داشتن ناخن زیبا و سالم با رعایت این نکات

برای داشتن ناخن هایی زیبا و مقاوم لازم است که هر روزه نکات مختلفی را رعایت کنیم داشتن ناخن زیبا و سالم با رعایت این نکات با چی بپوشم همراه باشید. 

بهداشت روزانه

قبل از هر چیزی مطمئن شوید که همه ناخن ها و پوست اطراف آن ها تمیز است. اگر ناخن هایتان لاک دارد آنها را با پد مخصوص پاک کنید. حدالامکان سعی کنید از پدهای لاک پاک کن استفاده کنید تا استون. برای تمیز کردن ناخن ها یکی از بهترین روش های توصیه شده این است که مسواک مخصوصی بردارید و آن را صابونی کنید و سپس زیر و روی ناخن ها و اطراف آن را با مسواک تمیز کنید. این کار سبب می شود تمام چرک ها و سلول های مرده پوست اطراف ناخن های شما از بین برود.

داشتن ناخن زیبا و سالم
مراقبت در برابر ضربه 

برای داشتن ناخن زیبا و سالم باید در مقابل هرگونه ضربه محکم  از آنها حفاظت کنیم. و همچنین از وسایلی مانند سوهان ناخن بیش از حد استفاده نکنیم چون استفاده بیش از حد از سوهان سبب نازک شدن ناخن می شود و امکان شکنندگی را بالا می برد. برای بالا بردن استحکام ناخن هایتان می توانید از یک پد آغشته به آب لیموترش استفاده کنید و مدتی روی ناخن خود نگه دارید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

داشتن ناخن زیبا و سالم

کوتاه کردن ناخن ها

مانند مو که هر از گاهی نیاز دارد کمی کوتاه شود تا از خطر ابتلا به مو خورگی و … جلوگیری شود کوتاه کردن ناخن ها هم هر دو هفته یک بار توصیه می شود. فقط کافیست کمی از سر آن را با ناخن گیر بگیرید.

مراقبت و رسیدگی دائم 

ناخن های بلند خیلی زیبا هستند اما مراقبت و رسیدگی بسیار زیادی می خواهند. اگر شما جز اون دسته از افرادی هستید که زیاد نمی توانید ناخن هایتان را بلند نگه دارید هیچ مشکلی نیست می توانید ناخن هایی کوتاه داشته باشید با لبه های گرد. می توانید با سوهان نرم لبه های ناخن خود را گرد کنید تا زیبایی خودشان را نشان دهند.

همراه داشتن سوهان ناخن

اگر شما جز افرادی هستید که کار می کنید یا به طور معمول زیاد به باشگاه می روید لازم است که همیشه یک سوهان همراه خود داشته باشد تا اگر گوشه ای از ناخن تان ضربه ببیند بتوانید سریعا آن را ترمیم کنید تا از آسیب جدی جلوگیری کنید.

داشتن ناخن زیبا و سالم

مراقبت از پوسته اصلی ناخن

بخش پوسته اصلی ناخن یعنی جایی که ناخن شما رشد می کند بسیار مهم است هیچ گاه به آن قسمت ضربه وارد نکنید و یا آن را نَکَنید. چون این قسمت تنها بخشی است که ناخن شما را از هرگونه آسیبی محافظت می کند. در برابر هر گونه باکتری و عفونتی از ناخن شما حفاظت می کند. در شکل زیر پوسته اصلی ناخن نشان داده شده است که به آن cuticle هم می گویند. برای محافظت از آن هم از مرطوب کننده های مخصوص ناخن می توانید استفاده کنید.

داشتن ناخن زیبا و سالم

ضدعفونی

داشتن ناخن زیبا و سالم از لاک های ضد قارچ استفاده کنید. برای افرادی که بیشتر وقتشون رو بیرون سپری می کنند و در تماس با هر گونه چیزی هستند این لاک ها یک محافظ آنتی باکتریال است. این لاک ها بی رنگ هستند و یک براقی خاصی هم به ناخن شما می دهند. اگر اهل لاک زدن هستید می تونید بعد از خشک شدن این لاک از هر لاک رنگی دیگه ای برای زیبایی ناخن هایتان استفاده کنید و روی آن بکشید.

داشتن ناخن زیبا و سالم

استفاده از لاک دائم

استفاده از لاک های بی رنگ دائم یا حتی رنگ های ملایم که دائمی هستند هم توصیه می شود. مهم نیست شما هر رنگ و طرحی می خواهید به ناخن هایتان بدهید را می توانید روی این لاک دائم بگذارید از دو جهت این لاک دائم خوب است. اول از همه اینکه وقتی شما روی این لاک لاک مورد علاقه خودتان را می زنید رنگ آن جلوه و براقی بیشتری دارد و دوم این که یک محافط همیشگی برای ناخن های شماست حتی اگر لاک رنگی شما به هر دلیلی گوشه ای از آن پاک شود این لاک محافظ باقی می ماند.

استفاده از مارک های مرغوب

هر ابزاری و لاک و موادی که برای ناخن هایتان استفاده می کنید باید جنس خوبی داشته باشند. متاسفانه خیلی از خانم ها بدون توجه به مارک لاک های زیادی می خرند غافل از اینکه بدانند خیلی از لاک های نامرغوب موجب آسیب دیدگی ناخن ها می شود پس حتما هنگام خرید لوازم مربوطه به ناخن هایتان مانند وسایل مو و پوستتان به آن هم توجه لازم داشته باشید.

مطالب مرتبط:

1- شخصیت شناسی از روی مدل ناخن

2- آموزش طرح ناخن آناناسی

3- با ناخن های در حال شکسته شدن چه کنیم؟

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :