همه حلقه‌های نامزدی الیزابت تیلور، زنی که 8 بار ازدواج کرده!

الیزابت تیلور یکی از ارزشمند‌ترین و معروف‌ترین مجموعه‌های جواهرات دنیا را داشت. الیزابت از سنین پایین عاشق جواهرات بود و آن‌ها را با استایل خاصی استفاده می‌کرد.

حلقه های الیزابت تیلور

علاقه او به جواهرات تا جایی بوده که کتابی با عنوان “علاقه من به جواهرات” نوشته است.

کتاب My Love Affair With Jewelry

الیزابت تیلور در طول زندگی خود ده بار حلقه نامزدی دریافت کرد، اما تنها هشت ازدواج رسمی داشت که دو بار از این ازدواج‌ها با ریچارد برتون بود. این ده حلقه ازدواج بخشی از مجموعه بسیار ارزنده و زیبای جواهرات او بودند.

اولین حلقه الیزابت تیلور

الیزابت اولین حلقه نامزدی خود را از ویلیام پاولی، پسر یک سفیر، در سال ۱۹۴۹ دریافت کرد. ویلیام با حلقه‌ای که یک الماس کوشن کات روی آن بود از الیزابت ۱۷ ساله درخواست ازدواج کرد. با اینکه این نامزدی به ازدواج ختم نشد اما شاید شروعی بر علاقه و اشتیاق الیزابت به جواهرات بود.

حلقه های الیزابت تیلور

دومین حلقه الیزابت تیلور

کنراد هیلتونِ ثروتمند در سال ۱۹۵۰ با یک حلقه الماس ۴ قیراطی از الیزابت درخواست ازدواج کرد و آن‌ها مدت کوتاهی بعد از نامزدی با هم ازدواج کردند. اما ازدواج آن‌ها بعد از ۸ ماه منجر به طلاق شد.

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

حلقه های الیزابت تیلور
دومین حلقه نامزدی الیزابت تیلور

سومین حلقه الیزابت تیلور

مدتی بعد مایکل وایلدینگ، هنرپیشه انگلیسی، که ۲۰ سال از الیزابت بزرگتر بود، با الیزابت ازدواج کرد. مایکل با یک حلقه که یک قطعه یاقوت کبود روی آن بود از الیزابت درخواست ازدواج کرد. اما آن‌ها بعد از ۶ سال، در سال ۱۹۵۶ در حالی‌که دو پسر داشتند، از هم جدا شدند.

الیزابت تیلور و مایکل وایلدینگ
حلقه های الیزابت تیلور

چهارمین حلقه الیزابت تیلور

مایک تاد، تهیه کننده سینما، در سال ۱۹۵۷ از الیزابت درخواست ازدواج کرد. او این درخواست را با یک حلقه که یک قطعه الماس در برش امرالد کات بود، مطرح کرد. اما یک سال بعد از ازدواج، در حالیکه یک دختر هفت ماهه داشتند، مایک تاد در یک سانحه هوایی درگذشت.

حلقه های الیزابت تیلور
چهارمین حلقه نامزدی الیزابت تیلور

این حلقه بسیار شبیه به حلقه نامزدی ثریا اسفندیاری و محمدرضا پهلوی است.

پنجمین حلقه الیزابت تیلور

در سال ۱۹۵۹ الیزابت با ادی فیشر،دوست صمیمی همسر مرحومش، ازدواج کرد. الیزابت تمایل داشت تا حلقه مایک تاد را همراه داشته باشد، به همین دلیل ادی فیشر با یک دستبند با ۵۰ قطعه الماس از او درخواست ازدواج کرد. ادی فیشر یهودی بود و الیزابت هم قبل از ازدواج یهودی شد و ادعا کرد که این ارتباطی به ادی ندارد و خواست قلبی خودش بوده است. در نهایت سه سال بعد الیزابت در فیلمبرداری کلئوپاترا با ریچارد برتون آشنا شد.

الیزابت تیلور و ادی فیشر
حلقه های الیزابت تیلور

ششمین حلقه الیزابت تیلور

عشق الیزابت و ریچارد برتون یکی از پرسر و صدا ترین روابط عاشقانه هالیوود بود. الیزابت و ریچارد دو بار با هم ازدواج کردند اما در هیچکدام از آنها ریچارد حلقه ازدواج به الیزابت نداد اما جواهرات بسیار ارزنده‌ای به‌ او هدیه می‌داد. الیزابت در کتاب ” علاقه من به جواهرات” نوشته: ریچارد بسیار رومانتیک بود و به هر مناسبتی به من هدیه می‌داد، مناسبت‌هایی مانند هوای خوب یا پیاده‌روی لذت بخش و . . .

ریچارد برای اولین ازدواج، در سال ۱۹۶۴، با یک سنجاق سینه زمرد و الماس از برند بولگاری، برند مورد علاقه الیزابت، از او درخواست ازدواج کرد.

حلقه های الیزابت تیلور
حلقه های الیزابت تیلور

او پنج سال بعد از اولین ازدواجش با الیزابت به او یک حلقه الماس بسیار درشت هدیه داد که بعد ها به نام الماس تیلور-برتون شناخته شد.

حلقه های الیزابت تیلور

آن‌ها در سال ۱۹۷۴ از هم جدا شدند اما مدتی بعد دوباره با هم ازدواج کردند ولی در نهایت در سال ۱۹۷۶ برای بار دوم از هم جدا شدند.

حلقه های الیزابت تیلور

هفتمین حلقه الیزابت تیلور

الیزابت در همان سال با جان وارنر که یک سیاستمدار بود ازدواج کرد. وارنر با یک حلقه که روی آن یک یاقوت قرمز برمه داشت از الیزابت درخواست ازدواج کرد. مراسم ازدواج آن‌ها بسیار ساده و در املاک وارنر برگزار شد. اما ازدواج آن‌ها در سال ۱۹۸۲ بعد از انتخاب وارنر به‌عنوان نماینده مجلس سنا، به جدایی ختم شد.

حلقه های الیزابت تیلور

در عکس بعدی الیزابت حلقه نامزدی یاقوت قرمز را با گردنبند مروارید لاپرگرینا ست کرده است.

حلقه های الیزابت تیلور

هشتمین حلقه الیزابت تیلور

در سال ۱۹۸۳ یک وکیل مکزیکی به نام ویکتور لونا با یک حلقه که یک قطعه یاقوت کبود ۱۶ قیراطی داشت از الیزابت درخواست ازدواج کرد. اما مدتی بعد در آگوست ۱۹۸۴ و کمی بعد از فوت ریچارد برتون این نامزدی به هم خورد و به ازدواج منجر نشد. البته الیزابت گفته بود که بهم خوردن نامزدیش به مرگ ریچارد برتون ربطی نداشته اما شواهد حاکی از آن بود که مرگ ریچارد ضربه روحی سنگینی به الیزابت وارد کرد و او را دچار افسردگی کرد.

حلقه های الیزابت تیلور

نهمین حلقه الیزابت تیلور

در سال ۱۹۸۴ و کمی بعد از بهم خوردن نامزدی الیزابت با ویکتور، یک تاجر به نام دنیس استاین با یک حلقه یاقوت کبود، که در واقع آمیتیست بود نه یاقوت، از الیزابت درخواست ازدواج کرد اما این نامزدی در سال ۱۹۸۵ بهم خورد.

حلقه های الیزابت تیلور

دهمین حلقه الیزابت تیلور

الیزابت در سال ۱۹۸۸ پیشنهاد ازدواج لری فورتنسکی را با یک حلقه ازدواج ساده با پوششی از الماس‌های ریز قبول کرد. فورتنسکی در کار ساخت و ساز بود، آنها مراسم ازدواج خود را در سال ۱۹۹۱ در یکی از املاک مایکل جکسون، دوست صمیمی الیزابت، برگزار کردند. گفته می‌شود این مراسم برای الیزابت ۲ میلیون دلار هزینه داشت. بعدها آنها عکس‌های مراسم ازدواجشان را حدود ۱ میلیون دلار فروختند و هزینه آن را صرف بنیاد حمایت از بیماران ایدزی، که الیزابت بنا کرده بود، کردند. آنها ۵ سال بعد از هم جدا شدند اما تا سال ۲۰۱۱ که الیزابت فوت کرد دوستان خوبی برای هم باقی ماندند.

حلقه های الیزابت تیلور
دهمین حلقه نامزدی الیزابت تیلور

سرانجام مجموعه جواهرات الیزابت تیلور

مجموعه جواهرات الیزابت تیلور به وصیت خود او بعد از فوتش در حراجی به فروش رسید و عواید آن صرف خیریه‌ای که خود الیزابت تیلور بنا کرده بود، شد. مجموعه جواهرات الیزابت در ۱۳ دسامبر ۲۰۱۱ در حراجی کریستیز به قیمت بیش از ۱۱۵ میلیون دلار به فروش رسید. این مجموعه جواهرات رکورد گران‌ترین مجموعه جواهرات شخصی را دارد.

منبع: نایریکا

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :