تصاویری از بهترین آتلیه کودک در تهران که شگفت‌زده‌تان می‌کند!

این روزها، عکاسی تخصصی از کودکان و نوزادان به یکی از کارهای واجبی بدل شده که مادروپدرها فراموش نمی‌کنند. واقعیت این است که روزهای زیبای کودکی و نوزادی به‌سرعت برق‌وباد می‌گذرند و برای همین واجب است که برای ثبتشان به‌ بهترین شکل ممکن اقدام کنید. با سرزدن به آتلیه‌های خوب و معتبر می‌توانید تصاویر زیبایی از شیرین‌ترین روزهای تاریخ زندگی فرزندانتان تهیه کنید. اما پرسش اینجا است که ویژگی‌های آتلیه‌های عکاسی خوب چیست؟ به‌دنبال آتلیه کودک و نوزاد هستید؟ با مرور ویژگی‌هایی که در این مقاله مطرح می‌شود به مناسب‌ترین انتخاب خواهید رسید. با ما همراه باشید.

آتلیه لیماژ

1. تمیزی و نظافت

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در انتخاب آتلیه نوزاد و کودک در نظر بگیرید، رعایت نظافت و تمیزی است. کودکان و نوزادان بسیار حساس هستند و اگر بنا باشد که ساعات طولانی را در مکانی آلوده و نامناسب بگذرانند، امکان دارد که به‌سادگی مریض شوند. در بررسی فضای آتلیه به نظافت بخش‌های مختلف دقت کنید. اگر فضا به‌اندازه کافی تمیز نباشد، به دردسر خواهید افتاد. لباس‌ها و وسایل مختلفی که در آنجا استفاده می‌شود هم باید مرتب و منظم و البته پاکیزه باشند. نگاهی به شواهد موجود در فضای آتلیه به شما کلیدهایی درباره این موضوع ارائه می‌کند.

آتلیه لیماژ

بسیاری از آتلیه‌ها اقدام به تمیزکردن لباس‌های نوزاد، کودک و بارداری نمی‌کنند. آنها این لباس‌ها را به تن مشتریان مختلف می‌کنند و برای اینکه خراب و مخدوش نشوند، هرچند وقت یک‌بار دست به شست‌وشو می‌زنند. این کار اصلا بهداشتی نیست. هم بدن مادران باردار حساس است و هم کودکان و نوزادان؛ پس هرگز تن به پوشیدن چنین لباس‌هایی ندهید. یادتان باشد که شست‌وشوی دست‌های عکاس و کسانی که قرار است با کودک و نوزاد در تماس باشند هم بسیار واجب است. کسانی که بسیار حرفه‌ای و دقیق هستند، ناخن‌هایشان را هم بلند نمی‌‌گذارند تا از این راه موجبات انتقال میکروب‌ها به بدن مشتریان را فراهم نکنند. اگر لباس‌های موردنظرتان را با خود به آتلیه ببرید، بهتر است.

آتلیه لیماژ

2.خلاقیت و تکراری‌نبودن

متأسفانه در این روزها، بسیاری از آتلیه‌ها از تِم‌های تکراری برای عکس‌برداری استفاده می‌کنند. سعی کنید که با سرزدن به چند آتلیه مختلف ببینید که کدام‌یک خلاق‌تر است و در کنار اهمیت به ترندهای روز از ایده‌های جذاب و جدید استفاده می‌کند. اگر قصد دارید که به آتلیه بارداری بروید هم حتما به خلاقیت پرسنل آنجا توجه داشته باشید. نگذارید که آلبوم عکس‌های بارداری خودتان و دوران نوزادی و کودکی فرزندتان شبیه هزاران تصویری شود که این روزها برداشته می‌شود. واقعیت بامزه این است که بسیاری از نوزادان شبیه به هم هستند. حال اگر تِم عکس‌ها، لباس‌ها و مدل تصاویری که از آنها در این دوران ثبت می‌شود هم به یکدیگر شباهت داشته باشد، چه ارزشی در ثبت عکسشان وجود دارد؟ کافی است که یک عکس تهیه شود و باقی افراد هم آنها را کپی کنند و در آلبومشان بگذارند. قبول دارید؟ پس اهمیت و ارزش خلاقانه‌بودن و تمایز عکس‌ها را دست‌کم نگیرید. آتلیه خوب، جایی است که برای هر مشتری، بنا به ظاهر، خواسته‌ها و شرایطی که دارد، دست به چیدن دکورهای تازه و استفاده از ژست‌های مناسب می‌زند.

آتلیه لیماژ

3.صبوری و دقت‌نظر عکاس

کسانی که در حوزه کار کودک فعالیت می‌کنند، باید بسیار صبور و بادقت باشند. آنها با کودکان و نوزادان سروکار دارند و لازم است با حوصله برای رسیدن به تصویری جذاب و مناسب تلاش کنند. عکاسانی که اخلاق خیلی گرم و مهربانی ندارند یا با کودکان به‌خوبی ارتباط نمی‌گیرند هم در ثبت تصاویر خوب ناتوان‌ هستند و هم اینکه خاطره بسیار ناخوشایندی را به شما و کودکتان تحمیل می‌کنند. در بررسی آتلیه‌ها برای رسیدن به گزینه‌ای مناسب، حتما حواستان به اخلاق عکاس هم باشد. عکاسان خوش‌اخلاق و پرسنل خوش‌رو می‌توانند روزی خوش برایتان بسازند و باعث رقم‌خوردن خاطره‌ای شیرین شوند. برعکس این موضوع هم صادق است؛ شما که نمی‌خواهید در چنین شرایطی قرار بگیرید. درست است؟

آتلیه لیماژ

4.سوابق و نمونه کارهای خوب

برای اینکه بهترین عکس‌ها از شما و کودکتان ثبت شود، بهتر است که پیش از قرارداد و وقت‌گرفتن برای عکاسی حتما نگاهی به تصاویر قبلی و سوابق کاری عکاسان آتلیه بیاندازید. ببینید که پیش‌تر چه کرده‌اند. خروجی کارهایشان با سلیقه شما در هماهنگی است؟ کیفیت چاپ، تصویربرداری و ایده‌پردازی خوب بوده است و شما آن را می‌پسندید؟ سوابق و کارهای گذشته موجود در آتلیه زبان گویای کیفیت عملکردشان است و می‌تواند به شما سرنخ‌های مناسبی برای قضاوت درباره آنها بدهد. گاهی خودتان هم ایده‌ای از چگونگی تصاویر آتلیه‌ای ندارید و با دیدن نمونه‌های موردپسند می‌توانید پیشنهاداتی درباره تصویربرداری پروژه خودتان به عکاس بدهید.

آتلیه لیماژ

5.قیمت‌گذاری مناسب

یادتان باشد که آتلیه کودک خوب لزوما جایی نیست که هزینه هنگفتی از شما دریافت می‌کند. البته این را هم در نظر بگیرید که قیمت‌های بسیار نازل و اندک هم می‌تواند نشانه‌ای از کمبود کیفیت کار باشد. برای اینکه به قضاوت درستی از کار هر آتلیه برسید، قیمت‌گذاری‌شان را ارزیابی کنید. اگر دستمزد خیلی زیاد یا خیلی کمی می‌گیرند، کمی به کارشان شک کنید. قیمت‌گذاری مناسب مقوله پرچالشی است و هرکس با مقایسه جیبش با قیمت‌های موجود در این زمینه اظهارنظر می‌کند. شما هم حتما به کیفیت و قیمت متعادل دقت کنید. درست است که این روزها همه به آتلیه می‌روند اما اگر می‌بینید که از پس هزینه‌ها برنمی‌آیید، خودتان را به دردسر نیاندازید و باور کنید که عکس‌هایی که با گوشی تلفن ساده هم از کودک و نوزاد گرفته می‌شوند، شادمانه جاودانه خواهند شد.

آتلیه لیماژ

6.برخورداری از تجهیزات مناسب

تجهیزات و وسایل آتلیه‌های خوب معمولا مدرن و به‌روز است. اگر در بازدید از آتلیه متوجه شدید که ابزارهایی بسیار قدیمی دارند، بهتر است که دورشان را خط بکشید. این روزها که به‌کمک دوربین‌های قوی و مدرن امکان تصویربرداری بسیار خوب وجود دارد، کارتان را بیهوده به دست کسانی نسپارید که مجهز به تجهیزات مناسب نیستند. پیش از سرزدن به آتلیه، این نکته را در ذهن داشته باشید تا بهتر تصمیم‌گیری کنید.

آتلیه لیماژ

7.دکوراسیون‌های عکاسی برای مناسبات مختلف

داشتن دکوراسیون‌های متنوع برای گرفتن تصاویر مناسبتی از مادر و کودک یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک آتلیه کودک خوب به حساب می‌آید. عکاسی بارداری، عکاسی نوزاد و عکاسی کودک در این آتلیه‌ها در بهترین لوکیشن‌ها انجام می‌شود و همین دکوراسیون‌ها باعث جذاب‌تر شدن تصاویر خواهند شد.

آتلیه لیماژ با ارائه خدمات عکاسی بارداری، عکاسی نوزاد و عکاسی کودک یکی از بهترین آتلیه‌های کودک به شمار می‌آید. این آتلیه علاوه بر فراهم کردن شرایط عکاسی در فضای باز، دکوراسیون‌های متنوعی هم برای عکاسی‌های مناسبتی تدارک دیده تا مشتریان را بیشتر راضی نگه‌دارد.

در آخر

ماندگارکردن روزهای شیرین کودکی فرزندتان ایده بسیار خوبی است. با وجود آتلیه‌ای خوب که کارهای خلاقانه را در کمال نظافت و با ابزارها و تجهیزات مناسب انجام می‌دهد، ماندگارکردن صورت شیرین کودک و نوزادتان کار ساده‌ای خواهد بود و البته خوشایند. برای انتخاب آتلیه مناسب، بی‌گدار به آب نزنید. عکس‌ها جذاب‌ترین مستنداتی هستند که در بایگانی آلبوم‌ها از روزهای خوش گذشته و شیرینی تکرارنشدنی‌شان برایتان می‌گویند.

 

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :