تمام طراحان مد، طراحی لباس برای این سلبریتی‌ها را رد کردند!!

وقتی صحبت از مراسم‌هایی مثل اسکار یا مت گالا و … می‌شود، بسیاری از سلبریتی‌ها با لباس‌هایی که طراحان برتر جهان آماده کرده‌اند، روی فرش قرمز ظاهر خواهند شد. این  روال دو سر برد است؛ به این ترتیب هم سوپراستاری که لباس را می‌پوشد جلوی دوربین‌ها بی نقص به نظر می‌رسد و هم طراح مدو فشن لباس خود را به بهترین شکل تبلیغ می‌کند.

تنها مشکلی که وجود دارد این است که بسیاری از طراحان تمایل ندارند که برای سلبریتی‌هایی لباس طراحی کنند که با سایز نمونه صفر مطابقت ندارند. تبعیض در انواع سایزها از زمان‌های قدیم در صنعت مد وجود داشته است، اگر چه تدبیر و تغییرات آهسته‌ای در این زمینه صورت گرفته اما تا تکامل آن راه زیادی باقی مانده است.

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

در این مطلب کدام طراحان لباس از آماده کردن لباس خودداری کردند و سلبریتی‌ها درباره آن چه می‌گویند.

بی بی رکسا

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

بی بی رکسا، خواننده 42 ساله آمریکایی یکی از همان افرادی است که طراحان تمایل آماده کردن لباس برای او را نداشتند. او در توئیتی از اینکه در مراسم گرمی سال 2019، با وجود اینکه نامزد دریافت جایزه بوده و برایش طراحی لباس از برند یا طراح معروفی صورت نگرفته است، ابراز نارضایتی کرد. بی بی رکسا در این باره گفت: “تیم من مجبور شد طراحان لباس زیادی را مورد مواخذه قرار دهد، بسیاری از آن‌ها نمی‌خواستند طراحی لباس مرا قبول کنند، چراکه به نظر می‌رسد سایز من بزرگ است.” پس از این ماجرا چندین طراح پیشنهاداتی برای پوشاندن لباس به بی بی رکسا مطرح کردند.

مگان مولالی

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

بازیگر 64 ساله آمریکایی، مگان مولالی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد که بیشتر لباس‌هایی که در مراسم‌ها و رویدادهای مختلف پوشیده را خود خریداری کرده است. او از این واقعیت نیز پرده برداشت که هیچ طراحی برای مراسم اهدا جوایز SAG لباس پیشنهاد نکرده است.

او در این باره گفت: “به نظر می‌رسد طبق معمول باید لباسم را آنلاین سفارش دهم، حتی اگر میزبان یک برنامه باشم و 100 درصد جلوی دوبین باشم، با هم طراحان لباس برای من پیشنهادی نخواهند داشت.”

ریچل بلووم

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

ریچل بلووم بازیگر و کمدین 35 ساله، برای مراسم اهدا جوایز امی در سال 2017 لباسی به قیمت سه هزار و پانصد دلار خرید. با این حال گویا این موضوع قیمت برای او اهمیتی ندارد، شاید این قیمت در محدوده مورد پذیرش او برای خرید یک لباس قرار داشت.

ستاره فیلم “Crazy Ex-Girlfriend” در مورد این موضوع گفت: “چون من سایز صفر نیستم، پیدا کردن جایی که به من لباس قرض دهد کار سختی است. پس نباید از خرید لباس‌های گران قیمت ناراحت باشم.”

ایدی براینت

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

آیدی براینت به مجله PeopleStyle  گفته بود که سال‌ها به طراحان لباس التماس کرده بود که لباسی که برای او طراحی می‌کنند طوری نباشد که انگار برای مادر عروس طراحی شده است.

این بازیگر فیلم “Saturday Night Live”درباره خواسته‌اش از طراحان لباس گفت: “من جوان هستم و شاداب و می‌خواهم لباس‌های جذابی بپوشم. نمی‌فهمم این حجم مقاومت طراحان لباس برای چیست.”

دانیل بروکس

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

دنیل بروکس که بیشتر به خاطر بازی خوب خود در سریال “Orange Is The New Black” در نقش تاشا شهرت دارد، در مورد عدم وجود گزینه‌های مناسب لباس برای حضور بر فرش قرمز مراسم‌ها صحبت کرد.

این بازیگر 32 ساله به مجله PeopleStyle  گفت: “این ماجرا باعث می‌شود احساس کنید از بقیه کمتر اهمیت دارید. در نهایت ممکن است تنها چهار انتخاب داشته باشید که 3 تا از آن‌ها مشکی یا آبی باشند. این واقعا ناامید کننده است.”

داشا پولانکو

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

داشا پولانکو، بازیگر 40 ساله که به خاطر بازی در سریال “Orange is The New Black” شناخته شده است، از طراحان انتقاد کرد که چرا اینفلوئنسرهایی انتخاب می‌کنند که همگی سایز صفر هستند و دیگران را نادیده می‌گیرند.

او درباره مشکل پیدا کردن طراح لباس در سال 2016 به مجله “Vogue” گفت: “من درک می‌کنم که این یک تجارت است، اما هنوز مشکل تبعیض سایز وجود دارد.”

بیانسه

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

ملکه بی در سال 2021 لباس‌ها زیبا و متنوعی را ارائه کرد. این استایل‌ها با زمانی که این خواننده مشهور در اوایل دهه 2000 با Destiny’s Child شروع به کار کرد بسیار متفاوت بود.

بیانسه زمانی که در سال 2016 جایزه فشن آیکون CFDA را دریافت کرد گفت: ” زمانی که به تازگی در Destiny’s Child” ” با استانداردهای بالا شروع به کار کردم، آن‌ها حاضر نبودند برای دختران سیاه پوست، روستایی لباس آماده کنند.”

ملیسا مک کارتی

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

ملیسا مک کارتی، بازیگر و کمدین 52 ساله که در فیلم “Blockbusters 2016” نیز بازی کرده است، اعلام کرده که در طول یک سال برای مراسم اسکار به سختی کسی رو پیدا کرده تا برای او لباس طراحی کند.

او در مصاحبه‌ای فاش کرد: “نتوانستم کسی را برای طراحی لباسم پیدا کنم! از پنج یا شش طراح سطح بالایی که می‌شناختم و می‌دانستم لباس‌های زیادی را برای مردم طراحی می‌کنند و می‌دوزند خواستم تا این کار را بکند اما جواب تمام آن‌ها منفی بود.” در حال حاضر خود او در این زمینه فعالیت‌هایی دارد.

هیدن پانتیر

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

زمانی که تام فورد، طراح معروف لباس ترجیح داد فقط برای یک ستاره در مراسم گلدن گلوب سال 2014 لباس  و استایل طراحی کند، هیدن پانتیر، ستاره فیلم “Nashville” مرتکب جنایتی بزرگ در صنعت مد و فشن شد و ناچار به خرید لباس برای این مراسم شد.

پس از آن، تام فورد دسته‌ای گل رز سفید به همراه یادداشت برای پانتیر فرستاد که روی آن نوشته بود: “دیشب زیبا به نظر می‌رسیدی.” همین صحبت مانع از این شد تا منتقدان نظرات منفی خود را درباره هیدن پانتیر پخش کنند.

اشلی گراهام

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

اشلی گراهام مدل بزرگ سایز، هیچ خجالتی بابت این‌که در صنعت مد به عنوان مدل سایز بزرگ فعالیت می‌کند ندارد با وجود این‌که باز هم تبعیضی سایز برای سایز صفر و دیگر سایزها وجود دارد.

او که در مراسم اسکار با لباسی از بائو ترانچی ظاهر شده بود گفت: “تلاش برای پیدا کردن لباسی به سایز من کار سختی است. خوشحالم که این کار را به نحو احسن انجام دادم و از لباسم لذت می‌برم.”

کلوئی کارداشیان

رد کردن طراحی لباس سلبریتی ها

کلوئی خواهر سوم خانواده کارداشیان است که پس از مستند کیم معروف شد. او از زمانی که معروف شد به کار طراحان معروف صنعت مد علاقه بیشتری پیدا کرد و برای این‌که بتواند لباس‌های بهتری بپوشد، به شدت وزن کم کرد. کلوئی درباره علت کاهش وزن شدیدش گفت: “من فکر می‌کنم از زمانی که وزن کم کردم، صنعت مد و به طور کلی مردم بیشتر به من توجه می‌کنند.”

رقیه باقری
نویسنده: رقیه باقری
«فشن محو می‌شود و از بین می‌رود، اما استایل جاودان است و همیشه زنده می‌ماند.» سخن ایو سن لورن طراح مد نیز باید در ذهن همه ما نقش ببندد، زیرا امروزه به جای اینکه استایل یونیک و منحصر به فرد خود را بسازیم، سعی می‌کنیم با ترند‌هایی که بزرگان تعیین می‌کنند پیش برویم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :