کت و پالتوی مناسب برای اندام شما

کت، پالتو و کاپشن در پاییز و زمستان از لباس‌های مهم و کاربردی هر خانم شیک‌پوش به شمار می‌رود. کت‌ها و پالتو‌های زنانه انواع مختلفی دارند که هر یک کاربرد مخصوص خود را دارد و برای فرم خاصی از اندام مناسب است. اما کت و پالتوی مناسب برای اندام شما کدام است؟ پاسخ این پرسش را در این مطلب پیدا کنید.

اگر قد کوتاه هستید

برای خانم‌های کوتاه قد بهترین کت پاییزی کت کوتاه است که باعث می‌شود پاها کشیده تر به نظر برسند و در نتیجه قد بلند‌تر دیده شوند. کت کوتاه می‌تواند از جنس چرم یا جین و یا جیر باشد.

اگر قد بلند هستید

بهترین کت پاییزی و زمستانی برای خانم های قد بلند کاپشن کتان بلند است که قد آن تا زیر باسن باشد چون این کاپشن به اندام شما تناسب و فرم بهتری می‌دهد.

کت و پالتوی مناسب برای اندام شما

اگر شانه های کم عرضی دارید

خانم‌هایی که اندام ظریف و شانه کم عرضی دارند بهتر است از کت‌هایی استفاده کنند که آستر پشم دارد چون اندام را درشت‌تر و متناسب‌تر می‌کند. در این صورت لزومی ندارد تا از کت‌های اپل دار برای عریض کردن شانه‌های خود استفاده کنید.

کت و پالتوی مناسب برای اندام شما

اگر شانه‌های پهنی دارید

یک پالتوی چهارخانه جلو باز که قد آن تا زانو باشد برای خانم‌هایی که شانه پهنی دارند بهترین انتخاب است چون اندام را ظریف‌تر و متعادل‌تر خواهد کرد.

کت و پالتوی مناسب برای اندام شما

اگر شکم بزرگی دارید

پالتوهای دراپه جلوباز هم شیک و امروزی هستند و هم کمک می‌کنند تا قسمت مرکزی بدن شما توجه کمتری جلب کند و کوچک‌تر به نظر برسد پس بهترین انتخاب برای خانم‌های با اندام سیبی شکل هستند.

کت و پالتوی مناسب برای اندام شما

مطالب مرتبط:

1- انواع مختلف کت زنانه

2- 8 مدل کت زنانه کلاسیک که به روز شده اند

3- راهنمای خرید ژاکت بافتنی زنانه

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :