مهفام میرزایی در
0

مراحل انتخاب لباس مجلسی مناسب

مراحل انتخاب لباس مجلسی مناسب

دعوت شدن به مهمانی و عروسی یک اتفاق خوب و خوشحال کننده است اما انتخاب لباس و آماده شدن برای مهمانی بسیار سخت و استرس آور است و هرچه این مراسم مهم تر باشد فشار و استارس بیشتری متحمل خواهیم شد. اما با مطالعه و دانستن اطلاعات لازم می توان این استرس را کم کرد برای مهمانی به موقع و به بهترین شکل آماده شد. مراحل انتخاب لباس مجلسی مناسب را در این مقاله بخوانید.

single_content ad banner

انتخاب لباس مجلسی

سعی کنید 4 تا 6 هفته قبل از این مهمانی یا عروسی مهم برای خرید یا آماده کردن لباس اقدام کنید. اگر زودتر شروع کنید ممکن است با دیدن مدل های دیگر نظرتان تغییر کند و یا دچار تغییر سایز شوید و اگر دیرتر اقدام کنید ممکن است به موقع آماده نشوید. انتخاب لباس شامل سه مرحله است: انتخاب مدل، انتخاب پارچه و انتخاب اکسسوری ها.

اگر می خواهید لباس آماده از فروشگاه ها تهیه کنید باید به اندازه کافی جستجو انجام دهید تا مدل دلخواه خود را در سایز مناسب خود پیدا کنید اما اگر قرار است به خیاط سفارش دهید فقط کافی است درباره پارچه و مدل تصمیم بگیرید. برای انتخاب مدل در سایت ها و مجلات مد جستجو کنید، چیزهایی را که دوست دارید و چیزهایی که دوست ندارید جدا کرده و الهام بگیرید. حتی می توانید به فروشگاه ها رفته و ویترین مغازه ها را ببینید.

برای انتخاب پارچه باید از جنس های مرغوب که مناسب لباس مجلسی هستند مثل ساتن و ابریشم استفاده کنید. نازکی یا گرم بودن پارچه را بر اساس فصل انتخاب کنید. برای همه این مراحل بودجه خود را نیز در نظر بگیرید.

مراحل انتخاب لباس مجلسی مناسب

انتخاب مدل لباس مجلسی بر اساس اندام و چهره

هر شخصی شکل اندام و صورت خاصی دارد که با بقیه افراد متفاوت است اما دسته بندی های کلی ای صورت گرفته که می تواند کمک کند تا تشخیص دهید که چه لباسی مناسب اندام و چهره شما است. مشورت با یک خیاط یا طراح لباس ماهر می تواند به شما در انتخاب مدل کمک کند.

برای هماهنگ کردن مدل لباس و فرم چهره باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • اگر صورت گردی دارید مدل های یقه هفت، دلبری و قایقی مناسب شما است. یقه بلند و ایستاده مناسب شما نیست.
  • اگر صورتی مثلثی دارید یقه اسکوپ، یقه دلبری و یقه گرد مناسب چهره شماست.
  • اگر صورتی قلبی شکل دارید بقه بلند و ایستاده یا عریض مناسب شما است.
  • اگر صورت مستطیلی شکل دارید یقه گرد، یقه سابرینا و یقه دلبری مناسب شماست و یقه مربعی و مستطیلی مناسب نیست.
  • اگر صورت کشیده ای دارید یقه های عریض و گرد مناسب شماست و یقه هفت مناسب شما نیست.

برای انتخاب لباس مجلسی بر اساس فرم اندام به این مطلب مراجعه کنید.

انتخاب رنگ

رنگ ها بیان گر شخصیت ما هستند مثلا اگر شما رنگ قرمز را انتخاب کنید مردم تصور خواهند کرد شما جسور هستید و دوست دارید مرکز توجه باشید. رنگ آبی نماد اعتماد، صورتی به معنای شاد بودن و بنفش به معنای دمدمی مزاج بودن است. این پیام ها می توانند مبنا شما برای انتخاب رنگ لباس باشند.

اگر به دنبال رنگ های کلاسیک هستید سیاه را انتخاب کنید چون شما را مرموز تر و جذاب تر خواهد کرد. رنگ هایی مثل نقره ای نز مناسب هستند اما از رنگ های خیلی روشن و زننده خودداری کنید و در آخر رنگ مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط:

1- ست گردنبند و لباس مجلسی

2- نکاتی برای خرید لباس مجلسی

3- اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :