مصی روشن در
1,691

نگاهی به استایل‌های مردی که مردم را هم خنداند و هم گریاند!

نگاهی به استایل‌های مردی که مردم را هم خنداند و هم گریاند!

بیشتر از دو دهه از زمانی می‌گذرد که احسان علیخانی به عنوان مجری فعالیت خودش را شروع کرده. این مجری پرطرفدار و موفق طی سال‌های فعالیتش از دستیاری کارگردان و گزارشگری به جایگاه امروزی رسیده. البته طی کردن پله‌های ترقی در زمینه حرفه و شغل بخش اصلی ماجرا بوده ولی بی‌شک نمی‌توانیم از استایل شیک و جذاب این مجری پرتجربه که به مروز زمان به وجود آمده چشم‌پوشی کنیم.

بررسی استایل احسان علیخانی

حالا علیخانی علاوه بر تسلط و مهارت در اجرای برنامه‌های پرمخاطب یکی از شیک‌پوش‌ترین مجریان ایران به حساب می‌آید. در این مطلب نگاهی کوتاه به استایل احسان علیخانی خواهیم داشت و اشاره‌ای می‌کنیم به چند نکته‌ای که سبک پوشش او را متمایز و قابل توجه کرده است.

حرکت از پیراهن رنگی به سفید و مشکی

اگر اجراهای حدود بیست سال پیش احسان را یادتان باشد یا در شبکه‌های مجازی به فیلم‌های آنها برخورد کرده باشید، حتما تأیید می‌کنید که او در آن زمان از پیراهن‌های رنگی غافل نبوده و مثلا گاهی اوقات سراغ پیراهن سبز، صورتی یا گلبهی رفته است.

بررسی استایل احسان علیخانی

اما حالا چند سالی می‌شود که برای اجراهایش پیراهن‌های سفید، مشکی و یا گاهی به رنگ‌های خنثی می‌پوشد.

بررسی استایل احسان علیخانی

کت و شلوار، اعتبار مرد و شالگردن اعتبار کت و شلوار

در بین لباس‌های مردانه هیچ کدام قدرت و اعتبار کت و شلوار را ندارند. اما گاهی می‌شود به این کت و شلوار یک اکسسوری مثل شالگردن اضافه کرد که باعث شود ظاهر شما بیشتر به چشم بیاید.

بررسی استایل احسان علیخانی

علیخانی از این ویژگی شالگردن غافل نبوده و گاهی به روش درست سراغ آن رفته است. اما نکته‌ی قابل توجه این است که شما در انتخاب شالگردن می‌توانید به رنگ مکمل فکر کنید.

بررسی استایل احسان علیخانی

اغلب مردان تصور می‌کنند که به یک شالگردن مشکی یا خاکستری نیاز دارند تا با رنگ کت و شلوارشان هماهنگ باشد در حالی‌که شالگردن به شما فرصتی برای اضافه کردن رنگ و کنتراست می‌دهد.شما هم اگر می‌خواهید این اکسسوری را وارد پوشش خود کنید ما چند توصیه کلی برای‌تان داریم.

  • در روزهای سرد سال بافتنی‌های کلفت راحت‌تر به نظر می‌رسند در حالی‌که بافتنی‌های ظریف یا پارچه‌ای معمولاً رسمی‌تر هستند.
  • در حالی که اصلا مجبور نیستید جنس پارچه شالگردن را مطابق با کت‌تان را انتخاب کنید اما باید وزن‌ها را مطابقت دهید. اگر کت و شلوار زمستانی پشمی است آن را با یک شالگردن پشمی ست کنید. یک کت و شلوار سبک به خوبی با شالگردن ابریشمی یا کتان ست می‌شود.
  • بیایید با اصول اولیه شروع کنید. اگر گره زدن یا بستن شالگردن با الگوهای خاص برای شما زحمت ایجاد می‌کند، آن را خیلی معمولی دور گردنتان بیندازید. این نقطه شروع خوبی است و می‌تواند خیلی هم زیبا به نظر برسد. می‌توانید شالگردن را زیر یقه کت قرار دهید، یعنی همان روشی که احسان علیخانی با کت بلند چهاردگمه‌اش آن را انجام داده یا  روی یقه قرار دهید و بگذارید دو سر آن آویزان باشد.این  روش فقط پشت گردن شما را گرم نگه می‌دارد و بیشتر تزئینی است فقط  باید مطمئن شوید که انتهای دو سر شالگردن تقریباً به همان اندازه یا کمی کوتاهتر از لبه‌های کت باشد.

کت و شلوار سه تکه

احسان علیخانی گاهی اوقات جلیقه را مد نظر قرار داده و با کت و شلوارش جلیقه پوشیده است. اساساً، جلیقه باید با کت و شلوار مطابقت داشته باشد و اکثر مردان هم ترجیح می‌دهند جلیقه‌ای هم‌رنگ با بقیه کت و شلوار خود بپوشند.

بررسی استایل احسان علیخانی

اما یک جلیقه متضاد می‌تواند ظاهر و حس کت و شلوار را به کلی تغییر دهد. به عنوان مثال، جلیقه سفید وقتی با کت تیره‌تر پوشیده می‌شود خوب عمل می‌کند. همینطور جلیقه‌های شنی، بژ یا خاکستری روشن را انتخاب کنید. پوشیدن یک کت و شلوار با یک جلیقه رنگی دیگر بلافاصله باعث می‌شود کمتر رسمی به نظر برسید. علیخانی با هر دو روش جلیقه پوشیده و به پوشش چشمگیری دست پیدا کرده است.

بررسی استایل احسان علیخانی

  • نکته: اگر می‌خواهید نگاه دیگران به سمت کراوات شما جذب شود، جلیقه را همرنگ کت انتخاب کنید تا تا ظاهرتان شلوغ نباشد.

تی‌شرت با کت و شلوار 2022

علیخانی از آن دسته افرادیست که بارها انتخابش کت و شلوار با تی‌شرت یقه گرد تک رنگ بوده است. این روزها پوشیدن تی‌شرت زیر کت و شلوار کاملاً قابل قبول است و از آنجا که خنک و راحت هستند وقتی تابستان می آید، ترجیح داده می شوند.

بررسی استایل احسان علیخانی

از آنجایی که تی شرت‌های یقه گرد در تعداد زیادی رنگ مختلف موجود است، انتخاب آنچه که بیشتر به شما می‌آید آسان خواهد بود. علاوه بر این، تی‌شرت‌های تک رنگ ظاهری زیباتر می‌دهند. تی‌شرت‌های یقه گرد تک رنگ به قدری منعطف هستند که فقط با پوشیدن کت رسمی روی آن‌ها به لباسی رسمی تبدیل می‌شوند.

بررسی استایل احسان علیخانی

اول باید رنگ خودتان را انتخاب کنید. بهترین گزینه برای این ظاهر یک تی‌شرت سفید یا یک تی‌شرت خاکستری روشن است. برای داشتن ظاهری شیک‌تر و البته کمی غیررسمی، مشکی یا آبی سرمه‌ای می‌توانند گزینه‌های خوبی برای ست کردن با کت و شلوارهای تیره‌تر باشند.

کلاه بیس بال محبوب آقای مجری

احسان علیخانی به کلاه بیسبال هم علاقه ویژه‌ای دارد. او این نوع کلاه را هم با تیپ کاملا رسمی و هم با تیپ اسپرت روی سرش گذاشته است.

بررسی استایل احسان علیخانی

البته در دنیای امروز دیگر کم کم پوشیدن هر لباسی پذیرفته شده است اما کلاه بیسبال با کت و شلوار رسمی هنوز چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد. مثلا خیلی جالب نیست با کت و شلوار و کلاه بیسبال به مراسم تشییع جنازه، مصاحبه شغلی یا عروسی بروید.

بررسی استایل احسان علیخانی

بنابراین بعضی از اهالی مد و پوشش ست کردن کت و شلوار با کلاه بیسبال را به ست کردن کت و پیراهن و کراوات با شلوارک شبیه دانسته‌اند!

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

Elya:) در تاریخ 28 ژوئن 2022

قطعا جناب احسان علیخانی یکی از برترین مجریان صدا و سیما هستن و کاملا مشخصه که بهترین پوشش رو هم انتخاب می‌کنند ?✋?

Zahra در تاریخ 28 ژوئن 2022

خیلی جذابه این مرد…خیییییلی خدا حفظش کنه.

پریا در تاریخ 28 ژوئن 2022

آقای علیخانی هرچی بپوشه بهش میاد?❤️

ناشناس در تاریخ 30 ژوئن 2022

احسان علیخانی عشقهههههه

شراره در تاریخ 30 ژوئن 2022

احسان جون هر چی سنش بالا میره خوش تیپ تر میشه ماشالااااا

ناشناس در تاریخ 03 جولای 2022

عالی

ناشناس در تاریخ 04 جولای 2022

علیخانی بمونی برامون

ناشناس در تاریخ 04 جولای 2022

موفق باشی در همه مراحل زندگیت

ناشناس در تاریخ 06 جولای 2022

خداحفظت کنه.?ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :