راهنمای انتخاب بالش مناسب

26 ژانویه 2019 ساعت 06:41

توسط سوگل پورمهرام

راهنمای انتخاب بالش مناسب

عوامل متعددی وجود دارند که هر شب بر کیفیت خواب شما تاثیر می‌گذارند. یکی از مهم‌ترین این عوامل، بالشی است که شما از آن استفاده می‌کنید. انتخاب یک بالش نامناسب می‌تواند منجر به افزایش کشش در ناحیه گردن و شانه و تشدید سردرد بشود. به همین دلیل، بهتر است که به اندازه کافی برای پیدا کردن و خرید یک بالش مناسب و طبی زمان بگذارید. یک بالش ایده‌آل، باید با عادات خواب و نیازهای شخصی شما هماهنگی داشته باشد و به شما کمک کند تا با حال خوبی از خواب بیدار بشوید و روز خود را پر انرژی آغاز کنید. در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با نحوه انتخاب و خرید یک بالش مناسب آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

پیدا کردن بهترین حالت بدن برای خواب

بعضی از افراد در اکثر مواقع به پشت می‌خوابند. بعضی دیگر ترجیح می‌دهند که روی شکم خود بخوابند. اولین و مهمترین قدم برای پیدا کردن یک بالش خوب، این است که متوجه بشوید در کدامیک از این حالت‌ها برای خوابیدن راحت‌تر هستید.

کدام حالت بدن در هنگام خوابیدن برای شما راحت‌تر است

اگرچه ممکن است که شما در حال حاضر هم بدانید که کدام حالت خوابیدن برایتان مناسب و راحت است، اما با این حال، بهتر است که چند شبی را برای تأیید این حالت زمان بگذارید. وقتی که در حال آماده شدن برای خواب هستید، در ابتدا چند دقیقه به پشت بخوابید. سپس چند دقیقه به پهلو، چند دقیقه طاقباز و چند دقیقه دیگر را بر روی شکم خود بخوابید.

با این کار دقیق متوجه می‌شوید که کدامیک از این حالات خواب برای شما مناسب‌تر و راحت‌تر است. به عنوان مثال، اگر به مدت نیم ساعت بر روی شکم خود دراز بکشید اما خوابتان نبرد، احتمالا دلیلش این است که خوابیدن در این حالت برای شما حالت مناسب و راحتی نیست. علاوه بر این، حتما صبح که از خواب بیدار می‌شوید، به حالتی که در آن قرار دارید خوب دقت کنید. این حالت را روی کاغذ یادداشت کنید و به مدت چند روز، نتایج حاصل را با هم مقایسه کنید.

پیدا کردن بهترین حالت بدن برای خواب

یک حالت مناسب و راحت را برای خوابیدن انتخاب کنید

حالا که به اندازه کافی برای بررسی حالات مختلف خواب زمان گذاشتید، وقت آن رسیده که مناسبترین و راحتترین حالت را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. این تصمیم، یک تصمیم بسیار مهم است؛ به دلیل اینکه شما به شما کمک می‌کند یک بالش مناسب و راحت برای خود انتخاب کنید. اگر عادت دارید که به روی شکم خود بخوابید، بهتر است که از یک بالش نرم و به نسبت صاف استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید در هنگام خواب، اصلا هیچ بالشی زیر سر خود نگذارید. داشتن یک بالش نرم به شما کمک می‌کند تا گردن خود را در موازات ستون فقرات قرار بدهید.

اگر عادت دارید که به پشت خود بخوابید، بهتر است که از یک بالش نسبتا سفت استفاده کنید. البته یادتان باشد که این بالش نباید بیش از حد سفت باشد. وگرنه سرتان را خیلی به سمت جلو خم می‌کند. علاوه بر این، بالشی که از آن استفاده می‌کنید نباید بیش از حد نرم باشد؛ چون در این حالت سرتان به طور کامل درون بالش فرو خواهد رفت. بهترین بالش برای شما بالشی است که پایین آن کمی سفت‌تر و ضخیمتر باشد و به شکل یک تکیه‌گاه برای گردنتان عمل کند.

اگر عادت دارید که در طول شب در چند حالت متفاوت بخوابید و تقریبا همه این حالات برای شما راحت و مناسب هستند، بهتر است از بالشی استفاده کنید که ضخامت متوسطی دارد و کمی نرمتر است. بدین ترتیب، می‌توانید در هر حالتی به آسانی از این بالش استفاده کنید.

یک حالت مناسب و راحت را برای خوابیدن انتخاب کنید

انتخاب الیافی که بالش از آن پر شده است

در ابتدا، محتویات متفاوت بالش‌ها را بررسی کنید

مدل‌های بسیار متفاوتی از بالش در بازار وجود دارند و هرکدام ویژگی‌های خاصی دارند. بهتر است که قبل از هر کاری، مسائل پزشکی و مشکلات فیزیکی بدن خودتان را در نظر بگیرید. اگر شما به بیماری آسم، آلرژی و یا درد گردن مزمن مبتلا هستید، ممکن است که نیاز به یک ماده پرکننده خاص و یا پوشش محافظ ضد گرد و غبار برای بالش خود داشته باشید. علاوه بر این، بهتر است که قبل از خرید، قیمت انواع مختلف بالش را هم در نظر بگیرید. بعضی از بالش‌ها از مواد خاصی پر شده‌اند و همین مسئله باعث می‌شود که قیمت آن‌ها نسبت به بالش‌های دیگر کمی گرانتر باشد.

انتخاب الیافی که بالش از آن پر شده است

بالش‌هایی که از کُرک و یا پَر اردک و غاز پر شده‌اند

این بالش‌ها معمولا از پر زینتی پرندگانی مانند اردک و یا غاز پر شده‌اند و علاوه بر این، می‌توانند بر اساس اولویت شما پر شوند. استحکام و پر کردن مواد بیشتر در بالش، معمولا برای افرادی مناسب است که به پهلو می‌خوابند. در حالی که استحکام و پر کردن مواد کمتر در بالش، معمولا برای افرادی مناسب است که به پشت و یا روی شکم خود می‌خوابند. یکی از مزایای این مدل بالش این است که مقاومت بالایی دارد و به همین دلیل، چیزی حدود ۱۰ سال عمر می‌کند. علاوه بر این، این بالش‌ها از مواد طبیعی پر شده‌اند و به همین دلیل، بسیار لطیف و راحت هستند.

یادتان باشد بین بالش‌هایی که از پَر پر شده‌اند و آن‌هایی که از کُرک پر شده‌اند، تفاوتی وجود دارد. کُرک بسیار نرم و سبک است و معمولا روی بدن پرنده، در زیر پرهایی که محکم و قویتر هستند قرار می‌گیرد. این کار باعث می‌شود که از بدن پرنده در مقابل عناصر طبیعت محافظت بشود. بالش‌هایی که از پَر پرنده پر شده‌اند معمولا کمی سفت‌تر هستند. علاوه بر این، ممکن است که با گذشت زمان، نوک تیز بعضی از پرها از پارچه بالش بیرون بزند و شما را اذیت کند؛ به خصوص اگر یک بالش ارزان قیمت انتخاب کنید.

با اینکه هیچ گونه شواهد علمی وجود ندارند که ثابت کنند استفاده از بالش‌های پر شده از کرک و یا پر پرندگان می‌تواند آلرژی و یا آسم را تشدید کند، بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که از این مدل بالش‌ها استفاده نکنند. علاوه بر این، ممکن است که شما بخواهید به دلایل دیگر (به عنوان مثال، حمایت از حیوانات) یا به علت داشتن بیماری آسم و یا آلرژی، از بالش‌های پر شده از کرک و پر پرندگان استفاده نکنید. در این شرایط، جایگزین‌های مصنوعی در بازار موجود هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بالش‌هایی که از کُرک و یا پَر اردک و غاز پر شده‌اند

بعضی از بالش‌ها، از پشم گوسفند و یا پنبه پر شده‌اند

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از آلرژی شدید رنج می‌برید، ممکن است که بالش‌های پر شده از پشم گوسفند و یا پنبه‌ برای شما مناسب‌تر باشند؛ زیرا این بالش‌ها مستعد جذب آلودگی و گرد و غبار و یا قارچ نیستند. با این حال، توجه داشته باشید که این بالش‌ها کاملا محکم هستند، به همین دلیل ممکن است برای افرادی که روی شکم خود می‌خوابند چندان خوشایند نباشند. اگر شما هم روی شکم خود می‌خوابید اما در عین حال به دنبال بالشی هستید که ضد آلرژی باشد، بهتر است از بالشی استفاده کنید که از لایه بسیار نازکی از پشم گوسفند و یا پنبه پر شده باشد.

بعضی از بالش‌ها، از پشم گوسفند و یا پنبه پر شده‌اند

بالش لاتکس (عصاره درخت کائوچو) 

این مدل بالش‌ها از عصاره درخت کائوچو درست شده‌اند و در نتیجه، بسیار سبک و انعطاف‌پذیر هستند. این بالش‌ها بیشتر برای افرادی مناسب هستند که از آلرژی شدید رنج می‌برند؛ چون در مقابل کپک قارچی بسیار مقاوم هستند. دمای بالش‌های لاتکس از بالش‌های مموری فوم خنک‌تر است و علاوه بر این، وقتی که روی آن‌ها می‌خوابید، شکل گردن و سر شما را به خود می‌گیرند.

بالش‌های لاتکس شکل‌ها و اندازه‌ها و میزان استحکام بسیار متفاوتی دارند و شما می‌توانید بر طبق نیاز خود از میان آن‌ها انتخاب کنید. بعضی از این بالش‌ها، از مواد خرد شده پر شده‌اند، در حالی که بعضی دیگر از مواد مستحکم پر شده‌اند. درست است که بالش لاتکس و بالش مموری فوم بسیار به هم شبیه هستند، اما بالش لاتکس به اندازه بالش مموری فوم چیزی برای ارائه دادن به شما ندارد. علاوه بر این، بالش‌های لاتکس ممکن است بسیار سنگین و گران قیمت باشند.

بالش لاتکس (عصاره درخت کائوچو) 

بالش‌های مموری فوم

این مدل بالش از پلی اورتان ساخته شده است که سپس با مواد شیمیایی اضافی مخلوط می‌شود. بالش‌های مموری فوم در تمام شکل‌ها و اندازه‌ها، از جمله مدل S شکل در بازار موجود هستند و شما می‌توانید بر طبق نیاز خود از میان آن‌ها انتخاب کنید. مزیت بالش مموری فوم این است که می‌تواند برای گردن شما تکیه‌گاه خوبی باشد؛ به خصوص اگر به درد گردن، درد فَک و یا درد شانه دچار باشید. علاوه بر این، این بالش‌ها ماندگاری بسیار طولانی مدتی دارند و در شکل دادن به حد فاصل میان سر و گردن شما، نقش مهمی ایفا می‌کنند.

بهترین راه برای جلوگیری از تجزیه مواد درون این بالش این است که یک مدل با چگالی بالای آن را انتخاب کنید. فقط به یاد داشته باشید که ممکن است مواد تشکیل‌دهنده بالش مموری فوم، باعث شود که شما احساس گرما بکنید؛ چون چگالی آن‌ها به نسبت بالا است و در نتیجه، هوا در این بالش جریان پیدا نمی‌کند. علاوه بر این، اگر عادت دارید که در هنگام خواب زیاد تکان بخورید، ممکن است که بالش مموری فوم زیاد برایتان خوشایند نباشد؛ چون کمی طول می‌کشد تا حالت جدید را به خود بگیرد.

در ضمن، یک بالش مموری فوم جدید ممکن است بوی چندان خوبی نداشته باشد. اما اصلا جای نگرانی نیست چون این بو پس از مدت کوتاهی به طور کامل از بین خواهد رفت.

بالش‌های مموری فوم

بررسی عادات خواب برای انتخاب بالش مناسب

بعضی از عادت‌های خاص خواب و شرایط جسمی متفاوت، ممکن است به این معنی باشد که استفاده از یک بالش عادی برای شما کار درستی نیست. با این حال، بهتر است بدانید در حالی که استفاده از یک بالش مخصوص ممکن است برای شما مفید باشد، نمی‌توانید تحقیقات زیادی در مورد ادعاهای شرکت تولید کننده انجام بدهید و از آن‌ها مطمئن بشوید. علاوه بر این، این مدل بالش‌ها معمولا بسیار گران قیمت هستند. در ادامه، بعضی از این مدل بالش‌های مخصوص را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بررسی عادات خواب برای انتخاب بالش مناسب

بالش طبی و موضعی

بالش‌های موضعی بالش‌های کوجکی به شکل حرف n هستند. گفته می‌شود که این مدل بالش به افرادی که به اختلال تنفسی در خواب مبتلا هستند کمک می‌کند تا در حالت مناسبی قرار بگیرند و در نتیجه، بتوانند به خوبی نفس بکشند. علاوه بر این، ظاهرا بالش موضعی به شما کمک می‌کند تا در طول شب، زیاد تکان نخورید و از تخت پایین نیوفتید!

 

بالش گردن

بالش گردن نسبت به بالش‌های دیگر کمی سفت‌تر است، و به منظور حمایت از گردن شما در هنگام خواب، بر روی قسمت پایینی بالش قرار می‌گیرد. گفته می‌شود که این بالش به افراد کمک می‌کند تا فشار موجود در قسمت گردن و سردرد خود را کاهش دهند. با این حال، تا به امروز تحقیقات علمی کافی در خصوص حمایت از این ادعا انجام نگرفته است.

بالش گردن

بالش ضد خروپف

گفته می‌شود که بالش‌های ضد خروپف، به شما کمک می‌کنند تا در هنگام خواب، سر خود را در حالتی نگه دارید که چانه‌تان از قفسه سینه‌تان فاصله بگیرد و در نتیجه، راه‌های هوا باز بمانند و شما بتوانید به راحتی نفس بکشید.

 

بالش خنک کننده

بالش‌های خنک‌کننده از موادی پر شده‌اند که گرما را به خود جذب می‌کنند. بدین ترتیب، این بالش‌ها به شما کمک می‌کنند تا در هنگام خواب، احساس گرما نکنید. در حالی که این مدل بالش برای افرادی طراحی شده است که در هنگام خواب زیاد احساس گرما می‌کنند، افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده‌اند هم می‌توانند از یک بالش خنک‌کننده بهره ببرند.

بالش خنک کننده

بالش اکسیژن

بالش‌های اکسیژن برای کمک به گردش هوا طراحی شده‌اند و به شما کمک می‌کنند تا در هنگام خواب، به شکل آزادانه و عمیق‌تری نفس بکشید. در حالی که بعضی از افراد ادعا می‌کنند استفاده کردن از این مدل بالش، به آن‌ها کمک کرده است تا درد خود را نیز کاهش بدهند، پزشکان هنوز هم مطمئن نیستند که این تکنولوژی واقعا به افراد کمک می‌کند یا خیر.

 

امتحان کردن بالش‌های متفاوت و انتخاب بهترین مدل

قبل از خریدن بالش مناسب نظرات دیگران را بررسی کنید

پس از اینکه تعیین کردید چه نوع بالشی برای شما مناسب است، وقت آن می‌رسد که کمی به جستجوی آنلاین بپردازید. بهتر است حتما قبل از اینکه بالش مورد نظر خود را بخرید، نظرات افراد دیگر را در شبکه‌های اجتماعی، در مورد این بالش مورد بررسی قرار بدهید؛ به خصوص اگر قصد دارید که یک مدل بالش خاص، مانند یک بالش ضد خروپف و یا یک بالش خنک‌کننده بخرید. همانطور که قبلا هم گفتیم، این مدل بالش‌های خاص معمولا بسیار گران قیمت هستند و ممکن است آنطور که فروشنده آن‌ها ادعا می‌کند، انتظارات شما را برآورده نکنند.

قبل از خریدن یک بالش، نظرات دیگران را بررسی کنید

قیمت یک بالش، تنها فاکتور مهم و تعیین کننده نیست

ممکن است که بهترین بالش برای شما، گرانترین بالشی که در بازار وجود دارد نباشد. بهتر است که قبل از گرفتن هر تصمیمی، چند مدل بالش با قیمت‌های متفاوت را به خوبی مورد بررسی قرار بدهید و ببینید که کدامیک از آن‌ها، بیشتر برای رسیدن به هدف مورد نظر شما مناسب است.

 

بالش را امتحان کنید

معمولا اکثر فروشگاه‌هایی که بالش می‌فروشند، تشک هم دارند. اگر برای شما مقدور است، بالش مورد نظر را روی یکی از این تشک‌ها قرار بدهید و برای مدت چند دقیقه، بر روی آن دراز بکشید. این کار به شما کمک می‌کند متوجه بشوید که آیا واقعا این بالش برایتان مناسب است و انتظاراتی که از آن دارید را برطرف می‌کند یا خیر.

بالش را امتحان کنید

بالش را روی دیوار قرار بدهید و سرتان را به آن تکیه بدهید

اگر شرایط مهیا نیست که بتوانید بالش مناسب مورد نظر را بر روی یک تشک قرار بدهید و آن را امتحان کنید، می‌توانید بالش را روی یک دیوار قرار بدهید و برای مدت چند دقیقه، سر خود را به آن تکیه بدهید. بهتر است در همان حالتی به دیوار تکیه بدهید که شب‌ها بر روی تخت می‌خوابید و با آن راحت هستید. زمانی که بالش مورد نظر را به دیوار تکیه می‌دهید باید به یک نکته بسیار مهم توجه کنید: اگر این بالش واقعا برای بدن شما مناسب باشد، باید کاری کند تا گردن و ستون فقرات شما با هم هم‌تراز بشوند. البته فهمیدن این مسئله به تنهایی کمی سخت است؛ به همین دلیل، بهتر است که در هنگام خرید بالش، یک فرد دیگر را نیز همراه با خود ببرید.

 

مطالب مرتبط:

۱- عادات خواب که به پوست آسیب می‌رسانند

۲- لباس خواب زنانه مناسب برای تابستان

۳- چگونه لباس خواب مردانه مناسب انتخاب کنیم؟

#
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

This site is protected by wp-copyrightpro.com