مدیر سایت در
51,518

چطوری طلای قسطی بخریم؟

چطوری طلای قسطی بخریم؟

طلا یکی از ابزارآلات زینتی است که بسیاری از مردم از آن برای سرمایه گذاری نیز استفاده می‌کنند. طلا به روش‌های مختلفی خرید و فروش می‌شود. خرید اقساطی طلا یکی از این روش‌ها است که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

خرید طلای قسطی

جالب آنکه خرید اقساطی نیز به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. از روش حضوری گرفته تا روش خرید آنلاین. با این حال هر روشی مزایا و معایب خاص خود را دارد. این بدان معناست که اگر روش درستی را انتخاب نکنیم ممکن است با زیان‌های هنگفتی مواجه شویم. اما ما اینجا هستیم تا با معرفی یک روش عالی، مانع از زیان شما شویم. روش ما خرید اقساطی از دیجی کالا است.

روش‌های خرید طلای قسطی

همانطور که گفتیم برای خرید قسطی طلا، روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش‌ها که جزء بهترین روش‌ها نیز محسوب می‌شود خرید از دیجی‌پی است. اما علاوه بر این روش‌های دیگری نیز وجود دارد. از جمله روش خرید حضوری و خرید از سامانه‌های فروش طلا یا فروشگاه‌های آنلاین. این روش‌ها نیز از مزایا و محاسنی برخوردار هستند اما معایب آن‌ها بیشتر از محاسن آنها است. با این حال ما در انتها به معرفی مختصر این روش‌ها نیز پرداخته‌ایم تا تصمیم‌گیری برای انتخاب روش مناسب بر عهده خود شما باشد.

خرید طلای قسطی

خرید اقساطی از دیجی کالا

دیجی کالا بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین کشور است که در آن انواع محصولات و کالاها از مواد غذایی گرفته تا طلا و… به فروش می‌رسد. خرید از دیجی کالا به صورت آنلاین و نقدی یا اقساطی است. خرید نقدی که احتمالا بسیاری از ما با آن آشنا هستیم انتخاب محصول و پرداخت هزینه کامل آن به طور نقد و در همان لحظه است. اما خرید اقساطی از طریق اعتبار صورت می‌گیرد. یعنی شما باید اعتباری را دریافت کنید؛ سپس هزینه کالای خود را از طریق آن اعتبار به صورت اقساط پرداخت نمایید. اما چگونه می‌توان این اعتبار را دریافت کرد؟

روش دریافت اعتبار خرید اقساطی دیجی کالا

تامین کننده اعتبار خرید اقساطی دیجی کالا، پلتفرم پرداختی دیجی‌پی است. برای دریافت این اعتبار باید به پلتفرم یا سامانه آنلاین دیجی‌پی مراجعه کنید. البته پیشنهاد ما این است که از پلتفرم دیجی‌پی استفاده کنید تا دسترسی سریع‌تر و آسانی به این پلتفرم داشته باشید. بعد از دانلود و نصب پلتفرم دیجی‌پی، باید با استفاده از اطلاعات شخصی خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. منظور از اطلاعات شخصی، اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، کد ملی، حساب بانکی و… است.

بعد از آن که فرآیند ثبت نام را به طور کامل انجام دادید، باید روی گزینه خرید اقساطی کلیک کنید و یکی از مبالغ مورد نظر را انتخاب کنید. در بین گزینه‌هایی که برای شما نمایش داده می‌شود مدت زمان بازپرداخت اقساط و مقدار آنها نیز مشخص شده است. لازم به ذکر است که فرآیند ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به شعب بانکی مشخص شده در سامانه دیجی‌پی نیز امکان‌پذیر است.

شرایط دریافت اعتبار دیجی‌پی

برای دریافت اعتبار دیجی‌پی شرایط سخت یا پیچیده‌ای وضع نشده است. دریافت این وام نیازی به پیش پرداخت ندارد. از طرفی لازم نیست که پولی را در حساب خود بلوکه کنید. این وام حتی ضامن نیز نمی‌خواهد. تنها ضامن لازم چک بنفش یا سفته الکترونیکی است.

با ارائه یکی از این دو مدرک به راحتی می‌توانید وام درخواستی را دریافت کنید و منتظر تائید اطلاعات خود و اعتبارسنجی آن بمانید. بعد از آنکه اطلاعات شما تائید شد می‌توانید کالا یا محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید. البته لازم به توضیح است که مبلغ وام درخواستی قابل برداشت نیست و تنها به حساب شخصی شما افزوده می‌شود. این وام تنها مختص خرید است.

چگونه طلا بخریم؟

بعد از آنکه وام درخواستی را دریافت کردید می‌توانید وارد دیجی کالا شوید و طلای مورد نظر خود را انتخاب و خرید کنید. اگر مبلغ طلای انتخابی شما بیشتر از مبلغ وام باشد در این صورت باید مابه التفاوت را پرداخت کنید. اگر هم مبلغ طلا کمتر از اعتبار شما باشد در این صورت مابه التفاوت در حساب شما باقی می‌ماند و از طریق آن می‌توانید کالاهای دیگری خریداری نمایید. لازم به توضیح است که دیجی‌پی علاوه بر دیجی کالا با چندین فروشگاه دیگر نیز قرارداد دارد و از این رو می‌توانید از آنها نیز برای خرید محصول موردنظر خود استفاده کنید. هماتیت گلد از جمله این فروشگاه‌ها است.

روش خرید حضوری

همانطور که گفتیم علاوه بر خرید از دیجی کالا، می‌توان از خرید اقساطی حضوری نیز استفاده کرد. این روش جزء روش‌های سنتی است که هنوز هم در بسیاری از مراکز فروش طلا وجود دارد. روش حضوری، روشی نه چندان مطلوب با دردسرها و محدودیت‌های خاص خود است. از جمله آنکه برای استفاده از این خرید حتما باید یک ضامن مطمئن معرفی کنید و بخشی از هزینه طلا را به صورت نقدی تقبل کنید.

علاوه بر این مدت زمان بازپرداخت اقساط نیز کوتاه مدت و سنگین است و در صورت افزایش قیمت طلا، باید مابه التفاوت را بر اساس قیمت روز پرداخت کنید. در حالیکه خرید از دیجی‌پی اینگونه نیست و با افزایش قیمت طلا، هزینه نهایی خرید شما ثابت خواهد ماند.

خرید از سامانه‌های فروش طلا یا فروشگاه‌های آنلاین

علاوه بر دیجی‌پی برخی از سامانه‌های آنلاین و یا فروشگاه‌های آنلاین طلا نیز امکان خرید اقساطی را برای کاربران و مشتریان خود فراهم کرده‌اند. این سامانه‌ها نیز معمولا با محدودیت‌های زیادی همراه هستند. از جمله آنکه خرید از این فروشگاه‌ها به ضامن‌های معتبر و مطمئن نیاز دارد، نحوه بازپرداخت اقساط کوتاه مدت است و میزان سود برخی از وام‌ها بسیار بالا است. بنابراین با توجه به این محدودیت‌ها همانطور که قابل مشاهده است خرید اقساطی از دیجی کالا نسبت به سایر روش‌ها آسان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.

بهترین روش کدام است؟

قطعا صحبت کردن از بهترین روش خرید اقساطی طلا به شرایط شما بستگی دارد. اما با جرات مدعی هستیم که خرید قسطی از دیجی کالا در هر شرایطی جزء بهترین و معقول‌ترین روش‌های خرید است. به خصوص آنکه خرید با این روش برای همه بدون هیچ گونه محدودیت خاصی امکان‌پذیر است و استفاده از آن نیازی به پیش پرداخت ندارد.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :