نگاهی به برند کریستین لوبوتین

کریستین لوبوتین طراح فرانسوی و موسس برند لاکچری کریستین لوبوتین است که به خاطر کفش های زنانه زیبا و براق و قرمز رنگ آن به شهرت رسیده است. در این مطلب نگاهی به برند کریستین لوبوتین و زندگی طراح آن و روندی که این برند برای رسیدن به جایگاه کنونی اش طی کرده می اندازیم.

نگاهی به برند کریستین لوبوتین

کمتر کسی است که اسم این برند لاکچری تولید کفش را نشنیده باشد. کفش های قرمز لوبوتین! کریستین لوبوتین در ۱۹۶۴ در پاریس به دنیا آمد. او رویای طراحی کفش های متفاوت را از دوران نوجوانی در سر داشت. پدرش کابینت ساز و مادرش معمار بودند و سه دختر دیگر داشتند. او در ۱۲ سالگی به خاطر اقدام به فرار از مدرسه اخراج شد. این کار او مادرش را مجبور کرد تا به وی اجازه دهد به صورت مستقل زندگی کند. این اتفاق در این سن کم تاثیر عمیقی روی زندگی و ذهنیت و شخصیت وی به جا گذاشت. دو سال بعد از این اتفاق لوبوتین شروع به کار برای طراح مشهور، چارلز جردن کرد.

لوبوتین کار کشیدن مدل های کفش را از سنین نوجوانی آغاز کرد بدون این که آموزشی دیده باشد. دنیای سینما و فرهنگ پانک دهه ۷۰ تاثیر زیادی روی کار های وی گذاشت او می گوید در دوازده سالگی با دیدار از موزه هنر های آفریقایی در پاریس علاقه به کفش در وی شکل گرفت. در ورودی موزه تابلویی نصب شده بود که از ورود خانم های با کفش های نوک تیز جلوگیری می کرد تا از آسیب به کف زمین پیشگیری کنند. پوشیدن کفش پاشنه بلند در این مکان ممنوع است! این جمله ای بود که روی تابلوی ورودی موزه نصب شده بود!  این تصویر برای همیشه در ذهن وی ماند و علاقه کریستین را شکل داد.

christianlouboutin-doracorasling-1160200_M358_5_1200x1200_1452604233

کفش کریستین لوبوتین

او همیشه شیفته فرهنگ های شرقی مثل فرهنگ هندی و مصری بوده است و و این علاقه در طراحی های وی تاثیر عمیقی داشته است. پس از چند سال تمرین و یادگیری طراحی کفش او مجموعه طراحی هایش را به خانه مد مطرح آن زمان می فرستاد که نتیجه این کار استخدام شدن در برند چارلز جوردن بود. سپس در آتلیه راجر ویویه دستیار شد. در سال های بعد او طراحی هایی برای شانل و ایو سن لورن نیز انجام داد. اولین کفش هایی که او طراحی کرده بود از عکس مشهور دایانا، شاهزاده ولز که در مقابل تاج محل در هند گرفته شده بود، الهام گرفته بودند.

کفش کریستین لوبوتین

کفش کریستین لوبوتین

در اواخر دهه ۱۹۸۰ کریستین لوبوتین طراحی مد را رها کرد تا کار معماری منظره انجام دهد اما نتوانست این دوری را تحمل کند و دو سال بعد در ۱۹۹۱ شرکت طراحی کفش خود را تاسیس کرد. کمپانی وی به سرعت توسعه یافت. کار های وی در دهه ۹۰ باعث بازگشت کفش های پاشنه بلند ظریف به دنیای مد شد و پاشنه های ۱۲ سانتی متری و بلند تر را به لباس های زنان وارد کرد. کفش‌های افسانه ای او در سال ۱۹۹۳ به جهان معرفی شد. درسال ۲۰۰۳ کریستین لوبوتین تولید کیف دستی زنانه را نیز آغاز کرد. خیلی ها فکر میکنند لوبوتین فقط کفش‌های زنانه طراحی می‌کند و احتمالا وقتی که بگوییم انواع مختلفی از کفش‌های مردانه را در بوتیک های این برند می‌توانند پیدا کنند تعجب خواهند کرد. کریستین لوبوتین در سال ۲۰۱۱ خط تولید کفش‌های مردانه این برند راه اندازی کرد.

نگاهی به برند کریستین لوبوتین

کریستین لوبوتین سالهای سال به تولید و طراحی کفش های زنانه پرداخت. به گزارش هفته نامه نیویورکر برند لوبوتین هر سال چیزی حدود ۵۰۰ هزار جفت کفش به فروش می‌رساند که قیمت آنها چیزی حدود ۴۰۰ دلار تا ۶ هزار دلار است.

کفش های با کف قرمز رنگ نماد کار های وی شد که اگر چه با ادعاهای مختلفی همراه بود ولی حقوق آن متعلق به خود کریستین لوبوتین است. برند وی همچنان در حال توسعه و گسترش در زمینه های مختلف مد است و در سال های اخیر در زمینه لوازم آرایشی نیز قعالیت می کند. اما همچنان کفش های پاشنه بلند زنانه نماد کار وی است به طوری که در سال ۲۰۱۱ جستجو شده ترین نام برای کفش زنانه در اینترنت بوده است.

نگاهی به برند کریستین لوبوتین

 

کفش کریستین لوبوتین

صندل‌های پاشنه بلوکی لوبوتین از آن مدل‌ها هستند که هر خانمی آرزوی داشتنش را دارد! رنگ لطیف و فوق العاده این صندل‌ها با هر لباسی هماهنگ می‌شود.

 

کفش کریستین لوبوتین

کفش های بیانکا کلاسیک و زیبا! این مدل کفش کف قرمز لوبوتین جزو کلاسیک ترین های این برند محسوب می‌شود که لژی ۴ سانتی‌متری و پاشنه‌ای ۱۴ سانتی‌متری دارد.

کفش لوبوتین

کفش های کریستالی لوبوتین با ظاهری زیبا و منحصر بفرد که شاید بتوان گفت شباهت زیادی با کفش‌های سیندرلا دارد!

 

کریستین لوبوتین در مجموعه بهار/تابستان ۲۰۱۷ خود از رنگ نود برای طراحی کفش های زنانه استفاده کرده است. و به همه خانم‌ها این امکان را می‌دهد یک کفش پاشنه بلند مطابق با رنگ پوست خود داشته باشند. کفش های رنگ نود تقریبا با همه لباس ها و استایل ها هماهنگ می‌شوند و بسیار پرکاربرد هستند.

نگاهی به برند کریستین لوبوتین

کفش کریستین لوبوتین

کفش کریستین لوبوتین

کفش کریستین لوبوتین

کفش کریستین لوبوتین

کفش کریستین لوبوتین

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه مد های عجیب را درک کنیم؟

۲- نگاهی به برند ویکتور و رولف

۳- نگاهی به برند جیمی چو

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :