همه چیز درباره برند بیژن

خانه بیژن یکی از گران‌ترین مزون‌های لباس است. اما چه چیزی این برند را تا این حد خاص کرده است؟ برای پاسخ به این سوال باید تاریخچه برند بیژن را بررسی کنیم.

 

تاسیس برند بیژن

این برند توسط بیژن پاکزاد تاسیس شد؛ طراح لباسی که در سال ۱۹۷۳ از ایران به آمریکا مهاجرت کرده بود و در لس آنجلس مستقر شده بود. او قبل از اینکه دنبال رویای آمریکایی‌اش برود، حرفه طراحی لباس را از بوتیک پلنگ صورتی در تهران شروع کرده بود.

محصولات برند بیژن

تمرکز اصلی برند بیژن در سال ۱۹۷۶، پوشاک مردانه بود تا اینکه در سال ۱۹۷۹ برای اولین بار عطری مردانه، تولید مرد. این عطر در محفظه‌ای کریستالی وارد بازار فرانسه شد.

زندگی بیژن پاکزاد

بیژن پاکزاد دو بار ازدواج کرده بود و سه فرزند داشت. یکی از همین فرزندان،  نیکولاس ، پس از مرگ ناگهانی بیژن ناشی از سکته مغزی در سال ۲۰۱۱، مدیریت مزون بیژن را بر عهده گرفت.

قیمت محصولات بیژن

استراتژی  قیمت‌گذاری برند بیژن بر روی محصولاتش، مشابه استراتژی برند هرمس است. برای مثال کیف‌های بیژن با اینکه بسیار گران‌قیمت هستند اما در عین حال در آن‌ها از عناصری کمیاب مثل پوست کانگارو یا کروکودیل استفاده شده است. اینگونه است که قیمت‌ها را می‌توان متناسب با محصولات بیژن دانست. البته برای خرید محصولات این‌چنینی بیژن باید از قبل سفارش ثبت کرد تا هر محصول به صورت انحصاری فقط برای افرادی که توان مالی دارند، ساخته شود.

 

برند بیژن و سلبریتی‌ها

اگر برایتان سوال است که چه چیزی به برند بیژن تا این حد اعتبار بخشیده است، باید گفت که همکاری این برند با برخی از شخصیت‌های سیاسی محبوب است؛ شخصیت‌هایی مثل باراک اوباما، بیل کلینتون، پرنس چارلز، جورج بوش و…

 

برند بیژن و بوگاتی

البته برند بیژن تنها در زمینه لباس و عطر معروف نیست بلکه با کمپانی بوگاتی و بنتلی نیز همکاری داشته است. برند بیژن ظاهر چندین مدل خاص از بوگاتی را طراحی کرد که تنها ۳۰ عدد از این خودروها در جهان وجود دارد. یکی از این ۳۰ خودرو روبه‌روی خانه بیژن پارک شده است که به مشکی و رنگ زرد روشن (نماد برند بیژن) است. این خودرو به تنهایی یک میلیون دلار قیمت دارد.

 

خصوصیات فردی بیژن

یکی از ویژگی‌های برجسته بیژن داشتن روابط عمومی قوی و اعتماد به نفس بالا بود. این ویژگی باعث شد تا او بتواند کمک مالی دوستانش را جمع کند و به هدف خود نزدیک‌تر شود. البته لازم به ذکر است که بیژن از خود شناختی کافی داشت و می‌دانست که توانایی لازم برای موفقیت در این مسیر را دارد. بیژن بارها گفته است که هیچوقت از آموختن سیر نمی‌شود. او دائم در حال مطالعه در زمینه‌های بازاریابی و شیمی بود.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شما

Mohammad در تاریخ 21 آگوست 2020

باعث افتخار و اقتدار کشور چنین افراد موفقی هستند درود بر شرف این بزرگوار و روحش شادارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :