اصول رنگ بندی لباس ها

4 آگوست 2016 ساعت 18:42

توسط مهفام میرزایی

اصول رنگ بندی لباس ها

رنگ ها قطعا یکی از مهم ترین (اگر مهم ترین نباشند) عناصر لباس های ما هستند. زیبایی و زشتی یک استایل به شدت تحت تاثیر رنگ بندی آن است. قبلا در مطالب مختلف آموخته اید که چه رنگ هایی به پوست شما می آید و چه رنگ هایی نمی آید. اما آیا می دانید چه رنگ هایی را باید با هم بپوشید؟ چطور می شود که یک رنگ در کنار یک رنگ جادویی جلوه می کند و در کنا ر رنگ دیگر می میرد؟ با چند اصل ساده علمی می توان قوانین رنگ بندی لباس ها را توضیح داد که به آن ها اصول رنگ بندی لباس ها می گویند. این مطلب را بخوانید تا این اصول و قوانین را فرا بگیرید و هر روز در لباس های خود پیاده کنید.

اصول رنگ بندی لباس ها

علم رنگ ها
نیوتن علاوه بر کشف قوانین حرکت بدون آن که بداند خدمت بزرگی هم به مد کرد اون با شکستن نور به طیف های آن، چرخ رنگ را کشف کرد و به جهان معرفی کرد. بعد ها این چرخ رنگ با رنگ های میانی و تن های سرد تر و گرم تر کامل شد و امروز شما می توانید قوانین رنگ بندی درست را از آن استخراج کنید و زیبا و خوش استیل شوید.

1-monochromatic_300

تک رنگ
تن های مختلف تیره و روشن از یک رنگ در کنار هم ترکیب زیبایی می آفریند. توصیه می شود رنگ های تیره تر را برای قسمت هایی از بدن که می خواهید لاغر تر به نظر برسند انتخاب کنید و بالعکس. در این روش خیلی افراط نکنید و در کنار رنگ های یکسان از چند تن خنثی مثل مشکی و سفید و خاکتسری هم برای تعدیل رنگ ها و جلوه بهتر آنها بهره ببرید.

اصول رنگ بندی لباس ها

اصول رنگ بندی لباس ها

مکمل
در این روش دو رنگ از جهت مخالف هم در چرخه رنگ انتخاب می شوند به این رنگ ها رنگ های مکمل می گویند که ترکیب نوری آن ها سفید را تشکیل می دهد. دو رنگ مکمل در کنار هم باعث می شوند که هر دو در کامل ترین و بهترین شکل ممکن دیده شوند مثل سبز و قرمز، آبی کبالت و پرتقالی یا صورتی و آبی اقیانوسی. توصیه می شود رنگ های مکمل را از نظر مساحت به نسبت سه به 1 در کنار هم بپوشید.

square.original.640x640uc

اصول رنگ بندی لباس ها
هم نشینی
رنگ های مجاور در چرخه رنگ نیز در کنار هم ترکیب های زیبایی می آفرینند، این ترکیب ها یاد آور طبیعت نیز هستند. توصیه می شود در این روش یک رنگ اصلی انتخاب کرده و رنگ های دیگر را در کنار آن قرار دهید مثل بنفش و نارنجی و قرمز یا آبی آسمانی و یاسی و آبی-سبز یا نارنجی و هلویی و قرمز. از هم نشینی رنگ های تند خودداری کنید.

اصول رنگ بندی لباس ها

اصول رنگ بندی لباس ها

مکمل دو بخشی
در این روش دو رنگ هم نشین با یک رنگ مکملشان (رنگ مقابل در چرخ رنگ) ترکیب می شوند که تنوع و زیبایی خاصی می آفریند. توصیه می شود در این روش نیز نسبت 3 به 1 رعایت شود و بین دو رنگ هم نشین یک رنگ پایه قالب و رنگ دیگر منفعل انتخاب شود. مثل زرد و بنفش خاکستری و آلویی یا بنفش و نارنجی و سبز

اصول رنگ بندی لباس ها
مطالب مرتبط

1- رنگ هايي که بعد از برنزه کردن بايد بپوشيد

2- چه رنگ لباسي انتخاب کنم؟

3- انتخاب جواهرات بر اساس رنگ پوست و فرم صورت

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد برندهای معروف بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است