راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

مهم نیست چقدر ورزش کنیم و تلاش کنیم خوش اندام بمانیم، بعضی روزها وقتی در آینه نگاه می‍‌کنیم با خود می‌گوییم: “من چقدر چاق هستم!” یا “این لباس اصلا به من نمی‌آید!”. همه ما چنین روزهایی را تجربه کرده‌ایم. گاهی اوقات می‌توانیم تقصیر را به گردن پارچه‌های بی‌کیفیت و یا دوخت نامناسب لباس‌ها بیندازیم. اما گاهی اوقات هم بهتر است از خود بپرسیم: “آیا من لباس‌هایم را متناسب با شکل بدنم انتخاب می‌کنم؟”. اگر جواب این سوال را نمی‌دانید، اگر از رژیم‌های سخت و ساعت‌ها ورزش کردن خسته شده‌اید راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن را به شما معرفی خواهیم کرد، با چی بپوشم همراه باشید!

 

حواستان به تناسب اندازه لباس‌ها با هم باشد!

مثلا اگر تاپ یا بلوزتان گشاد است، حتما شلوار تنگ بپوشید. یا باالعکس، اگر شلوارتان گشاد است، بلوزی بپوشید که فیت بالا تنه‌تان باشد. می‌توان برای قسمت های کوچک‌تر لباس، از پارچه‌های کلفت و مدل‌دار (چین‌دار، چاک‌دار یا طرح‌دار) استفاده کرد که بیشتر به چشم می‌آیند؛ مثلا برای جیب‌های لباس. اما بهتر است برای قسمت‌های اصلی لباس، از پارچه‌های تیره‌تر، تنگ‌تر و ساده‌تر استفاده کنید.

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

لباس باید فیت بدن‌تان باشد، اما راه نفس‌تان را نبندد!

چگونه با انتخاب لباس مناسب شیک بپوشیم ؟ همه ما دوست داریم طبق مد لباس بپوشیم، معمولا هم این کار برایمان سخت است! مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که لباس، علاوه بر فیت بودن، باید راحت هم باشد! اینکه دکمه لباس‌تان بسته می‌شود دلیل بر این نیست که برایتان اندازه است! لباس‌هایی که می‌پوشید نباید شما را ناراحت کنند.

مثلا اگر می‌خواهید کمرتان باریک به نظر برسد، لازم نیست لباسی بپوشید که نتوانید در آن نفس بکشید! کافیست پیراهنی بپوشید که کمربند دارد. یا روی تیشرت، آستین‌های ژاکت‌تان را به دور کمرتان گره بزنید.

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

بی‌جهت از بدن‌تان ایراد نگیرید!

ما نمی‌گوییم از ایرادات بدن‌تان چشم‌پوشی کنید، ورزش نکنید، یا رژیم نگیرید! ما می‌گوییم، وسواس نداشته باشید، بی‌جهت از بدن‌تان ایراد نگیرید. روزهایی که حس می‌کنید پر از ایراد هستید، می‌توانید با انتخاب یک لباس مناسب، عاشق خودتان شوید! پیشنهاد ما این است که در این روزها، یک پیراهن بپوشید و آن را با یک ژاکت یا کت کوتاه ست کنید. زیورآلات را هم فراموش نکنید.

همچنین، هر چند وقت یک بار لباس‌های درون کمدتان را چک کنید. بعضی پارچه‌ها، نسبت به بقیه دوام کم‌تری دارند. لباس‌هایتان را چک کنید و ببینید پاره یا سوراخ نشده باشند. بدین ترتیب، روزهایی که دیرتان شده و می‌خواهید سریعا لباس بپوشید، غافلگیر نمی‌شوید.

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

لباس زیر مناسب فراموش نشود!

اگر می‌خواهید لباس در بدن‌تان خوب دیده شود، باید از لباس ‌زیر مناسب شروع کنید. خیلی از ما نمی‌دانیم لباس زیر چه اثری بر ظاهر لباس‌مان دارد. همچنین به یاد داشته باشید که اگر بالا تنه توپری دارید، از لباس زیری استفاده کنید که بند پهن‌تری دارد.

هنگام خرید، سایز لباس را درست انتخاب کنید

همه ما حداقل یک بار به هنگام خرید، سایز لباس را اشتباه انتخاب کرده‌ایم! چون فکر می‌کنیم سایزمان همیشه و برای همه لباس‌ها یکی است. یا دوخت لباس را در نظر نگرفته‌ایم. شاید هم می‌خواستیم لاغرتر به نظر برسیم، به همین دلیل یک لباس خیلی تنگ انتخاب کرده‌ایم! خب، این کار بسیار اشتباه است. باید تمام لباس‌هایتان را متناسب با سایز بدنتان انتخاب کنید. در هنگام خرید، علاوه بر مد، کارایی لباس را نیز در نظر داشته باشید.

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

در صورت لزوم، گِن بپوشید

اگر قرار است در یک مهمانی مهم شرکت کنید و می‌خواهید لاغرتر به نظر برسید، از گن استفاده کنید. خیلی از خانم‌ها از گن فراری‌اند، چون فکر می‌کنند در آن راحت نیستند. این یک تصور اشتباه است. اتفاقا گن‌ها بسیار راحت هستند و هم‌زمان، به زیباتر دیده شدن شما کمک می‌کنند. همچنین، یادتان باشد که اصلا گن را به صورت آنلاین تهیه نکنید! حتما اول آن را امتحان کنید. اگر با مدل بدنتان متناسب بود، آن را خریداری کنید.

زیورآلات مناسب انتخاب کنید

زیورآلات، جلب توجه می‌کنند و در ظاهر شما اثر می‌گذارند. مثلا اگر می‌خواهید مردم به پایین تنه شما زیاد توجه نکنند، از یک گردنبند بزرگ استفاده کنید. یا اگر می‍خواهید لاغرتر به نظر برسید، از کمربند استفاده کنید.

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

شکل اندام‌تان را بپذیرید

مهم نیست چه سایزی لباس می‌پوشید. مهم این است که این سایز را بپذیرید! همه خانم‌ها، با هر سایز و بدنی زیبا هستند. کافیست کمی تحقیق کنید و ببینید چه نوع لباسی با مدل بدن شما متناسب است. مثلا اگر بالاتنه توپری دارید، از بلوز یا تاپ خیلی گشاد استفاده نکنید. درست است که این بلوزها راحت هستند، اما باعث می‌شوند چاق به نظر برسید. در عوض لباسی انتخاب کنید که کمر شما را باریکتر نشان دهد؛ مثلا یک پیراهن کمربنددار. این کار باعث می‌شود زیباتر و لاغرتر به نظر برسید و هم‌زمان، در لباس‌تان احساس راحتی کنید.

چند لایه لباس بپوشید!

شاید شما هم سعی کرده باشید با استفاده از یک ژاکت یا کت، ایرادات بالاتنه‌تان را بپوشانید. این کار اصلا اشکالی ندارد. فقط یادتان باشد. که لباس زیر کت را فیت بدن‌تان انتخاب کنید. همچنین این لباس باید از کت شما بلندتر باشد.

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

از لباس‌های طرحدار گول زننده استفاده کنید!

یکی از راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن این است که از لباس‌هایی استفاده کنید که طرح‌های عجیبی دارند و جلب توجه می‌کنند. این کار باعث می‌شود توجه دیگران به این طرح‌ها جلب شود، نه ایرادات بدن شما!

از پارچه مناسب استفاده کنید

اگر می‌خواهید لاغرتر به نظر برسید، از لباس‌هایی که پارچه‌های کلفت و زمختی دارند استفاده نکنید! این پارچه‌ها شما را بزرگتر نشان می‌دهند! در عوض، از پارچه‌های لطیف و نازک مانند کتان یا حریر استفاده کنید. همچنین، از پارچه‌هایی که طرح افقی دارند استفاده نکنید. این پارچه‌ها شما را چاق‌تر نشان می‌دهند.

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

مرحله آخر: کیف و کفش مناسب!

کیفی که انتخاب می‌کنید، ظاهر شما را به کلی تغییر می‌دهد! در حالی که کیف‌های کوچک، شما را قدبلندتر نشان می‌دهند. کیف‌های بزرگ، شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند! اگر می‌خواهید پایین تنه‌تان جلب توجه نکند، از کیف‌های کوچک بغلی استفاده کنید. این کیف‌ها، توجه افراد را به سمت کمر شما جلب می‌کنند.

کفش هم مانند کیف نقش مهمی در ظاهر شما ایفا می‌کند. یک کفش مناسب، نه تنها شما را قدبلندتر نشان می‌دهد، بلکه باعث می‌شود پاهایتان نیز بلندتر و زیباتر به نظر برسد؛ مثلا بوت‌های چرم ساده و کفش‌های تخت. صندل‌ها و کفش‌هایی که بند دور مچ دارند، پاهای شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند، سعی کنید از آنها کمتر استفاده کنید. همچنین اگر پاهای چاقی دارید، از بوت‌های حجیم (مثل UGG) استفاده نکنید!

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

راهکارهای انتخاب لباس مناسب بر اساس شکل بدن

۱- با بهترین مدل لباس زمستانی زنانه شیک پوش و گرم شوید

۲- هر مدل کفش زنانه را با چه لباسی بپوشیم

۳- عکاس مد : چگونه یک عکاس مد و پوشاک ماهر شویم؟

۴- ۱۱ ست لباس گرم مردانه شیک را به انتخاب سردبیر چی بپوشم بپوشید

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :