استایل مناسب بوت چوکا مردانه

کمد کفش‌های هیچ آقای خوشتیپ و خوش استایلی، بدون حداقل یک جفت بوت چوکا تکمیل نخواهد شد. این کفش زیبا و کلاسیک که شبیه به هیچ کفش مردانه دیگری نیست، یکی از بایدهای کمد لباس شماست و کاری می‌کند تا استایل بسیار شیک و منحصر به فردی داشته باشید. در مطلب امروز قصد داریم تا شما را با بوت مردانه چوکا و نحوه ست کردن آن با لباس‌های دیگر آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

بوت چوکا چه مدل کفشی است؟

شاید تا به حال یک بوت مدل چوکا ندیده باشید. این مدل بوت یک کفش کلاسیک مردانه است. نام این مدل بوت از بازی چوگان گرفته شده و به معنای «یک دوره زمانی» است. بوت‌های چوکا از سال ۱۹۴۲ بسیار محبوب شدند؛ یعنی زمانی که دوک ویندسدور برای اولین بار این مدل کفش را پوشید. اندازه این مدل بوت معمولا تا بالای قوزک پا است، دو یا سه سوراخ بند دارد و بندهای آن هم نازک هستند. جنس آن نیز معمولا از چرم و یا جیر است و محبوبترین رنگ آن در میان آقایان، تناژهای مختلف رنگ قهوه‌ای است.

بوت چوکا بیشتر برای یک استایل غیر رسمی مناسب است، اما اگر آن را با لباس‌های مناسب ست کنید، می‌توانید استایلی رسمی نیز ایجاد کنید. پس اگر تا به حال از این مدل بوت استفاده نکرده‌اید، وقت آن رسیده که دست به کار بشوید. کافیست که یک جفت بوت چوکا انتخاب کنید و سپس، یاد بگیرید که چطور آن را با لباس‌های دیگر خود ست کنید تا استایل شیک و مرتبی داشته باشید.

استایل مناسب بوت چوکا مردانه

بوت چوکا با بوت صحرایی چه تفاوتی دارد؟

بسیاری از آقایان در هنگام خرید کفش، بوت چوکا را با بوت صحرایی اشتباه می‌گیرند؛ چون این دو مدل کفش به طرز خارق‌العاده‌ای به هم شبیه هستند. نکته اینجاست که بوت چوکا خودش یک دسته‌بندی از کفش‌ها به حساب می‌آید، و بوت صحرایی در اصل یک مدل خاص از بوت چوکا است. تنها راه تشخیص دادن این مدل کفش‌ها از هم، توجه به کف آنها است. کف بوت‌های صحرایی که توسط سربازانی که در نبردهای صحرایی شرکت می‌کردند پوشیده می‌شدند، معمولا از جنس کائوچو است. علاوه بر این، جنس مواد تشکیل دهنده و فرم این مدل بوت نسبت به دیگر مدل‌های بوت چوکا، اسپرت‌تر است.

بوت چوکا با بوت صحرایی چه تفاوتی دارد؟

 

چگونه می‌توانیم بوت چوکا را با لباس‌های دیگر ست کنیم؟

درست است که بوت‌های چوکا ماهیت غیر رسمی دارند، اما اگر آن‌ها را با لباس‌های مناسبی ست کنید، می‌توانید یک استایل غیر رسمی و یا رسمی خلق کنید. همچنین می‌توانید این مدل کفش را در محل کار و همراه با کت و شلوار نیز بپوشید. کافیست که برای استایل مورد نظر خود لباس‌های مناسبی انتخاب کنید. در ادامه این مقاله، نحوه ایجاد استایل‌های متفاوت با استفاده از بوت چوکا را برای شما شرح می‌دهیم.

چگونه می‌توانیم بوت چوکا را با لباس‌های دیگر ست کنیم؟

بوت چوکا برای مناسبت‌های غیر رسمی

ایجاد یک استایل غیر رسمی با استفاده از بوت چوکا، کار بسیار راحتی است. این بوت‌های زیبا را می‌توانید همراه با شلوار جین، و مدل‌های بسیاری از تیشرت، پیراهن، کت و ژاکت ست کنید. برای داشتن یک استایل جذاب و منحصر به فرد، می‌توانید بوت چوکای خود را با یک شلوار جین به رنگ آبی، یک پیراهن دکمه‌دار اسپرت به رنگ سفید، و یک کت جین ست کنید. فقط یادتان باشد که بهتر است مدل بوت چوکای خود را اسپرت و راحت انتخاب کنید؛ به عنوان مثال، یک بوت چوکا با تناژی از رنگ قهوه‌ای و از جنس جیر.

بوت چوکا برای مناسبت‌های غیر رسمی

بوت چوکا برای مناسبت‌های نیمه رسمی

از آنجایی که مدل بوت‌های چوکا یک مدل کاملا کلاسیک است، شما می‌توانید به راحتی با استفاده از آنها یک استایل شیک و نیمه رسمی خلق کنید. اگر قصد چنین کاری را دارید، بهتر است که یک بوت چوکا به رنگ مشکی انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود که استایل شیک‌تری داشته باشید و علاوه بر این، به رنگ محدود نمی‌شوید و می‌توانید کفش خود را با لباس‌های متفاوتی ست کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک بوت چوکا به رنگ مشکی را با یک شلوار جین به رنگ مشکی، یک تیشرت یقه گرد و یک کت اسپرت، و یا یک پیراهن اسپرت و یک کت کتانی خاکی رنگ ست کنید.

بوت چوکا برای مناسبت‌های نیمه رسمی

بوت چوکا برای مناسبت‌های کاری

اجباری وجود ندارد که بوت‌های چوکای خود را فقط در موقعیت‌های خاص و در هنگام بیرون رفتن آخر هفته بپوشید. شما می‌توانید این کفش‌های کلاسیک و زیبا که هیچوقت هم از مد نمی‌افتند را در مناسبت‌های کاری هم بپوشید و یک استایل غیر رسمی و شیک داشته باشید. برای رسیدن به این هدف، کافیست که یک بوت چوکا به رنگی تیره را با لباسی که از جنس یک پارچه شیک دوخته شده است ست کنید. به عنوان مثال، می‌توانید این کفش را با یک شلوار پارچه‌ای یا کتانی به رنگ خاکی، و یک پلیور از جنس پارچه کشمیر یا یک کت اسپرت ست کنید.

 بوت چوکا برای مناسبت‌های کاری

بهترین مدل‌های بوت چوکا برای آقایان

بوت‌های چوکا مدل‌های بسیار متفاوتی دارند که شما می‌توانید از میان آن‌ها مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. به عبارتی دیگر، برای هر آقای خوشتیپ و خوش استایلی، حداقل یک جفت بوت چوکای ایده‌آل در بازار وجود دارد. تنها کاری که لازم است شما انجام بدهید، این است که این مدل ایده‌آل را از میان مدل‌های دیگر پیدا کنید. در ادامه قصد داریم همه چیز را در مورد نحوه انتخاب بهترین مدل بوت چوکا را برای شما شرح دهیم؛ از مواد تشکیل دهنده کفش و میزان راحتی آن گرفته، تا برندها و رنگ‌های مختلف آن.

 

بوت چوکا از جنس چرم

هزینه کردن برای خرید یک بوت چوکای شیک از جنس چرم، همیشه یک ایده خوب است که از آن پشیمان نخواهید شد. بوت‌های چوکایی که جنس چرم دارند، نسبت به جنس جیر، مدت زمان بیشتری عمر می‌کنند و همچنین، تمیز کردن و نگهداری از آن‌ها نیز به نسبت راحت‌تر است. علاوه بر این، بوت‌های چرمی کاربرد بیشتری دارند؛ یعنی شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، هم یک استایل رسمی و هم یک استایل غیر رسمی ایجاد کنید. فقط یادتان باشد، برای اینکه بتوانید بوت چوکای خود را در مناسبت‌های بیشتری بپوشید، آن را با لباس‌های متنوع‌تری ست کنید، و استایل شیک‌تری داشته باشید، بهتر است که رنگ آن را یک رنگ طبیعی، مثلا مشکی و یا قهوه‌ای انتخاب کنید.

بهترین مدل‌های بوت چوکا برای آقایان

بوت چوکا از جنس جیر

یک بوت چوکا از جنس جیر، واقعا کفش شیک و زیبایی است و وجود آن در کمد لباس‌های هر آقای خوش پوش و مدرنی، یک امر ضروری است. مزیت این کفش‌های زیبا این است که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، یک استایل غیر رسمی و شیک خلق کنید و هم زمان، در کفش خود احساس راحتی کنید. فقط یادتان باشد برای اینکه بتوانید بوت چوکای جیر خود را لباس‌های بیشتری ست کنید، بهتر است که رنگ آن را طوری انتخاب کنید که راحت با رنگ‌های دیگر ست شود.

به عنوان مثال، یک بوت چوکای جیر به رنگ مشکی، آبی تیره، قهوه‌ای، و یا خاکستری، یک گزینه ایده‌آل و کاربردی است که می‌توانید مدت‌ها از آن استفاده کنید. علاوه بر این، برای اینکه بوت‌های شما مدت زمان بیشتری دوام داشته باشند و پول‌تان هدر نرود، بهتر است که یاد بگیرید چطور یک کفش جیر را تمیز کرده و به خوبی از آن مراقبت کنید.

بوت چوکا از جنس جیر

بوت چوکای راحتی

یکی از مزایای بوت‌های چوکا این است که علاوه بر زیبا و کاربردی بودن، بسیار هم راحت هستند. به همین دلیل است که در میان آقایان خوش پوش محبوبیت زیادی دارند. البته بعضی از مدل‌های بوت‌های چوکا هم مثل کفش‌های مردانه دیگر، نسبت به بقیه مدل‌ها راحت‌تر هستند. پس اگر می‌خواهید که علاوه بر زیبایی و استایل، خیالتان از بابت کیفیت و راحتی بوت چوکای مورد نظر راحت باشد، بهتر است که آن را از یک برند معتبر و مشهور بخرید.

به عنوان مثال، برندهایی مثل تیمبرلند و هادسون، بوت‌های چوکای متنوع، با کیفیت و راحتی دارند که شما می‌توانید با خیال راحت از میان آنها انتخاب کنید. علاوه بر اینکه، برای اینکه پاهای شما در طول روز در بوت چوکا احساس راحتی کنند، بهتر است مدلی را انتخاب کنید که کف آن محکم، و سایز آن برای پاهایتان مناسب است.

 بوت چوکای راحتی

چگونه می‌توانیم بوت چوکا از جنس جیر را تمیز کنیم؟

اگر نمی‌دانید که چطور باید یک بوت چوکا از جنس جیر را تمیز کرده و از آن نگهداری کنید، خریدنش هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. به همین دلیل، برای اینکه مطمئن شوید این کفش برای مدت بیت بیشتری عمر می‌کند و زیبایی خود را حفظ می‌کند، بهتر است که به طور مرتب آن را تمیز کنید و علاوه بر این، درون آن مقداری روزنامه گلوله شده قرار دهید که به مرور زمان، فرم خود را از دست ندهد. اگر بوت چوکای شما به خود خاک گرفته است،

می‌توانید به آرامی و با استفاده از یک برس کفش، آن را تمیز کنید. همچنین اگر روی کفش‌تان لکه‌ای افتاده است، می‌توانید با استفاده از ماده پاک کننده مناسب برای کفش جیر و یا یک برس ناخن، این لکه را از بین ببرید. سپس دوباره بر روی بوت چوکای خود برس کفش بکشید تا پرزهای آن به حالت طبیعی خود بازگردند. در آخر هم روی آن کمی اسپری محافظت کننده از کفش جیر بزنید.

 چگونه می‌توانیم بوت چوکا از جنس جیر را تمیز کنیم؟

نحوه انتخاب و خرید بوت چوکا

در هنگام انتخاب و خرید یک بوت چوکا، هم باید به مدل آن خوب توجه کنید و هم به سایز آن. برای انتخاب یک بوت چوکای ایده‌آل، مدلی را انتخاب کنید که قد آن دقیقا تا بالای قوزک پای شما باشد و سایز مناسبی هم داشته باشد. انتخاب مدل بوت چوکا هم کاملا به موارد استفاده از آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر قرار است که با این بوت یک استایل غیر رسمی ایجاد کنید، بهتر است که جنس آن را جیر انتخاب کنید. و اگر قرار است که با این بوت یک استایل رسمی ایجاد کنید، بهتر است که جنس آن را چرم انتخاب کنید. علاوه بر این، یک بوت چوکا با رنگ روشن و کف کائوچویی، نسبت به یک بوت چوکا با رنگ تیره و کف چرمی، کفش بسیار راحتتری است.

 نحوه انتخاب و خرید بوت چوکا

نحوه ست کردن بوت چوکا با لباس‌های دیگر

  • برای داشتن یک استایل غیر رسمی و شیک، بوت صحرایی یا بوت چوکای خود را از جنس جیر سبک انتخاب کنید.
  • برای داشتن یک استایل رسمی، بوت چوکای خود را از جنس چرم با رنگی تیره انتخاب کنید.
  • برای داشتن یک استایل غیر رسمی و جذاب، بوت چوکای خود را همراه با یک شلوار جین و یک تیشرت و یا یک پیراهن دکمه‌دار اسپرت بپوشید.
  • برای داشتن یک استایل منحصر به فرد و شیک، بوت چوکای خود را با یک شلوار جین به رنگ مشکی، یک تیشرت، و یک کت اسپرت ست کنید.
  • اگر دوست دارید که بوت چوکای خود را در محل کار بپوشید، بهتر است که آن را با یک شلوار مردانه، یک پیراهن کتان، و یک ژاکت از جنس پارچه کشمیر ست کنید.
  • اگر جنس بوت چوکای شما جیر است، برای نگهداری از آن حتما از محافظ کفش جیر استفاده کنید و همچنین، به طور مرتب هرگونه گرد و خاک و لکه را از روی آن پاک کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- خوشتیپ ترین مردان بریتانیا را بیشتر بشناسید

۲- چگونه شلوار مشکی را با کفش‌های قهوه‌ای بپوشیم؟

۳- اصول ست کردن شلوار جین مشکی و لباس

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

حسین در تاریخ 15 ژانویه 2019

عالی بود
مرسی واقعا شیکه
ولی دیگه همه چیز گرون شده

مرسا حسینی در تاریخ 16 ژانویه 2019

واقعا زیباست
من عاشق اینام
برای نامزدم حتما میخرم از این مدل ها برای امسال

Ariiiiiii در تاریخ 17 ژانویه 2019

عالییییی. این شد یه چیزی.????ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :