راهنمای خرید جواهرات بدلی

0

جواهرات از مهم ترین اکسسوری ها هستند که نقش مهمی را در استایل زنانه ایفا می کنند اما جواهرات فقط محدود به جواهرات گران که از طلا و فلزات گران قیمت تهیه می شوند نیست. جواهرات بدلی که در اصطلاح مد به آن ها جواهرات فشن نیز گفته می شود می تواند جایگزین مناسبی برای جواهرات گران قیمت باشد تا مجموعه وسیع تری از جواهرات داشته باشیم و بتوانیم تنوع بیشتری در استایل خود به وجود آوریم. اما جواهرات بدلی یا فشن چه ویژگی هایی دارند؟ راهنمای خرید جواهرات بدلی را در این مقاله بخوانید.

راهنمای خرید جواهرات بدلی

تاریخچه جواهرات بدلی

پیدایش جواهرات بدلی به اوایل قرن بیستم و دهه 1940 میلادی باز می گردد زمانی که کوکوشانل و کریستین دیور سعی کردند با اقتباس از فیلم های هالیوودی جواهراتی مد روز و با کیفیت بالا اما قیمت مناسب تهیه کنند. این نوع جواهرات به تدریج محبوب شد و به جزء ثابت اکسسوری های زنان و حتی زنان ثروتمند تبدیل شد.

این نوع جواهرات شاید به خوبی جواهرات اصل نباشد اما بسته به کیفیت ساخت و مواد آن می تواند عمر طولانی و کیفیت بالایی داشته باشد. جواهرات بدلی از طرفی باعث می شود زنانی که درآمد بالایی ندارند بتوانند از تنوع بیشتری بهره مند شوند اما از طرف دیگر این احتمال وجود دارد که جواهرات بی کیفیت به کمد لباس های آن ها را پیدا کنند.

انواع جواهرات بدلی

برای خرید جواهرات بدلی همیشه موقعیت و لباس هایی را که قرار است با آن ها استفاده کنید مد نظر قرار دهید. برخی مدل ها برای استفاده روزمره طراحی شده اند و ساده تر و سبک تر هستند. فلزات و پلاستیک های به کار رفته در این مدل ها دوام بیشتری دارند و مدت طولان تری عمر می کنند. برای اطمینان از کیفیت این جواهرات به نحوه اتصالات و چسب آن ها دقت کنید و خراش دیدن فلزات و سنگ های آن ها مقابل ساییدگی را امتحان کنید.

جنس و رنگ جواهرات بدلی

چوب، سنگ، چرم، فلز پلاستیک و پارچه همگی می تواند اجزای تشکیل دهنده جواهرات بدلی باشد که شما بر اساس سلیقه خود می توانید از هر نوعی استفاده کنید اما تمرکز روی یک ماده مثلا فلز توصیه می شود مثلا می توانید فلزات رنگی مثل برنز و ترکیب چند فلز استفاده کنید که ترکیب آن ها به سلیقه و خلاقیت شما بستگی دارد. رنگ این جواهرات را بر اساس تن پوست خود انتخاب کنید و اگر از جنسی فیر ار فلز استفاده می کنید می توانید رنگ سنگ ها و پلاستیک ها را متضاد با هم انتخاب کنید تا جلوه زیباتر پیدا کنند.

نحوه استفاده از جواهرات بدلی

شما در استفاده از جواهرات بدلی باید اعتدال را رعایت کنید. به جای استفاده از جواهرات متعدد و شبیه به هم، از انواع مختلف آن ها با در نظر گرفتن یک قطعه کانونی استفاده کنید و در استفاده از آن ها زیاده روی نکنید چون بدلی بودن جواهرات شما بیش از حد خودنمایی خواهد کرد. اگر لباس شما طرح دار است جواهرات ساده و اگر لباس ساده است می توانید از جواهرات بزرگ تر و درشت تر استفاده کنید. در یک طرف بدن خود از جواهرات بیشتری استفاده کنید و هر دو طرف را مساوی نکنید.

مطالب مرتبط:

1- هر لباسی را با چه جواهراتی بپوشید؟

2- چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

3- 5 برند جواهرات که شاید آن ها را نمی شناسید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :