مهفام میرزایی در
0

چطور رنگ کفش‌های خود را عوض کنید

چطور رنگ کفش‌های خود را عوض کنید

شاید تصور می‌کنید که تنها کاربرد واکس جلا دادن و تمیز کردن ظاهر کفش‌ها و پوتین‌های شما است اما این وسیله کاربرد دیگری هم دارد. اگر کفش یا پوتین سفید یا کرم رنگی دارید و می‌خواهید موقتا رنگ آن را تغییر دهید واکس‌های رنگی به کمک شما می‌آیند و به شما کفش‌های جدیدی با رنگ‌های جدید تحویل می‌دهند. این مقاله را بخوانید تا بدانید چطور رنگ کفش‌های خود را عوض کنید.

مطالب مرتبط:

۱-  ۷ مدل برتر کفش زنانه ایتالیایی

۲-  چطور کفش زنانه راحت  بخریم؟

۳- چطور بوت ساق کوتاه بپوشید

نوع واکس

واکس‌های کفش انواع مختلفی دارند مثل مایع، کرمی و جامد. واکس‌های کرمی برای تغییر  رنگ کفش شما گزینه مناسبی نیستند چون روی کفش رگه‌های ناخوشایندی به جا می‌گذارند و آن را یک دست نمی‌کنند. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که شما فقط می‌توانید رنگ کفش خود را تیره‌تر کنید و اگر کفش تیره‌ای دارید و سعی کنید با واکس رنگ آن را روشن‌تر کنید نتیجه جالبی نخواهید گرفت.

چطور رنگ کفش‌های خود را عوض کنید

روش کار

ابتدا کفش‌های خود را کاملا تمیز کنید. با یک پنبه مرطوب همه کثیفی‌ها را از روی کفش پاک کنید تا تمیز و یک دست شود. سپس واکس مایع را بردارید و با برس به همه جای کفش بکشید بدون آنکه رگه‌ای برجا بگذارد. اجازه دهید واکس خشک شود سپس لایه دوم واکس را بزنید. شما حداقل به سه لایه واکس نیاز دارید تا رنگ کفشتان کاملا تغییر کند.

نکات مهم

برای دوام بیشتر واکس روی کفش در انتها از یک اسپری روی کفش استفاده کنید. دقت کنید در زمستان موادی که برای ذوب یخ در خیابان‌ها استفاده می‌شود (انواع نمک) می‌تواند به واکس کفش شما آسیب بزند پس سعی کنید ختی الامکان در روزهای برفی و یخبندان بوت‌ها و کفش‌های رنگ شده خود را نپوشید.دیدگاه شما

دانش‌چی در تاریخ 27 دسامبر 2016

تشکر جالب بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :