تحریریه چی بپوشم در
2,604

3 ماسک فوق‌العاده برای ترمیم موهای سوخته و آسیب‌دیده؛ فقط در چند ساعت موهایتان را نجات دهید!

3 ماسک فوق‌العاده برای ترمیم موهای سوخته و آسیب‌دیده؛ فقط در چند ساعت موهایتان را نجات دهید!

اگر موهای شما هم به دلیل رنگ و دکلره سوخته و یا آسیب دیده اند بهتر است برای ترمیم آن ها از این روش های مناسب و کاربردی استفاده کنید.

ترمیم موهای سوخته

ترمیم موهای سوخته با رنگ و دکلره

اکثر خانم ها بعد از رنگ و دکلره کردن موها شاهد سوختن موها، وز شدن، ریزش مو و بسیاری مشکلات دیگر هستند که این برای خانم ها بسیار ناراحت کننده است زیرا دیگر مانند قبل موهای زیبا و درخشانی ندارند اما نگران نباشید تمام این مشکلات راه حل هایی دارند.

موها از سه لایه مدولا، کورتکس و کوتیکول تشکیل میشوند که در اثر رمگ کردن و دکلره های مداوم قسمت کوتیکول مو آسیب میبیند و باعث میشود موها زیبایی و درخشندگی خود را از دست بدهند. اگر عادت به استفاده مداوم از سشوار و اتو مو دارید بهتر است بدانید این موارد هم باعث آسیب به کوتیکول مو میشود و در نهایت موهای و کدری خواهید داشت.

برای درمان و ترمیم موهای وخته و آسیب دیده قبل از هر کاری باید به تغدیه تان برسید زیرا این تغذیه است که باعث تقویت موها میشود و آن ها را مانند روز اول زیبا و درخشان میکند.

 • پروتئین: گوشت قرمز و تخم مرغ
 • ویتامین A: هویج و کدو حلوایی
 • چای سبز و غذاهای دریایی

1

بعد از تغذیه نوبت به ماسک مو میرسد، ماسک مو باعث برگشتن زیبایی و سلامت موها میشود به شرطی که از ماسک های طبیعی و گیاهی استفاده کنید. ماسک موها باعث درمان سوختگی مو، شکنندگی مو، وز بودن مو و … را درمان میکنند.

 • اولین ماسکی که به شما پیشنهاد میکنیم ماسک عسل و سرکه سیب است که باید مقداری عسل را با یک چهارم فنجان سرکه سیب مخلوط کنید و قبل از رفتن به حمام به موهایتان بزنید و ماساژ دهید اجازه دهید 20 دقیقه روی موها بماند سپس شستشو دهید.
 • ماسک زیتون و تخم مرغ برای تقویت موها معجره میکند باید 2 عدد تخم مرغ را با مقداری روغن زیتون مخلوط کنید و روی موها بمالید و ماساژ دهید بعد از گذشت 30 دقیقه آن را بشویید.

1

3 ماسک عالی برای موهای آسیب دیده

ماسک برای موهای آسیب دیده با مواد اولیه ای که برای تهیه دارد یک ماسک طبیعی و فوق العاده در تقویت موها و ترمیم موهای آسیب دیده است که مراحل تهیه و استفاده از آنها را در ادامه می خوانید.

مواد لازم:

 • عسل
 • ماست
 • روغن زیتون
 • روغن بادام درختی
 • موز له شده
 • تخم مرغ

1

ماسک اول :

موزهای له شده را با روغن بادام درختی خوب مخلوط کرده و به روی موها بمالید. موها را خوب ماساژ دهید و اجازه دهید تا مواد 15 دقیقه بر روی موها بماند.

ماسک دوم:

یک قاشق عسل را با یک عدد تخم مرغ و روغن زیتون مخلوط کنید. موهایتان را خیس نموده و ماسک آماده را به روی موها خوب بمالید تا تمام بخش های آن پوشیده شوند. سپس یک کلاه پلاستیکی مانند کلاه رنگ به روی موها بکشید و اجازه دهید تا 30 دقیقه موها در این حالت بمانند و بعد آبکشی کنید.

ماسک سوم:

این ماسک تنها با ماست تهیه می شود. در واقع باید بعد از شستشوی کامل موها در حمام با شامپو در آخر ماست را به روی موها بمالید و اجازه دهید تا 20 دقیقه به روی موها بماند و بعد با آب ولرم موها را شستشو دهید.

 

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :