تحریریه چی بپوشم در
5,399

همه‌چیز درباره برند شوپارد؛ چرا جواهرات این برند را در دست و گردن و گوش همه سلبریتی‌ها می‌بینیم؟

همه‌چیز درباره برند شوپارد؛ چرا جواهرات این برند را در دست و گردن و گوش همه سلبریتی‌ها می‌بینیم؟

برند شوپارد یکی از برندهای لوکس در زمینه تولید ساعت و جواهر است. نام این برند سوئیسی هم به‌دلیل ساخت ساعت‌هایی دقیق و جواهراتی شیک و زیبا، ‌هم‌رده جواهرسازان بزرگ جهان است و هم به‌دلیل تعهدی که به تولید اخلاقی دارد. بیایید بیشتر با این برند اخلاق‌مند آشنا شویم.

برند شوپارد - بنیانگذار
سمت راست، لوئیس اولیسه شوپارد به همراه خانواده‌اش

داستان برند شوپارد از سال ۱۸۶۰ در دهکده سون‌ویلیه (Sonvilier) کشور سوئیس آغاز می‌شود. در آن زمان، لوئیس اولیسه شوپارد که فقط ۲۴ سال داشت، کارگاهی باز کرد و در آن به ساخت موتور مکانیکی برای ساعت مشغول شد. او پسر یک کشاورز بود و مانند بسیاری دیگر از ساعت‌سازان، کسب‌وکارش پیشینه خانوادگی نداشت.

بعد از مدتی، شوپارد جوان به این نتیجه رسید که ساخت ساعت‌های کامل درآمد بیشتری نسبت‌به ساخت قطعات آنها دارد. بنابراین به‌سرعت وارد عمل شد و با تأسیس شرکت تولیدی L.U.C، تصمیم گرفت ساعت‌های کامل بسازد.

شوپارد ساعت‌هایی با دقت بالا می‌ساخت و تخصص او، تولید ساعت جیبی و کرونومتر بود. بااین‌حال، به‌زودی متوجه شد که مشتریانش به‌دنبال ساعت‌های جیبی فوق‌العاده نازک و بسیار دقیق هستند که برای برای استفاده روزانه مناسب باشد.

ازآنجاکه ساعت‌های فوق‌نازک شوپارد بسیار خوش‌ساخت بودند، به‌سرعت محبوبیت پیدا کردند و مدت زیادی نگذشت که شوپارد توانست در سراسر منطقه اسکاندیناوی ساعت‌های خود را به فروش برساند. مشتریانی که روی ساعت‌های شوپارد سرمایه‌گذاری می‌کردند، به کیفیت و دقت آنها اطمینان داشتند.

اولین موفقیت برند شوپارد

یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ برند شوپارد، در سال ۱۸۸۵ اتفاق افتاد. در آن سال، شوپارد که حالا به‌خاطر ساعت‌های سوئیسی قابل‌اعتماد و باکیفیت خود شهرت داشت، سفارش‌هایی از جانب تیر فدرال (Tir Fédéral) برای ارائه ساعت رسمی مسابقات، شرکت راه‌آهن سوئیس و تزار روسیه نیکلاس دوم دریافت کرد. این سفارش‌ها بسیار معتبر بودند و به شهرت شوپارد به‌عنوان یکی از بهترین ساعت‌سازان زمان خود کمک کردند.

درگذشت بنیانگذار و انتقال برند به ژنو

لوئیس اولیسه شوپارد در سال ۱۹۱۵ درگذشت و پسرش پل لوئیس کنترل شرکت را به دست گرفت. سال ۱۹۲۱ بود که شرکت را به شهر Chaux-de-Fonds منتقل کردند.

در سال ۱۹۳۷، شرکت شوپارد بار دیگر جابه‌جا شد و این بار به ژنو نقل‌مکان کرد. در آن زمان، ۱۵۰ کارمند در این شرکت کار می‌کردند. آنها مجبور بودند؛ زیرا تنها راه برای دریافت گواهینامه و مهر ژنو روی ساعت‌ها این بود که آنها را واقعا در ژنو بسازند. از آن زمان به بعد، ساعت‌های جیبی و ساعت‌های مچی زنانه در ژنو ساخته می‌شدند.

این امر باعث شد موتورهای ساعت این شرکت با مهر ژنو تأیید شوند. مهری که فقط برای موتورهای ساخته شده در کانتون ژنو اعمال می‌شود.

مدیریت پل آندره، نوه خانواده و یک روایت موازی

در سال ۱۹۴۳، پل آندره نوه بنیانگذار برند، مدیریت شرکت را بر عهده گرفت؛ بااین‌حال پدرش پل لوئیس هم به او کمک می‌کرد. شرکتی که در ساخت ساعت‌های جیبی و ساعت‌های مچی زنانه تخصص داشت، توانست نشان ژنو و استاندارد طلایی موتور ساعت را دریافت کند.

در اینجا به دهه ۱۸۹۰ بازمی‌گردیم و یک روایت موازی را بررسی می‌کنیم.

در ششم اوت ۱۸۷۷، کارل شوفله اول (Karl Scheufele I) به دنیا آمد. او فرزند یوهانس و سوفی شوفله بود و در فورتسهایم آلمان زندگی می‌کردند. این دو ارزش‌های اساسی نظیر جسارت، پشتکار، عشق به طبیعت و همچنین روحیه کارآفرینی و قدردانی از هنرهای زیبا را به پسرشان آموختند. متأسفانه زندگی کارل با مرگ والدینش در ۱۱ سالگی زیرورو شد و او را به یتیم‌خانه‌ای در فورتسهایم فرستادند. در آنجا ساعت‌سازی را یاد گرفت و این کار به او آرامش داد. کارل جوان به‌زودی استعدادهایش را در جواهرسازی نشان داد و رئیس یتیم‌خانه که این موضوع را کشف می‌کند، قبل از ۲۰ سالگی کارل، او را به خارج از کشور می‌فرستد.

راه‌اندازی برند کارل شوفله در آلمان

کارل با تلاش زیاد آموخته‌های خود را در خارج از کشور تقویت کرد و سپس به آلمان بازگشت. در سال ۱۹۰۴ برند خود به نام کارل شوفله را راه‌اندازی کرد که تخصص آن در ساخت ساعت‌جواهر، آویز، مدال، دستبند و سنجاق از جنس طلا، الماس و مروارید بود. ساخته‌های کارل شوفله به نقوش گل الهام‌گرفته از آرت دکو مزین بود و ارتباط‌هایی که با خاور دور و روسیه داشت، به شرکتش ابعادی بین‌المللی می‌بخشید.

در ۲۳ فوریه ۱۹۴۵، یک بمباران ویرانگر شهر فورتسهایم و تمام محصولات شوفله را نابود کرد. کارل شوفله دوم، که در ال ۱۹۴۱ ریاست شرکت را بر عهده گرفت، کارخانه را در فورتسهایم بازسازی کرد و شش سال بعد در سال ۱۹۴۷، شرکت بازگشایی شد.

او در سال ۱۹۵۸ بازنشسته شد و کارخانه و ۳۵ کارمندش را به پسر ۲۰ ساله‌اش کارل شوفله سوم سپرد؛ مردی که امروز مالک برند شوپارد است. کارل شوفله سوم، ساعت‌ساز و طلاساز بود و در آن زمان یک سال می‌شد که با کارین روف (Karin Ruf) ازدواج کرده بود.

پایان مالکیت خانواده شوپارد و آمدن خانواده شوفله

برند شوپارد - خانواده شوفله
کارل شوفله سوم و خانواده‌اش

پل آندره فرزندی نداشت که بخواهد کسب‌وکار خانوادگی را ادامه دهد. بنابراین به‌دنبال کسی می‌گشت که بتواند مالکیت شرکت را به او بسپارد. از آن سو، کارل شوفله سوم، به‌دنبال تولیدکننده موتور ساعت برای محصولات خودش می‌گشت. کارل به ژنو سفر کرد و با پل آندره شوپارد ملاقاتی داشت که بلافاصله به قرارداد انجامید. بدین ترتیب، در سال ۱۹۶۳، پل آندره برند شوپارد را به کارل شوفله سوم و همسرش کارین فروخت. کارل و کارین به‌مدت ۴۰ سال در رأس این شرکت بودند و بعد از خودشان، مدیریت آن را به دست کارولین و کارل فردریک سپردند.

اولین ساعت‌های دارای الماس شناور

برند شوپارد - ساعت‌های الماس شناور
الماس‌هایی که در ساعت می‌بینید بین دو لایه کریستال شناورند.

در سال ۱۹۷۶، شوفله کارخانه برند شوپارد را به مایرین ژنو انتقال داد. او با کمک رونالد کوروسکی که طراح خود برند شوپارد بود، شروع به ساخت ساعت‌هایی با الماس شناور کرد. در این ساعت‌های منحصربه‌فرد، الماس‌ها آزادانه بین دو لایه شیشه کریستالی از جنس یاقوت کبود حرکت می‌کردند. این ساعت‌ها از موفق‌ترین نوآوری‌های تاریخ برند شوپارد بودند.

دو سال بعد، شوفله که می‌خواست یکپارچگی بیشتری به کسب‌وکارش بدهد، یک کارگاه ریخته‌گری در شرکت راه‌اندازی کرد و امکان تولید آلیاژهای طلای خود را در کارخانه خودشان فراهم آورد.

رویدادهای برند شوپارد در دهه ۱۹۸۰

در دهه ۱۹۸۰ چند اتفاق مهم افتاد که در آینده برند شوپارد نقش مهمی داشتند:

ورود کارل فردریش شوفله به برند شوپارد

برند شوپارد - کارل فردریش شوفله
کارل فردریش شوفله، مدیر بخش ساعت‌های برند شوپارد

در دهه ۱۹۸۰، کارل فردریش شوفله، پسر کارین و کارل شوفله سوم، که در آن زمان ۲۲ ساله بود، به کسب‌وکار خانواده پیوست. کارل فردریش با اطمینان از اینکه ساعت استیل ضدزنگ موفقیت بزرگی خواهد بود، ساعت سوئیسی سنت موریتز را طراحی کرد؛ یک ساعت ورزشی شیک و لوکس ساخته‌شده از فولاد که ظاهری زیبا دارد.

در همین زمان، برند شوپارد شروع به ساخت جواهرات الماس برای خانم‌ها و ساعت‌های ورزشی برای آقایان کرد.

ورود کارولین شوفله به برند شوپارد

همه‌چیز درباره برند شوپارد؛ داستان موفقیت و محبوب‌ترین مجموعه جواهرات این برند لوکس

کارولین شوفله، طراح بااستعداد برند

در سال ۱۹۸۵، کارولین، دختر کارین و کارل، با طراحی یک دلقک که شکمش پر از الماس و سنگ‌های رنگی بود، به دنیای برند شوپارد وارد شد. این دلقک شاد به موفقیت بزرگی برای برند تبدیل شد و اولین مجموعه جواهرات برند شوپارد بود.

شراکت با مسابقات رالی

برند شوپارد - شراکت با مسابقات رالی
می‌توانید نام برند شوپارد را روی خودرو پیدا کنید؟

در سال ۱۹۸۸، برند شوپارد شراکت مهمی با رالی ۱۰۰۰ میگلیا ایجاد کرد. در آن سال، کارل فردریش که اشتیاق پدرش به خودروهای اسپرت کلاسیک را به ارث برده بود، با مسابقات رالی شراکت کرد تا مجموعه ساعت‌های اسپرت لوکس را با موفقیت راه‌اندازی کند.

شراکت با جشنواره فیلم کن در دهه ۱۹۹۰

برند شوپارد - شراکت با فستیوال کن
ساخت نخل طلای کن هرسال برعهده شوپارد است / عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

در سال ۱۹۹۸ برند شوپارد شریک رسمی جشنواره بین‌المللی فیلم کن شد و این روند هنوز ادامه دارد. آنها هر سال محصولات و رویدادهای خیره‌کننده‌ای برای جشن‌گرفتن عشق همیشگی خود به سینما خلق می‌کنند. ساخت نخل طلای زیبای کن برعهده برند شوپارد است و خود برند هم جوایزی برای استعدادهای جوان در نظر می‌گیرد.

جشن ۱۵۰ سالگی برند شوپارد

زمانی که این شرکت در سال ۲۰۱۰ به ۱۵۰ سالگی خود رسید، فروش تخمینی آن ۵۵۰ میلیون یورو بود که تقریبا نیمی از آن به فروش ساعت مربوط می‌شد. این میزان فروش به‌اندازه‌ای زیاد بود که انگار شوپارد در سراسر جهان ۱۰۰ فروشگاه داشت.

او این جشن را با راه‌‌اندازی مجموعه‌ای با تم حیوانات Haute Joaillerie Animal World جشن گرفت. ۱۵۰ قطعه خیره‌کننده در این مجموعه جذاب ارائه شده بودند که ۱۵ تا از آنها ساعت بودند و چهار ساعت با موتورهای جدید هم شامل L.U.C EHG، L.U.C 1TRM، L.U.C 4TQE و L.U.C 1.010 رونمایی شدند.

افراد مشهور و چهره‌های برند شوپارد

بسیاری از افراد مشهور و سلبریتی‌ها از هرگوشه از جهان، عاشق ساعت‌ها و جواهرات شوپارد هستند. برای مثال، چند نمونه از این سلبریتی‌ها عبارت‌اند از:

مایکل فسبندر؛ در مراسم اسکار

برند شوپارد - هنرمندان با برند شوپارد

مایکل فسبندر، بازیگر ایرلندی آلمانی هالیوود در مراسم اسکار که برای نقش استیو جابز نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد شد، یک ساعت از برند شوپارد مدل L.U.C XPS از نوع ۳۹٫۵ میلی‌متری به دستش داشت. این ساعت زیبا از جنس طلای سفید با صفحه‌ای نقره‌ای بود و بندهای چرمی مشکی داشت.

متیو مک‌کانهی؛ در مراسم اسکار

برند شوپارد - هنرمندان با برند شوپارد

متیو بازیگر مشهور فیلم اینتراستلار است. او در ۸۶امین دوره جوایز آکادمی اسکار، یک ساعت طلای سفید از برند شوپارد مدل Chopard L.U.C. xP به دستش بسته بود. قاب ساعت از طلای سفید ۱۸ عیار است و بندهای چرمی مشکی و صفحه سفید دارد.

برند شوپارد - هنرمندان با برند شوپارد

در همان مراسم اسکار دوره ۸۶ام، بردلی کوپر، بازیگر معروف هالیوود، هم از یکی از ساعت‌های کلاسیک برند شوپارد مدل Chopard L.U.C.1937 را به دستش داشت. قاب این ساعت زیبا از جنس فولاد ضدزنگ با صفحه‌ای سفید است و بندهای چرمی مشکی دارد.

ریحانا؛ همکاری با برند

همه‌چیز درباره برند شوپارد؛ داستان موفقیت و محبوب‌ترین مجموعه جواهرات این برند لوکس

عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

ریحانا، خواننده مشهور، در سال ۲۰۱۷ با برند شوپارد همکاری کرد. گوشواره و انگشتر او در تصویر از ست‌های شوپارد هستند.

جولیان مور؛ در اغلب مراسم‌های فرش قرمز

همه‌چیز درباره برند شوپارد؛ داستان موفقیت و محبوب‌ترین مجموعه جواهرات این برند لوکس

عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

جولیان مور از بازیگران قدیمی هالیوود است که علاقه خاصی به برند شوپارد دارد. او بسیاری از محصولات برند را از گوشواره و انگشتر گرفته تا ساعت و دستبند، می‌خرد. در اینجا او یک ساعت الماس نشان، یک گردنبند با آویز، گوشواره و انگشتر که همگی ست هستند استفاده کرده است.

ال فانینگ؛ در جشنواره فیلم کن

همه‌چیز درباره برند شوپارد؛ داستان موفقیت و محبوب‌ترین مجموعه جواهرات این برند لوکس

ال فانینگ در جشنواره کن ۲۰۱۹

در جشنواره فیلم کن سال ۲۰۱۹، ال فانینگ، بازیگر جوان هالیوود، این ست شامل گردنبند و گوشواره استیتمنت را از برند شوپارد انتخاب کرده بود. هردو قطعه جواهر دارای تعداد زیادی الماس سفید هستند. در مرکز گوشواره و دورتادور گردنبند، نگین‌های الماس به‌صورت قلب چیده شده‌اند.

التون جان؛ حمایت مالی شوپارد از بنیاد ایدز

برند شوپارد - هنرمندان با برند شوپارد
برند شوپارد، حامی مالی بنیاد ایدز التون جان/ عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

او در بیست‌و‌یکمین جشن سالانه جوایز آکادمی بنیاد ایدز التون جان، از برند شوپارد استفاده کرد. حمایت مالی این رویداد را خود برند شوپارد بر عهده گرفت و مبلغ ۶میلیون دلار برای کمک به جامعه ایدز جمع‌آوری کردند.

جایزه مخصوص شوپارد به هنرمندان

البته برند شوپارد یک جایزه الماس بسیار مهم دارد که به هنرمندانی اعطا می‌شود که تا تاریخ برگزاری مراسم جایزه بیش از ۱۰۰میلیون آلبوم فروخته باشند. این جایزه معتبر در جوایز موسیقی جهانی (World Music Awards) اهدا می‌شود و برندگان جایزه خود را از شاهزاده موناکو دریافت می‌کنند. سه نفر از مشهورترین افرادی که موفق به کسب این جایزه شده‌اند شامل مایکل جکسون، راد استوارت و ماریا کری هستند.

جولیا رابرتز؛ چهره برند شوپارد

برند شوپارد - چهره برند شوپارد
جولیا رابرتز، چهره برند شوپارد/ عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

از بین هنرمندان مشهور، چهره برند شوپارد جولیا رابرتزاست؛ زنی که زیباترین لبخند جهان را دارد. کارولین شوفله شیفته فیلم «عاشق» است که جولیا در آن بازی می‌کند. او از رابرتز خواست که چهره مجموعه هپی دیاموند باشد. کارولین می‌گوید:

جولیا همان بود که می‌خواستم. جولیا رابرتز تنها کسی بود که احساس کردم می‌تواند روحیه‌ای را که در هپی دیاموند می‌بینم منتقل کند.

۱۰ قطعه از گران‌ترین جواهرات برند شوپارد

در ادامه ۱۰ قطعه از گران‌ترین محصولات برند شوپارد را معرفی می‌کنیم.

۱. ساعت شوپارد ۲۰۱ قیراطی

برند شوپارد - ساعت ۲۰۱ قیراطی

ساعت ۲۰۱ قیراطی شوپارد یک شاهکار منحصربه‌فرد است که در سال ۲۰۰۰ به قیمت ۲۵ میلیون دلار فروخته شد و آن را به گران‌ترین ساعت فروخته‌شده در حراج تبدیل کرد. این ساعت دارای ۲۰۱ قیراط الماس است، از جمله سه الماس بزرگ به شکل قلب که خود صفحه ساعت را احاطه کرده است: یک الماس صورتی ۱۵ قیراطی، یک الماس آبی ۱۲ قیراطی و یک الماس سفید ۱۱ قیراطی.

۱۶۳ قیراط الماس سفید و زرد، صفحه و بند این ساعت را تزئین می‌کنند که همگی در دستبند و قابی از طلای سفید قرار گرفته‌اند. این یکی از عجیب‌ترین و چشمگیرترین ساعت‌هایی است که تاکنون یک ساعت‌ساز ساخته است. لوکس‌بودن و نادر بودن آن کاملا در قیمت آن مشخص است. این ساعت نه‌تنها یک اثر هنری است، از نظر فنی هم شگفت‌آور است. یک موتور مکانیکی با قطعات توربیلون در این ساعت به کار رفته است که از زیر قاب کریستالی یاقوت کبود آن قابل‌مشاهده است.

۲. انگشتر الماس آبی شوپارد

برند شوپارد - انگشتر الماس آبی

یکی از برجسته‌ترین جواهراتی که تاکنون ساخته شده است، حلقه الماس آبی برند شوپارد است. این انگشتر یک الماس آبی‌رنگ خیره‌کننده ۹ قیراطی دارد که بسیار کمیاب و ارزشمند است. این الماس در بین دو مثلث از الماس‌های سفید کوچک قرار گرفته و همگی روی حلقه‌ای از طلای سفید سوار شده‌اند. ۱۸ قیراط الماس هم روی حلقه به‌شکل سنگفرشی چیده شده است.

حلقه الماس آبی شوپارد در حراجی ساتبی به قیمت بیش از ۱۶ میلیون دلار فروخته شد و یکی از گران‌ترین حلقه‌های الماس شوپارد است که تاکنون در یک حراجی به فروش رفته است.

این حلقه شاهکاری واقعی در طراحی جواهر و بدون شک یکی از گران‌ترین الماس‌های آبی‌رنگ در سراسر جهان است. این قطعه استثنایی همیشه مورد توجه کلکسیونرها قرار دارد؛ اما مالک آن خود خانواده شوفله هستند.

۳. ست گوشواره شوپارد با ۶۲ عقیق

برند شوپارد - هنرمندان با برند شوپارد
گوشواره‌های عقیق کیت بلانشت در مراسم اسکار ۲۰۱۲

ست گوشواره شوپارد با ۶۲ عقیق یک جفت گوشواره الماس است که برای تزئین آن ۶۲ عقیق به کار برده‌اند. طلایی که این گوشواره را با آن ساخته‌اند از نوع طلای اخلاقی است. این گوشواره‌ها را کیت بلانشت در مراسم اسکار ۲۰۱۴ استفاده کرد و ارزش آن در حدود ۱۸ میلیون دلار است. این جواهر از گران‌قیمت‌ترین جواهراتی است که تا به حال در اسکار حضور داشته است.

ارزش این گوشواره به‌دلیل منشأ اخلاقی الماس و طلای به‌کاررفته در آن است. نمونه‌ای عالی از چیزی که برند شوپارد به آن متعهد است.

۴. گردنبند زمرد و الماس شوپارد

همه‌چیز درباره برند شوپارد؛ داستان موفقیت و محبوب‌ترین مجموعه جواهرات این برند لوکس

 

گردنبند زمرد و الماس شوپارد جواهری باشکوه است که مجموعه‌ای خیره‌کننده از الماس و زمرد در آن به کار رفته است. این گردنبند از زمردهای گلابی‌شکل سبز کلمبیایی به وزن مجموعا ۱۹۱ قیراط ساخته شده است که شبکه‌ای از الماس‌های سفید آنها را احاطه کرده‌اند تا یک نقطه کانونی قابل‌توجه ایجاد کنند. وزن الماس‌های سفید در مجموع ۱۶ قیراط است.

تعیین ارزش دقیق برای این گردنبند دشوار است بااین‌حال می‌توان آن را تا ۳ میلیون دلار تخمین زد. الماس‌های موجود در گردنبند، مانند بسیاری از جواهرات شوپارد، به‌طور پایدار و با کیفیت بالا استخراج شده‌اند و ظاهری زیبا و بافت‌دار با رنگ‌های سبز روشن ایجاد می‌کنند.

۵. ساعت هپی دیاموند

برند شوپارد - ساعت هپی دیاموند

یکی دیگر از گران‌ترین قطعات شوپارد، از مجموعه ساعت‌های مچی هپی دیاموند (Happy Diamond) آن است که در سال ۲۰۱۵ در حراج کریستی در ژنو به قیمت ۱٫۶۸ میلیون دلار به فروش رفت.

این ساعت منحصربه‌فرد از ساعت‌های دارای الماس شناور است که درباره آن صحبت کردیم. یک صفحه گرد کریستالی دارد که پنج الماس در آن است و یک الماس صورتی با تراش مارکیز که تقریبا ۲٫۶۲ قیراط وزن دارد و یک الماس آبی با تراش مارکیز با وزن حدود ۱٫۴۸ قیراط روی لبه آن قرار دارد. جنس خود ساعت از پلاتین و طلاست و طراحی آن مشابه همه اقلام مجموعه هپی دیاموند شوپارد است.

۶. ساعت سوپر آیس کیوب

برند شوپارد - ساعت آیس کیوب

ساعت سوپر آیس کیوب (Super Ice Cube) با طراحی پیچیده و سبک خود، سومین ساعت گران‌قیمت برند شوپارد است. هرچند ارزش آن به‌طور قابل‌توجهی کمتر از ساعت ۲۰۱ قیراطی این برند است. این ساعت با ۱٫۱ میلیون دلار دارای طراحی منحصربه‌فرد هندسی است که هم زیبا و هم مدرن است. الماس‌های باکیفیتی که در ساخت این ساعت به کار رفته است طوری کنار هم قرار دارند که شبیه تکه‌های یخ به نظر می‌رسند. الماس‌‌ها در اطراف یک صفحه چهارگوش و بند آن جاسازی شده‌اند که هر دو از جنس طلای سفید هستند. البته خود این بند و صفحه پوشیده از الماس هستند. وزن آنها در مجموع ۶۰ قیراط است و یک صفحه کریستالی یاقوت کبود ضدخش دارد.

این ساعت نفیس به‌خوبی نشان می‌دهد که طراحی برند شوپارد چقدر خلاقانه است. نه‌تنها به زیبایی مچ دست می‌افزاید، عملکردهای مدرنی مانند مقاومت در برابر آب تا عمق ۱۶۰ فوتی هم دارد.

۷. ساعت سیکرت واچ یا ساعت مخفی

برند شوپارد - ساعت مخفی
اگر دقت کنید سمت چپ تصویر، درِ ساعت را تشخیص می‌دهید.

ساعت دیگری از برند شوپارد که آن را سیکرت واچ (Secret Watch) می‌نامند. این ساعت طراحی بسیار زیبایی دارد که حدود ۵۰۸٬۰۰۰ دلار قیمت آن است. این ساعت به این دلیل سیکرت نامیده می شود که یک در لولایی الماسی دارد که صفحه جلوی ساعت را می‌پوشاند. شوپارد تنها دو ساعت سیکرت ایجاد کرد و به همین دلیل ارزش زیادی دارد. کلکسیونرها دنبال چنین ساعت‌هایی هستند.

خود این ساعت پوشیده از سنگ‌های قیمتی و الماس است و صفحه آن پر از الماس‌هایی است که به‌صورت سنگفرشی چیده شده‌اند.

قاب ساعت در مجموع با ۱۹ قیراط الماس برش‌خورده به شکل باگت، برلیان و مربعی ساخته شده است که نشان از ظرافت بی‌نظیر جواهرات شوپارد دارد.

۸. عینک آفتابی شوپارد

برند شوپارد - عینک آفتابی

شوپارد علاوه بر ساخت ساعت‌ها و جواهرات لوکس، با ساخت لوازم جانبی الماس‌کاری‌شده از جمله یک جفت عینک آفتابی لوکس که پوشیده از الماس است، شهرت زیادی برای خود دست‌وپا کرد. این عینک با قیمت ۴۰۰٬۰۰۰ دلار گران‌ترین عینک آفتابی جهان است.

برند شوپارد این عینک آفتابی را از ۶۰ گرم طلای ۲۴ عیار ساخت و با ۵۱ الماس تزئین کرد. الماس‌ها بسیار نزدیک به هم قرار گرفته‌اند؛ به همین دلیل سنگ‌ها سطح نرمی ایجاد می‌کنند که نور می‌تواند از آن عبور کند.

این عینک آفتابی برای اولین بار در دبی در The One and Only Royal Mirage در ۱۴ مه ۲۰۱۲ به نمایش گذاشته شد و نشان می‌دهد که شوپارد تا چه اندازه تمایل به کنارگذاشتن مرزها و خلق جواهرات برجسته دارد.

۹.  ساعت L.U.C Tourbillon Baguette

برند شوپارد - ساعت باگت توربیلون L.U.C.

این ساعت در تعداد محدودی ساخته شده است و طراحی کلاسیک ساعت را با مد جواهرات معاصر ترکیب می‌کند. این ساعت دارای گواهینامه و مهر ژنو (Poincoinde Genéve) است.

در مجموع بیش از ۳۰۰ الماس با برش باگت و ۲۷ قیراط وزن در این ساعت وجود دارد و به همین دلیل، احتمالاً بیش از ۲۴۰هزار دلار می‌ارزد. شوپارد فقط ۲۵ دستگاه از این ساعت نفیس تولید کرد؛ بنابراین کمیاب است.

این ساعت برای کلکسیونرهایی که به ساعت‌های مچی ظریف و همچنین کسانی که به سنگ‌های قیمتی و جواهرات کمیاب علاقه دارند، جذاب خواهد بود.

۱۰. ساعت امپریال کوارتز ۲۸میلی‌متری

برند شوپارد - ساعت امپریال

ساعت دیگری از شوپارد که از جنس طلای سفید است و ۹۰هزار دلار می‌ارزد که بازهم گران‌قیمت است؛ اما در مقایسه با سایر ساعت‌های شوپارد نسبتا متوسط به حساب می‌آید.

این ساعت کوچک ۲۸میلی‌متری که برای زنان طراحی شد، به‌طور کامل پر از الماس سفید تراش برلیان به وزن ۹٫۶۱ قیراط است و جنس آن از طلای سفید ۱۸ عیار است. این ساعت علاوه بر زیبایی، کارایی هم دارد و تا عمق ۵۰متری آب مقاومت می‌کند.

محبوب‌ترین مجموعه جواهرات برند شوپارد

هرچند شهرت شوپارد به‌دلیل ساعت‌های لوکس گران‌قیمت آن است، مجموعه‌ای از جواهرات زیبا ازجمله حلقه‌های الماس و گردن‌بندهای الماس این برند را هم نباید فراموش کرد. در اینجا برخی از محبوب‌ترین جواهرات شوپارد را می‌بینیم.

۱. ساعت‌های برند شوپارد

برند شوپارد - محبوب‌ترین مجموعه جواهرات برند شوپارد
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

برند شوپارد از قرن نوزدهم تاکنون بهترین ساعت‌ها را تولید کرده است. بسیاری از گران‌ترین قطعات این برند شامل ساعت‌های مچی هستند که جواهرات ظریف و سنگ‌های قیمتی را با زمان‌سنجی دقیق ترکیب می‌کنند. این برند ساعت‌هایی را برای مردان و زنان می‌سازد که یکی از دیگری زیباترند. وزن ساعت‌های مچی مردانه کمی سنگین‌تر از ساعت‌های زنانه است. برخی از مجموعه ساعت‌های بسیار مشهور برند شوپارد عبارت‌اند از:

مجموعه هپی دیاموند

برند شوپارد - محبوب‌ترین مجموعه جواهرات برند شوپارد

این مجموعه به‌دلیل طراحی فانتزی و ظریف ساعت‌هایش با الماس مجموعه‌ای نمادین به شمار می‌رود و مجموعه L.U.C. که به یاد بنیان‌گذار برند شوپارد، لوئیس اولیسه شوپارد، نامگذاری شده و بالاترین سطح تخصص فنی و موتورهای دقیق را ارائه می‌دهد. الماس‌ها در این مجموعه بین دو لایه کریستال شناورند و انگار درون یک سیال حرکت می‌کنند.

مجموعه هپی اسپرت

برند شوپارد - ساعت هپی اسپرت
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

در سال ۱۹۹۳، کارولین یک ساعت الماس اسپرت براساس ترکیب اصلی فولاد و الماس طراحی کرد و نام آن را هپی اسپرت (Happy Sport) گذاشت. این ساعت با الماس‌های شناور به‌سرعت به نمادی از ظاهر شیک و اسپرت تبدیل شد.

مجموعه آلپاین ایگل

برند شوپارد - محبوب‌ترین مجموعه جواهرات برند شوپارد
صفحه ساعت را ببینید که چطور شبیه چشم عقاب طراحی شده است.

سوم، مجموعه ساعت آلپاین ایگل (Alpine Eagle) هستند که از زیبایی کوه‌های آلپ سوئیس الهام گرفته شده است. هرساعت در این مجموعه دارای طراحی منحصربه‌فرد با صفحه‌ای است که شبیه عنبیه چشم عقاب است. این مجموعه شامل ساعت‌های مردانه و زنانه از اسپرت تا تزئینی است.

۲. انگشترهای شوپارد

برند شوپارد - انگشترهای برند
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

شوپارد از دهه ۱۹۷۰ بهترین جواهرات را ساخته است. ازجمله حلقه‌های الماس و حلقه‌هایی که از سایر سنگ‌های قیمتی گرانبها تهیه شده‌اند. تمام انگشترهای برند شوپارد به همان دقت و با همان جزئیات ساعت‌های این برند طراحی می‌شوند. برخی از محبوب‌ترین آنها عبارت‌اند از:

مجموعه نمادین هپی هارتز (Happy Hearts) شامل حلقه‌هایی با نقوش قلبی شکل است که در آنها از الماس و سنگ‌های رنگی استفاده می‌کنند. اینها برای هدایای عاشقانه عالی هستند:

برند شوپارد - انگشترهای برند
انگشترهای مجموعه هپی هارتز/ عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

مجموعه Ice Cube مجموعه‌ای منحصربه‌فرد است که سبکی مشابه ساعت معروف آیس کیوب دارد. برند شوپارد هر انگشتر آیس کیوب را از طلای با کیفیت بالا و طراحی تمیز و مدرن می‌سازد. این طرح‌ها بیشتر برای مشتریانی خوب است که طرح‌های مینیمال را می‌پسندند:

برند شوپارد - محبوب‌ترین مجموعه جواهرات برند شوپارد

مجموعه هپی دیاموند، مجموعه حلقه‌هایی دارای الماس‌های شناور است. این انگشترها طوری طراحی شده‌اند که الماس‌ها آزادانه در آنها حرکت می‌کنند. این حلقه‌ها ظریف و جاودانه هستند و در اشکال مختلفی ازجمله قلب و گل وجود دارند:

برند شوپارد - محبوب‌ترین مجموعه جواهرات برند شوپارد
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

۳. حلقه نامزدی و ازدواج

شوپارد علاوه بر ایجاد حلقه‌هایی برای لباس‌های روزمره و مناسبت‌های خاص، حلقه‌های نامزدی و ازدواج هم برای مردان و زنان طراحی می‌کند.

بیشتر حلقه‌های نامزدی شوپارد دارای یک الماس سفید زیبا یا تعدادی الماس سفید کوچکتر با چیدمان سنگفرشی هستند. مجموعه محبوب حلقه نامزدی این برند، فور اور (For Ever)، به‌معنای «تا ابد» است. این مجموعه دارای طرح‌های شیک و مینیمالیستی با تمرکز بر الماس‌های باکیفیت است. مجموعه For Ever برای کسانی که می‌خواهند یک حلقه نامزدی جاودانه و زیبا داشته باشند که در آزمون زمان مقاومت کند، بسیار عالی است:

برند شوپارد - حلقه‌ها
حلقه فور اور

مجموعه آیس کیوب هم مجموعه حلقه ازدواج است که شکلی مربعی دارند و از طلای ۱۸ عیار سفید، زرد یا رزگلد ساخته می‌شوند. طراحی هندسی مجموعه آیس کیوب برای کسانی که خواهان یک حلقه ازدواج مدرن و امروزی هستند، بسیار مناسب است:

برند شوپارد - حلقه‌ها
حلقه ازدواج از مجموعه آیس کیوب

۴. گردنبندهای برند شوپارد

همه‌چیز درباره برند شوپارد؛ داستان موفقیت و محبوب‌ترین مجموعه جواهرات این برند لوکس

گردنبندهای شوپارد/ عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

شوپارد علاوه بر گوشواره‌ها و انگشترهای الماس، گردنبندها و آویزهای بسیار زیبایی هم می‌سازد. آویزهای زیبا و منحصربه‌فردی با تم‌ها و طرح‌های امضای این برند وجود دارد که در هر سه مجموعه هپی هارتز، هپی دیاموند و آیس کیوب گنجانده شده‌اند. گردنبندهای برند شوپارد از مجموعه هپی هارتز، دارای نمادها و آویزهای عاشقانه هستند که روی زنجیر طلای سفید یا رزگلد آویزان شده‌اند. گردنبندهای الماس آنها در رنگ‌ها و سبک‌های متعدد موجود است و برای هدیه‌های عاشقانه مثل سالگرد ازدواج و ولنتاین انتخاب خوبی است.

همچنین، گردنبندهای مجموعه هپی دیاموند، دارای الماس‌های خیره‌کننده‌ای هستند که بین دو لایه کریستال شناورند. آنها نماد تجمل و ظرافت‌اند و در چند جنس و رنگ از جمله طلای سفید، زرد و رزگلد و نیز پلاتین موجود است:

برند شوپارد - محبوب‌ترین مجموعه جواهرات برند شوپارد

گردنبندهای الماس زیبای مجموعه آیس کیوب هم با طرح سنتی همین مجموعه طراحی شده‌اند. هر گردنبند با الماس‌های ریز برش‌خورده به‌صورت مکعب‌های کوچک تزئین می‌شود که شبیه تکه‌های یخ به نظر می‌رسند. طراحی گردنبندهای آیس کیوب، معاصر و مینیمال است.

۵. دست‌بندهای برند شوپارد

مانند دیگر مجموعه‌های جواهرات شوپارد این دست‌بندها، هم شیک و مدرن هستند. اینها طراحی‌های پیچیده و برجسته‌ای دارند که با برش‌ها و سبک‌های معاصر ترکیب می‌شود. دست‌بندهای توری برند شوپارد، فقط در دو رنگ رزگلد و طلای سفید موجود هستند و روی آنها از الماس و یاقوت استفاده شده است. این دست‌بندها هم برای مناسبت‌های خاص و هم برای استفاده کژوال مناسب‌اند:

برند شوپارد - دستبندهای توربافت

دستبندهای مجموعه هپی‌هارتز، شامل طرح‌های قلب امضای این برند هستند. درواقع آنها نوعی النگوی ساده هستند که این قلب‌ها روی آنها خودنمایی می‌کنند. این دستبندها برای استفاده روزانه مناسب‌اند. همه آنها دارای الماس هستند و به جز آن، از انواع سنگ‌ها و جواهرات قیمتی ازجمله اونیکس، مالاکیت و مروارید در آنها استفاده می‌کنند:

برند شوپارد - دستبند هپی هارتز
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

دست‌بندهای مجموعه هپی دیاموند هم شامل الماس‌های نفیس است که بازهم بین دو لایه کریستال از یاقوت کبود شناورند:

برند شوپارد - دستبندهای شوپارد
در این دستبند فقط یک الماس شناور است/ عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

دستبندهای آیس کیوب شوپارد هم از مجموعه آیس کیوب دارای الماس‌هایی هستند که آنها را شبیه قالب‌های یخ کنار هم می‌چینند:

برند شوپارد - دستبندهای آیس کیوب شوپارد
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

۶. مجموعه جواهرات سطح بالا

این مجموعه جواهرات جزو کارهای استیتمنت شوپارد به حساب می‌آیند و ظرافت و پیچیدگی طراحی آنها بی‌نظیر است. معمولا در آنها از سنگ‌های قیمتی رنگی استفاده می‌کنند و بافت بسیار پیچیده‌ای دارند. این مجموعه جواهرات شامل گردنبندها، گوشواره‌ها و انگشترها هستند. صنعتگران شوپارد به‌مدیریت کارولین شوفله، با مهارت و هنر خود این جواهرات استثنایی و منحصربه‌فرد را با دست می‌سازند و جلا می‌دهند. برخی از آنها را با هم ببینیم:

ست گردنبند زمرد و الماس با گوشواره و انگشتر

برند شوپارد - مجموعه جواهرات سطح بالا
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

گوشواره از اپال، یاقوت کبود و توپاز آبی

برند شوپارد - مجموعه جواهرات سطح بالا

گوشواره‌هایی از توپاز آبی و یاقوت کبود

برند شوپارد - مجموعه جواهرات سطح بالا
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

انگشتری با تانزانیت، تورمالین، الماس و آمیتیست

برند شوپارد - مجموعه جواهرات سطح بالا
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

گوشواره زمرد و الماس

برند شوپارد - مجموعه جواهرات سطح بالا
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

دلقک‌های با شکم پر از الماس

برند شوپارد - مجموعه جواهرات سطح بالا
عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

سه حقیقت مهم درباره برند شوپارد

سه حقیقت مهم درباره برند شوپارد وجود دارد: تعهد به پایداری محیط زیست، همکاری با جشنواره فیلم کن و حفظ کسب‌وکار خانوادگی.

۱. برند شوپارد متعهد به پایداری محیط زیست است

به‌طورکلی، اخلاق نقش مهمی در فلسفه برند شوپارد دارد. به همین دلیل در سال ۲۰۱۳، این برند که به‌شدت از چالش‌های اجتماعی و زیست‌محیطی پیش روی صنعت ساعت و جواهرات آگاه است، روندی را در پیش گرفت که درواقع می‌توان آن را سفری به دنیای محصولات لوکس دوست‌دار محیط زیست دانست. سفری که نشان‌دهنده تعهد بلندمدت این برند است و می‌خواهد تفاوتی مثبت در تجارت کالاهای لوکس ایجاد کند. آنها سفر خود به کالاهای لوکس اخلاقی بر سه ستون بنا کردند: تهیه مواد خام از منابع اخلاقی، پردازش مسئولانه مواد و استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر.

این شرکت برای تهیه مواد خام جواهرات خود با معادن و پالایشگاه‌های طلا در آمریکای جنوبی و غرب آفریقا، جایی که درصد زیادی از طلای جهان تولید می‌شود، مشارکت مستقیم برقرار کرده است. این شرکت به همه تأمین‌کنندگان خود دستور می‌دهد از چهارچوب طلایی اخلاقی شوپارد پیروی کنند که شامل استانداردهای سختگیرانه‌ای برای مسئولیت‌های زیست‌محیطی، اجتماعی، حقوق بشر و شرایط کاری است.

به‌عنوان نمونه‌ای از این اقدامات می‌توان به استفاده از طلای اخلاقی (ethical gold) اشاره کرد. طلای اخلاقی به‌شکل خلاصه، طلایی است که از منابع مسئولیت‌پذیر به دست می‌آید و استخراج آن نه به معدن‌چیان و نه به طبیعت آسیب نمی‌رساند. برند شوپارد بیشتر مواقع از طلای اخلاقی استفاده می‌کرد؛ اما از ژوئیه ۲۰۱۸، متعهد شد که برای تولید تمام ساعت‌ها و جواهرات خود از ۱۰۰ درصد طلای اخلاقی استفاده کند.

البته این برند از سال ۱۹۷۸ در زمینه بازیافت زباله‌های فلزی خود هم مسئولیت‌پذیر بود. شوپارد سیستمی را در شرکت خود اجرا کرد که به‌موجب آن، ۷۰ درصد از زباله‌های فلزی آنها بازیافت می‌شود. بنابراین، این شرکت تا حد زیادی به‌جای طلایی که تازه استخراج می‌شود، به مواد بازیافتی از محصولات خودش تکیه دارد و مجددا از آنها استفاده می‌کند.

۲. شوپارد همکاری دیرینه‌ای با جشنواره فیلم کن دارد

برند شوپارد - همکاری با کن
جایزه‌ای که شوپارد برای هنرمندان فستیوال کن طراحی می‌کند/ عکس از صفحه فیسبوک شوپارد

همان‌طور که گفتیم، شوپارد همکاری دیرینه‌ای با جشنواره فیلم کن که یکی از معتبرترین جشنواره های سینمایی جهان است، دارد. این برند از سال ۱۹۹۸ شریک رسمی جشنواره بود و هست. جواهرات آن هم یکی از ارکان فرش قرمز به شمار می‌روند.

شوپارد به‌عنوان شریک رسمی جشنواره فیلم کن، مسئولیت طراحی جایزه نخل طلایی را بر عهده دارد که به بهترین فیلم جشنواره تعلق می‌گیرد. این جایزه از ۱۱۸ گرم طلای خالص است و یکی از ارزنده‌ترین جوایز صنعت فیلم به حساب می‌آید.

شوپارد علاوه بر ساخت جایزه نخل طلا، مجموعه‌ای از جواهرات بی‌نظیر و نفیس طراحی می‌کند تا افراد مشهور روی فرش قرمز از آنها استفاده کنند.

۳. شوپارد هنوز هم کسب‌وکاری خانوادگی است

برند شوپارد - سه نسل خانواده شوفله
سه نسل از خانواده شوفله در کنار هم و در برند شوپارد.

شوپارد نمونه نادری از یک برند لوکس است که توانست به‌مدت چهار نسل در مالکیت خانواده باقی بماند. این شرکت در ابتدا با خانواده شوپاردها اداره می‌شد و تا سه نسل در دست آنها بود. بعد از آن به خانواده شوفله رسید و چهار نسل خانواده شوفله آن را اداره کردند. امروز کارل فردریش و خواهرش کارولین همچنان مدیریت شرکت را بر عهده دارند. کارل فردریش به‌عنوان رئیس مشترک برند و مسئول نظارت بر عملیات ساعت‌سازی شرکت است، در حالی که کارولین مدیر هنری و مسئول طراحی جواهرات و لوازم جانبی این برند است.

سخن پایانی

در این مطلب درباره برند شوپارد و محصولات آن صحبت کردیم. این برند لوکس بین‌المللی، فروشگاه‌هایی در سراسر جهان بازگشایی کرده است؛ ولی تأکید زیادی بر ارزش‌های سنتی و صنایع دستی دارد. برند شوپارد به این دلیل که با کارمندان خود مانند خانواده رفتار می‌کند مشهور است و بسیاری از صنعتگرانی که برای این شرکت کار می‌کنند چندین دهه است که با این برند همکاری دارند و حاضر به ترک آن نیستند. موفقیت جهانی این برند باعث شد محصولات آنها به اکسسوری‌ها مانند کالاهای چرمی، عینک آفتابی و عطر نیز گسترش یابد.

آیا مطلب را دوست داشتید؟‌ درباره کدام برندها دوست دارید بیشتر بدانید؟ لطفا ایده‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: منومد

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :