مصی روشن در
4,204

همه چیز درباره گربه یک طراح مد، که تمام ثروتش را به ارث برد!

همه چیز درباره گربه یک طراح مد، که تمام ثروتش را به ارث برد!

کارل لاگرفلد طراح شانل دوسال پیش و در سن ۸۵ سالگی بر اثر سرطان پانکراس جان خودش را از دست داد. پس از مرگ او که پولش از برج صد طبقه بالا می‌رفت، شایعه‌ای شروع شد: او ثروت خود و بخش زیادی از وسایل خود را به گربه بیرمنش، شوپت، سپرده است. در این میان آدم‌های زیادی که زندگی کارل و شوپت محبوب‌اش را دنبال می‌کردند، نگران از حال و احوال گربه که تنها مانده است، به فروشگاه می‌آمدند و گفتند که چقدر از این موضوع غمگین هستند و می‌گفتند، اگر او تنهاست، حاضرند او را به خانه ببرند.

شوپت لاگرفلد

یکی از مدیرهای روابط عمومی‌های کارل لاگرفلد می‌گوید؛ مردم مدام از ما می‌پرسند، حال شوپت چطور است؟ شوپت کجاست؟ مطلبی که برای‌تان تهیه کردیم، این بار به جای یک طراح یا لباس های‌اش درباره گربه یک طراح است که منبع الهام و آرامش او هم بوده است.

شوپت لاگرفلد

اول از همه این را بگوییم که از طرف نزدیکان کارل اعلام شد: «شوپت با دایه اش- که خدمت کار سابق لاگرفلد است- در پاریس زندگی می‌کند؛ در وضعیت خوبی است و با عشق محاصره شده است.» و بعد برویم سراغ اینکه «سر و کله این گربه زیبا چطور در زندگی این غول طراحی لباس پیدا شد؟»

طراح شنل، شوپت را دزدیده!

شاید باور نکنید اما این بچه گربه سفید از نژاد سیامی را کارل از یکی از مدل‌های لباس‌اش دزیده است.او درباره‌ این داستان می‌گوید: «شوپت که به زیبایی‌اش مشهور است؛ نه ماه دارد. باپتیست [جیاکونی] مدل لباس‌های من؛ او را برای کریسمس به من داد تا دو هفته‌ای که نیست از او مراقبت کنم. اما بعدش من دیگر شوپت را پس ندادم. او گربه‌ای زیبا است و مثل یک زن رفتار می‌کند. شخصیت قوی دارد. ناهار و شام را با من روی میز می‌خورد، به غذای من دست نمی‌زند و نمی‌خواهد از روی زمین غذا بردارد. او زیر بالش می‌خوابد و حتی می‌داند چگونه از آی پد استفاده کند.»

شوپت لاگرفلد

نوشتن تاریخ شوپت

علاقه کارل به گربه‌اش به حدی بود، که یک دفتر خاطرات برای او تهیه کرده بود و همه کارهای او را در آن می‌نوشت. زمانی هم که خودش نبود؛ خدمتکاران از روی هر کاری که انجام می‌داد، از آنچه می‌خورد، رفتارش، اگر خسته بود و اگر نمی‌خوابید، یادداشت برمی‌داشتند.

شوپت لاگرفلد

او چنان شیفته شوپت بود که پس از مرگ او، شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه او بخش قابل توجهی از دارایی خود را که بین ۱۹۵ تا ۳۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود، برای گربه خود باقی گذاشته است.

شوپت لاگرفلد

درست و غلط بودن این گفته مشخص نشده و بسیاری هم به این ایده خندیدند، اما چیزی که مشخص است؛ او در وضعیت خوبی قرار دارد.

شوپت لاگرفلد

یک هفته پیش هم تولد شوپت بود؛ او یازده‌ساله می‌شد و در جت شخصی کارل با بادکنک‌های طلایی، غذا، نوشیدنی و هدایا احاطه شده بود.

شوپت لاگرفلد

به گفته نیویورک تایمز، زمانی که لاگرفلد هنوز زنده بود، شوپت محافظ، آشپز، دامپزشک خصوصی و دو پرستار روز و شب مخصوص خودش را داشت.طراح شانل، او را در یک کیف لویی ویتون با طراحی سفارشی حمل می‌کرد.

شوپت لاگرفلد

شوپت خانم از بشقاب‌ها و کاسه‌های نقره‌ای غذا می‌خورد و ۱۲۲هزار نفر دنبال کننده- تا زمان نوشتن این مطب- در اینستاگرام دارد.

شوپت لاگرفلد

البته بدانید او در عکس‌های پر زرق و برق و کمپین‌های تبلیغاتی مجلل هم حضور پیدا می‌کند.

شوپت لاگرفلد

گربه‌ای که آی پد دارد

این خانم گربه با اسباب‌بازی‌های سنتی گربه‌ها سرگرم نمی‌شود؛ به جای‌اش یک آی‌پد شخصی دارد. اگر دوست دارید بدانید با این آی پد چه می‌کند، باید بگوییم روی آن رژه می‌رود!

شوپت لاگرفلد

خانمِ زندگی خودش!

اگر فکر می‌کند، شوپت تنها کاری که می‌کند؛ بخور و بخواب است؛ سخت در اشتباه هستید؛ چراکه کارل در مصاحبه‌ای سال ۲۰۱۵ گفته بود؛ شوپت برای یک شرکت خودروسازی آلمانی و یک محصول زیبایی ژاپنی، تبلیغ کرده و ۳میلیون دلار درآمد بدست آورده و برای همین هم مشهورترین گربه و هم ثروتمندترین گربه در جهان است.

شوپت لاگرفلد

این طور هم فکر نکنید که کارل اجازه می‌داده شوپت عزیزتر از جانش هر تبلیغاتی را انجام دهد. مثلا یکبار درباره تبلیغات غذای گربه؛ کارل با تمسخر گفته بود: «من به او اجازه نمی‌دهم مواد غذایی و چیزهایی از این قبیل انجام دهد.

شوپت لاگرفلد

عاشق شدم من!

جالب اینجاست که کارل حتی یک بار به شوخی گفته بود، دوست دارد با گربه‌اش ازدواج کند و  هرگز فکر نمی‌کرده عاشق  گربه‌ شود.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :