوه ای دودی آن را تا پایین پلک پخش کرده بودند که حسی از مدل آرایش صورت در دوره جاز را به بیننده القا می کرد.

مدل های برند تیا آدئولا در هفته مد نیویورک، ابروهایشان بی رنگ کرده بودند و در ازای آن یک خط نازک بالاتر از جای طبیعی ابروها  کشیده بودند تا چهره را بیشتر به چشم بیاورد.

در Anrealage، برخی از مدل ها ابروهای خود را کاملاً سفید کرده بودند، در حالی که برخی دیگر با کشیدن یک خط نازک تأکیدی بیشتری بر ابروها داشتند.

آرایش در فشن شو

مدل آرایش صورت بدون ابرو

در فشن شوهای دیگر هنرمندان تصمیم گرفتند که برای به وجود آوردن آن ظاهر وحشتناک و شیک به طور کلی از ابروها چشم پوشی کنند.

در بعضی موارد، خود مدل ابروهایش را سفید و بی رنگ کرده بود و گریمورها هم تصمیم گرفته بودند، ابروها را به همان شکل رها کنند. ییلان هوآ یکی از مدل هایی بود که در این فصل با چهره ای بدون ابرو در 35 فشن شو از جمله جیامباتیستا والی، اردم و … شرکت کرده بود.

در گوچی چندین مدل آرایش صورت از نرم و طبیعی گرفته تا تاریک و چشمگیر دیده می شد. اما در چند مدل که آرایش سبک تری داشتند، ابروها هم برای ظاهری کاملا برهنه سفید شده بودند.

مدل بدون ابرو

به لطف ابروهای سفید و موهای کروی عجیب و غریب مشکی، در فشن شو Haider Ackermann مدل ها جلوه ای بیگانه و فضایی به خود گرفته بودند که تأکیدی بر اخروی بودن جهان داشت.

مدل آرایش فشن شو پاییز و زمستان

آرایش ابروهای پرپشت

مدل هایی با ابروهای پرپشت همیشه نمادین بوده اند و برای مدل آرایش صورت پاییز و زمستان، آرایشگران با تکنیک های پرپشت کردن ابرو و شانه کردن به سمت بالا این مدل ابرو را ستایش کردند.

لوسیا پیرونی، گریمور مشهور، در فشن شو “روخاس” به دنبال پرپشت و پر نشان دادن ابروها بود، به این شکل که ابروها تیره نشده بودند بلکه فقط کمی تقویت و به عنوان المان اصلی چهره به نمایش گذاشته شده بودند. شما هم می توانید برای تقویت ابرو و مژه هایتان مقاله ” راهنمای تقویت مژه و ابرو ” را مطالعه کنید.

همچنین در مدل آرایش صورت فشن شو ویکتوریا بکهام، پر رنگ و پرپشت نشان دادن ابروها باعث به چشم آمدن زیبایی بسیار طبیعی مدل ها شده بود.

ابروهای پرپشت

آرایش لب در مدل میکاپ صورت فشن شوها

میکاپ مدل لب های گزیده

ظاهر رژ لب گزیده یا کمی کبود در چند فصل اخیر، به لطف ترند های زیبایی کره، بسیار محبوب شده است. گریمورهای هفته مد با الهام از این ترند، سبکی جدید را در آرایش لب ها پیاده سازی کردند. لب های گزیده در انواع رنگ ها در فشن شوهای مختلف دیده می شد.

ما در مدل آرایش صورت Fendi لب هایی کبود که گویی توسط یک خون آشام گزیده شده را مشاهده کردیم. پیتر فلیپس گریمور محبوب برای این طرح از یک رژ لب مات با رنگ آلویی پررنگ و بدون خط لب روی لب های رنگ پریده استفاده کرده بود، رنگ رژ لب کمی لکه دار بود تا اثری پخش شده مانند کبودی را ایجاد کند، اما بیش از حد نامرتب نبود.

اکثر مدل های Chloé دارای لب هایی به رنگ طبیعی بودند، اما تعداد کمی از آن ها برخلاف دیگر مدل ها لب هایی کبود به رنگ قهوه ای آجری پر رنگ داشتند که در وسط لب ها کشیده شده و با سایه ای گرم و گلگون در کناره های لب درآمیخته بود.

همچینین در فشن شوی 16Arlington، لب هایی به رنگ ملیح و گزیده را مشاهده کردیم، به این صورت که کمی رژ لب هلویی درست در مرکز لب ها زده شده بود و کم کم در کناره ها محو تر می گشت.

مدل آرایش لب گزیده

آرایش صورت با رژ لب قرمز جیغ

در مدل آرایش صورت فشن شوها استفاده از رژلب های قرمز ترندی طبیعی و معمول است. آن ها حتی از دور هم به چشم می آیند و به چهره برق و جلوه ای خاص می بخشند، هیچوقت هم قدیمی به نظر نمی رسند و می توانند با اضافه کردن کمی تمایز و تناقض در برجسته تر به نظر رسیدن آرایش طبیعی در مدل ها کمک کنند.

حدود نیمی از مدل های جیسون وو، از یک نوع رنگ قرمز براق و سرد استفاده کرده بودند که این یک مثال عالی برای نشان دادن این که یک رنگ چه تفاوتی در ظاهر رنگ پوست های مختلف ایجاد می کند.

مدل ها در فشن شوهای MSGM به لطف لب های قرمز، برجسته و براق شان مانند ستاره های فیلم های قدیمی سینما روی صحنه می درخشیدند. آرایش با رژ لب قرمز براق در مدل های مارک جیکوبز هم دیده می شد و ظاهر باشکوهی داشت.

در مدل آرایش صورت فشن شو Jil Sander لب های قرمز در تناژ های مختلف دیده می شد. استفاده از رژ لب مات کمی بیشتر بود، اما نه به اندازه ای که تیره به نظر برسد، با ته رنگی از رنگدانه های قهوه ای که رنگ جیغ آن را خنثی می کرد.

این لب های قرمز جیغ در مدل آرایش صورت مجموعه های Brock، Dolce & Gabbana و Dries van Noten هم دیده می شد.

رژ لب قرمز

مدل آرایش صورت با لب های تیره

رژ لب تیره قسمت بسیار مهمی از ترند آرایش خون آشام مانند پاییز و زمستان بود. بیشتر رنگ های رژلب تیره به سمت بادمجانی و رنگ های تیره و سرد متمایل بودند، اما انتخاب این گزینه که مات باشند یا براق به سلیقه خود گریمورها بود.

مدل های Rodarte ظاهری چشمگیر داشتند. در مدل آرایش صورت این فشن شو، پوستی کاملا تمیز و برهنه با آرایش چشم کم ، و یک رژ لب بادمجانی پر رنگ مخملی دیده می شد. در مدل آرایش صورت فشن شو لاكوان اسمیت، لب های تیره مدل ها جلوه ای جذاب و براق داشتند. گریمور ها برای مدل ها از رژلب شرابی فوق العاده براقی استفاده کرده بودند که با آرایش چشم آن ها به خوبی هماهنگ شده بود.

آرایشگران همچنین در آرایش صورت مدل ها در فشن شوهای Chocheng ، Anna Sui و Emilio Pucci از رژلب تیره استفاده کرده بودند.

مدل آرایش صورت با لب های براق

لب های براق و شاداب برای الهام بخشیدن به شما در مدل آرایش صورت پاییز و زمستان بازگشته اند. برق لب چه بر روی لب های خالی و چه روی رژ لب زده شود، در هر صورت به آرایش شما جلوه ای جذاب می بخشد.

گریمورها در فشن شو Off-White و Lanvin  برق لب را به شکلی بر روی لب ها زده بودند که ظاهری براق و خیس داشته باشد.

لب ها در فشن شو کریستوفر کین هم به اندازه چشم ها براق و درخشان بودند.

لب های گلگون و پر رنگ در Badgley Mischka در حالت عادی هم جلوه ای خیره کننده داشتند، اما برق لب باعث شد تا در زیر نور چراغ ها برجسته تر دیده شوند.

این لب های براق در مدل آرایش صورت فشن شو های Chanel و Simone Rocha هم به خوبی دیده می شد.

آرایش با رژ لب براق ترند پاییز و زمستان

کلام آخر

در این مقاله از مجله آرایش و زیبایی میس و مستر تمامی ترندهای جالب و الهام بخشی که گریمور ها در مدل آرایش صورت فشن شوهای پاییز و زمستان را برای شما بازگو کردیم. آریشگران در مدل آرایش صورت این فصل تلاش کرده بودند تا زیبایی طبیعی مدل ها را با اضافه کردن چند المان آرایشی فانتزی به نمایش بگذارند. در خصوص رنگ چهره بیشتر مدل ها با چهره طبیعی خود،  به همراه کمی برق و اشاره ای به هایلایت به روی صحنه آمده بودند. همانطور که مشاهده کردید، در این فصل آرایش چشم خیلی شدید و حرفه ای نبود، اما هنوز هم خلاقیت زیادی را می توانستید ببینید، به ویژه در استفاده از خط چشم یا هنگام سایه زدن میکاپ آرتیست ها با کمک ابزار ساده و رنگ های معمولی آثار زیبایی را خلق کرده بودند.

با توجه به مدل آرایش صورت فشن شوهای پاییز و زمستان پیش بینی می شود که چهره های شبنمی، ریمل های رنگی و خط چشم بالدار و لب های گزیده به مرور در آرایش روزمره خانم ها راه یابند.

 

منبع: میس و میستر

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :