قوانین خانم‌های خوش‌ تیپ در لباس پوشیدن

با نگاهی به جمع‌های شلوغ به یک نکته مهم پی می‌بریم، برخی افراد تیپ جذاب‌تری نسبت به بقیه دارند. چه چیزی باعث تفاوت این افراد نسبت به افراد عادی می‌شود؟ آن‌ها چه اصولی را در زندگی خود به کار می‌برند که باعث موفقیت آن‌ها در تیپ و استایل می‌شود؟ قوانین خانم‌های خوش‌ تیپ در لباس پوشیدن را در این مطلب بخوانید.

قانون ۱۴-۷-۳

این قانون جالب از سه بخش تشکیل شده است:

  • اگر لباس جدیدی خریده‌اید که سه روز از خرید آن گذشته و آن را نپوشیده‌اید احتمالا پس از این نیز نخواهید پوشید.
  • اگر لباس جدیدی خریده‌اید که هفت روز از خرید آن گذشته و آن را نپوشیده‌اید هیچ وقت آن را نخواهید پوشید.
  • اگر لباس جدیدی خریده‌اید که ۱۴ روز از خرید آن گذشته و آن را نپوشیده‌اید قبل از این که دیر شود آن را پس دهید.

قوانین خانم‌های خوش‌ تیپ در لباس پوشیدن

قانون ۸ ساعت

طبق این قانون کافی است ۸ ساعت قبل از زمان بیدار شدن در صبح  لباس‌‌های خود را برای صبح فردا انتخاب و آماده کنید. اگر لباس‌ها نیاز به اتو یا کارهای دیگری هم داشته باشند شما زمان کافی برای انجام آن خواهید داشت. البته این زمان می‌تواند بیشتر هم باشد اما با توجه به شرایط نامتعادل آب و هوایی مناسب‌ترین زمان ممکن همین هشت ساعت خواهد بود.

قوانین خانم‌های خوش‌ تیپ در لباس پوشیدن

گزینش لباس‌ها

این قانون به واکنش شما به ترندها و مدل‌های جدید فصل مرتبط است. طبیعی است که هر فصلی با ترندهای جدیدی مواجه می‌شویم و در میان این همه مدل شما نباید همه آن‌ها را در لباس‌های خود استفاده کنید. یک یا دو ترند که بیش از بقیه دوست دارید و با استایل شخصی شما منطبق هستند کافی است.

قوانین خانم‌های خوش‌ تیپ در لباس پوشیدن

قانون ۸۰/۲۰

طبق این اصل لباس‌های هر خانمی به دو دسته تقسیم می‌شود: لباس‌های اساسی که قسمت اصلی استایل را تشکیل می‌دهند مثل مانتوی مشکی، شلوار جین، کفش اسپرت، شال و یا هر جز دیگری که استایل خود را بر اساس آن می‌سازید. این لباس‌ها باید ۸۰ درصد از کمد لباس شما را شامل شوند. دسته دوم لباس‌های جانبی است اساس استایل نیستند اما نقش مهمی در زیبا‌تر کردن و تکمیل استایل دارند، بیشتر اکسسوری‌ها در این دسته قرار می‌گیرند که نقش مکمل را در استایل شما بازی می‌کنند و باید ۲۰ درصد از لباس‌های شما را از نظر تعداد تشکیل دهند.

تطبیق فصلی

بیشتر خانم‌ها با تغییر فصل همه لباس‌های خود را عوض می‌کنند و لباس‌های مخصوص فصل را می‌پوشند اما این کار باعث می‌شود تعداد لباس‌های محدودتری داشته باشید در حالی که خانم‌های خوش لباس سعی می‌کنند لباس‌های خود را با فصل تطبیق دهند مثلا با استفاده از لباس‌های تابستانی به عنوان لایه‌های لباس در زمستان هم به استایل خود تنوع می‌دهند و هم تیپ‌های بیشتر می‌سازند و لباس‌های خود را بی استفاده نمی‌گذارند.

قوانین خانم‌های خوش‌ تیپ در لباس پوشیدن

یک عنصر رنگی

 داشتن یک عنصر رنگی و جلب توجه کننده در میان لباس‌های ساده و بی‌رنگ یکی از اصولی است که خانم‌های خوش تیپ از تاثیر آن آگاهند و همیشه آن را در تیپ زدن رعایت می‌کنند.

قوانین خانم‌های خوش‌ تیپ در لباس پوشیدن

مطالب مرتبط:

۱- استایل شخصی چیست؟

۲- توصیه هایی از استایلیست های فرانسوی

۳- چگونه تیپ کلاسیک داشته باشیم؟

۴- ۱۵ مدل کت زنانه جدید به انتخاب سردبیر چی بپوشم

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :