مهفام میرزایی در
0

ترفندهایی ساده برای نو کردن کفش ها

ترفندهایی ساده برای نو کردن کفش ها

کفش ها مهم ترین بخش لباس های ما هستند و همیشه در معرض فشار زیادی هستند به همین دلیل ممکن است زود آسیب دیده و خراب شوند و مجبور شوید آن ها را دور انداخته و یک جفت کفش نو بخرید. اما در این مطلب ترفندهایی ساده برای نو کردن کفش ها به شما آموزش می دهیم تا عمر کفش ها را بیشتر کرده و صرفه جویی کنید.

 

ترفندهایی ساده برای نو کردن کفش ها

 

کفش های جیرتان کثیف و لک شده است؟
بخارشو کردن بهترین روش برای تمیز کردن جیر است. اگر کفش هایتان گران و محبوب شماست خریدن یک برس  مخصوص جیر هم راه حل مناسبی است. وقتی حمام هستید کفش هایتان را داخل محیط حمام قرار دهید تا بخار فضا آن ها را به صورت ملایم تمیز و نو کند.

شوره زدن کفش چرم را چگونه برطرف کنم؟
هروقت با پوتین و کفش های خیس وارد خانه شدید در اولین فرصت آنها را خشک کنید و اجازه ندهید قطرات آب روی آنها خشک شده و لک شوند. اما اگر این اتفاق پیش آمد چه باید کرد؟ داخل پوتین ها را با روزنامه پر کنید و یک شب بگذارید تا آب داخل بافت های آن کاملا جذب شود. سپس با یک دستمال نمناک لکه های قطرات آب را از روی آن پاک کنید.

ترفندهایی ساده برای نو کردن کفش ها

بندهای صندل به پایتان فشار می آورد؟
هیچ چیز بدتر از این نیست که متوجه شوید کفش نویی که خریده اید راحت نیست. راه های زیادی برای حل این مشکل وجود دارد اما بهترین راه استفاده از چسب زخم بزرگ است. آن را روی ناحیه ای از پا که بر اثر فشار بندهای کفش دچار بریدگی یا خراش شده بزنید و با آرامش راه بروید.

پاشنه کفش تان ساییده شده است؟
اگر بر اثر راه رفتن زیاد پاشنه کفشتان (به خصوص پاشنه های نوک تیز) ساییده شده و قسمت فلزی داخل آن بیرون آمده است نیازی نیست کفش را دور بیندازید بلکه بهترین راه تعویض پاشنه است. به یک تعمیرکار کفش مراجعه کنید و تا برایتان پاشنه نو بیندازد. برای جلوگیری از تکرار این مشکل از از محافظ پاشنه استفاده کنید.

ترفندهایی ساده برای نو کردن کفش ها

کفش های ورزشی شما بوی بدی گرفته است؟
این مشکل قابل پیشگیری است. مطمئن شوید که جنس جوراب هایی که می پوشید صد درصد نخ است یا درصد بالایی نخ دارد. جوراب های نایلون یا پلی استر قابلیت تنفس ندارند و بسیار سریع بو می گیرند. اما برای کفش هایی که بو گرفته اند یک کیسه پارچه ای مثل جوراب را با جوش شیرین پر کنید و داخل کفش قرار دهید. برای شستن کفش ورزشی آن ها را داخل روبالشی گذاشته داخل ماشین لباس شویی قرار دهید اما از خشک کن استفاده نکنید بلکه مانند روشی که برای پوتین چرم گفتیم با روزنامه پر کرده جلوی پنکه بگذارید تا خشک شوند.

مطالب مرتبط
1- افزایش عمر چرم با تکنیک هایی جالب
2- تکنیک هایی برای نگهداری از کفش چرمی
3- چگونه یک جفت کفش تمیز و شیک داشته باشیم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :