محمد رضا اهوارکی در
0

استفاده راحت تر از کفش پاشنه بلند

استفاده راحت تر از کفش پاشنه بلند

شاید برایتان پیش آمده باشد که کفش پاشنه بلندی را با کلی ذوق و شوق خریده باشید اما سفت بودن کفش باعث شود که قید پوشیدن آن را بزنید. با دو روش مختلف استفاده راحت تر از کفش پاشنه بلند را به شما آموزش خواهیم داد.  

استفاده راحت تر از کفش پاشنه بلند

روش اول: عادت کردن به مرور زمان

 • آن ها را در طول روز بپوشید

آسان ترین و اصولی ترین کار این است که کفش پاشنه بلند را زیاد استفاده کنید. در خانه حین هنگام تلویزیون و یا صرف شام و کارهای دیگر آن را بپوشید. در محل کار نیز به همین شکل.

 • آن ها را با جوراب بپوشید

این کار خلاف قوانین مد و فشن است ولی پوشیدن جوراب در منزل به همراه کفش پاشنه بلند را به شما توصیه می کنیم.فقط حواستان باشد که جوراب های خیلی ضخیم یا خیلی نازک نپوشید. کافیست یک هفته این کار را انجام دهید. کفش پاشنه بلندتان به راحتی در پای شما جای می گیرد.

 • آن ها را خم کنید و بپیچانید

این کار را خیلی سریع یا خیلی با فشار انجام ندهید. صرفا در حدی باشد که بدنه ی کفش ها به خم شدن عادت کند و از سفتی درآید.

 • از سشوار استفاده کنید

یکی از کارهای تاثیر گذار همین کار است. با یک سشوار به سمت پاشنه بلندهایتان باد گرم بگیرید و مشاهده می کنید که چگونه کفش ها به آن واکنش نشان می دهند.

 • وقتی استفاده نمی کنید درون آن ها را پر کنید

اصولا وقتی شما از کفش استفاده نمی کنید آب می رود. برای این که از این امر جلوگیری شود باید داخل آن را پر کنید. این کار را با روزنامه یا قالب کفش انجام دهید.

 • وقتی نمی پوشید درون آن ها ژل سیلیکا قرار دهید

حتما به این پک هایی که همراه کفش جدید خریداری شده‌تان به شما داده می شود و درونشان توپ های رنگی وجود دارد، توجه کرده اید. این پک ها حاوی ژل سیلیکا برای مرطوب نگاه داشتن و جلوگیری از آب رفتن کفش ها هستند. پس از ان ها استفاده کنید.

استفاده راحت تر از کفش پاشنه بلند

روش دوم: سریع عادت کنید

 • سیب زمینی پوست کنده در آنها قرار دهید

شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی سریعا کفش شما را متناسب پایتان گشاد می کند. باید دو تکه سیب زمینی که کفش شما را پر کنند انتخاب کنید و در آن قرار دهید. سیب زمینی پوست کنده رطوبت را از کفش شما می گیرد و از آب رفتن آن جلوگیری می کند. اگر سیب زمینی را کل شب در کفش قرار دهید موجب گشادتر شدن آن نیز می شود.

 • کف کفش پاشنه بلندتان را بمالید

این مهم است که کف کفش شما نیز از قدرت انقباض برخوردار باشد. معمولا کفش ها تازه خریداری شده اینگونه نیستند و به مرور زمان با راه رفتن کف آن ها این قدرت را پیدا می کند. شما با اینکار می توانید کف آن ها را به سرعت به منقبض شدن عادت دهید.

 • درون آن ها را خیس کنید که قابل کشیده شدن باشند

خیس بودن درون کفش گشادتر کردن آن را سرعت می بخشد.

 • کیف آب یخ زده درون کفش بگذارید

همه می دانیم آب وقتی یخ می زند حجمش بیشتر می شود. این متد خوبی برای گشاد کردن پاشنه بلندتان است. یک کیسه ی آب برداشته و آن را پر کنید و سپس درب آن را ببندید. مطمئن شوید که آب از جایی به بیرون نفوذ نمی کند. سپس آن را داخل کفشتان قرار دهید به طوری که همه جای ان را پر کند. در مرحله ی بعد کفش را داخل فریز قرار دهید. حین یخ زدن آب کفش نیز گشاد می شود.

 • قسمت هایی از پایتان را که توسط کفش زخمی می شود را با چسب زخم بپوشانید، پایتان را خیس کرده و سپس درون کفش قرار دهید

استفاده از چسب زخم در قسمت هایی که روی پای شما فشار بیشتری وارد می کنند باعث کشیده شدن آن ها می شود.  سپس پایتان را خیس کنید. این رطوبت خودش عمل باز شدن کفش را تسریع می کند.

 • قالب کفش های گشاد شونده درون پاشنه بلند قرار دهید

اگر خیلی عجله دارید سعی کنید از یک اسپری کفش و یک کش دهنده ی دستی کفش استفاده کنید.

 • از ماشین های گشاد کننده ی کفش استفاده کنید

اگر واقعا ذیغ وقت دارید و فرصت انجام متد های بالا را ندارید کفش را نزد یک کفاش ببرید و او این کار را به سرعت برایتان انجام می دهد.

مطالب مرتبط:

1- بدون کفش پاشنه بلند، قد بلند شوید

2- ترفندهایی ساده برای نو کردن کفش ها 

3- نسل جدید کفش پاشنه بلند کلاسیکدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :