راه‌های افزایش عمر بوت‌‌های زمستانی

0

کفش ها و پوتین ها مهم ترین بخش لباس های ما هستند که نقش مهمی در استایل پاییزی و زمستانی ایفا می کنند. این اکسسوری ها همیشه در معرض فشار زیادی هستند به همین دلیل ممکن است زود آسیب دیده و خراب شوند و مجبور شوید آن ها را دور انداخته و یک جفت کفش یا بوت نو بخرید. اما اگر مراقبت درستی از آن ها انجام دهید عمر کفش ها افزایش یافته و دیرتر خراب می شوند. در این مقاله می خواهیم راه‌های افزایش عمر بوت‌‌های زمستانی را معرفی کنیم تا با رعایت آن ها از بوت‌های زمستانی و کفش های خود مراقبت کرده و مدت بیشتری از آن ها استفاده کنید.

راه‌های افزایش عمر بوت‌‌های زمستانی

به بوت‌های زمستانی جیر توجه بیشتری داشته باشید

بوت ها و کفش های جیر ظاهر باشکوهی دارند اما نگهداری از آن ها کاری دشوار است و به راحتی آسیب می بینند بنابراین باید توجه بیشتری به این کفش ها و بوت‌‌های زمستانی داشته باشید. این توجه از روز خرید آغاز می شود و شما باید قبل از استفاده کفش ها را اسپری کنید. این اسپری یک اسپری ضد آب است که از کفش ها در مقابل خیس شدن و جذب آب محافظت خواهد کرد و خواهید توانست بوت های جیر خود را رد روزهای بارانی نیز بپوشید. برای پاک کردن لکه های خشک از سرکه سفید و برای پاک کردن لکه های خیس از کمی پودر تالک استفاده کنید.

مراقب پاشنه ها باشید

پاشنه های کفش های پاشنه بلند در معرض آسیب و فشار زیادی هستند و به راحتی صدمه می بینید. زود به زود پاشنه های کفش خود را چک کنید تا در صورت آسیب جزیی تعمیر شوند و کار به کنده شدن پاشنه در وسط خیابان نرسد. برای جلوگیری از ساییدگی نوک پاشنه ها از محافظ پاشنه استفاده کنید.

کفش ها را به درستی انبار کنید

وقتی از کفش ها استفاده نمی کنید آن ها را در جا کفشی و یا انباری قرار می دهید. این انبار شدن باید به روش صحیحی انجام شود در غیر این صورت عمر کفش ها کم خواهد شد. پر کردن داخل کفش ها از تغییر فرم آن ها در محل نگهداری آن ها جلوگیری می کند. کفش ها را در محلی دور از غبار و رطوبت و داخل پوشش های محافظ نگهداری کنید.

مطالب مرتبط:

1- راه های افزایش ماندگاری کفش ها

2- ترفندهایی ساده برای نو کردن کفش ها

3- تکنیک هایی ساده برای نگهداری کفش های چرمی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :