اگر زیر چشم‌هایتان سیاه است، چشم‌هایتان را اینگونه آرایش کنید!

پوست زیر چشم به طور طبیعی تیره‌تر از دیگر قسمت‌های صورت است. اما شدت این تیرگی می‌تواند در هر فرد متفاوت باشد. برای برخی تیرگی دور چشم تنها به شکل هاله‌ای محو و کدر وجود دارد. اما این تیرگی برای برخی دیگر از افراد آنقدر زیاد است که با آرایش ساده هم برطرف نمی‌شود. اما مگر می‌شود که در دنیای آرایشِ امروز، راه حلی برای این مشکل وجود نداشته باشد؟ در ادامه با شما از آرایش مناسب برای پوشاندن سیاهی زیر چشم صحبت می‌کنیم.

دلیل سیاهی زیر چشم

اغلب مردم فکر می‌کنند که سیاهی دور چشم به دلیل خستگی و کمبود خواب رخ می‌دهد. گرچه خستگی می‌تواند یکی از دلایل این مشکل باشد، اما عوامل دیگری هم در تیرگی دور چشم موثر است. دلایلی مثل آلرژی، روند طبیعی پیری و ژنتیک.

آرایش مناسب تیرگی دور چشم

حلقه‌های تیره زیر چشم بسته به رنگ پوست ممکن است بنفش، آبی، قهوه‌ای تیره یا سیاه به نظر بیایند. این حلقه‌ها به ندرت باعث نگرانی می‌شوند، اما می‌توانند نشان‌دهنده نیاز به تغییر سبک زندگی، مثل بهبود وضعیت خواب یا رژیم غذایی باشند. ناحیه زیر چشم همچنین می‌تواند به دلیل انقباض رگ‌های خونی که باعث افزایش رنگدانه پوست می‌شود، تیره‌تر به نظر برسد. در نهایت پزشکان دلایل اصلی این مشکل را در این موارد خلاصه می‌کنند:

 • کمبود خواب یا بد خوابیدن
 • آلرژی
 • کاهش بافت چربی اطراف چشم
 • نازک شدن پوست زیر چشم
 • کم خونی ناشی از کمبود آهن
 • قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید
 • مالش مکرر چشم
 • افزایش سن
 • سیگار کشیدن
 • ژنتیک
 • بیماری‌های تیروئید
 • کم آبی بدن
 • درماتیت

رفع تیرگی دور چشم با چند ترفند ساده آرایشی

قبل از هر نکته آرایشی، به شما توصیه می‌کنیم که با یک پزشک متخصص درباره تیرگی چشمهایتان صحبت کنید. پزشک متخصص می‌تواند در صورت هرگونه مشکل داخلی، نسبت به رفع این موضوع به شما کمک کند. با این حال می‌توانید به راحتی و با رعایت چند نکته ساده آرایشی، حلقه‌های تیره اطراف چشمها را در زمانی کوتاه از بین ببرید:

مرحله اول: آماده سازی پوست

همه چیز با یک پایه یا زیرساز خوب آرایش شروع می‌شود؛ و هیچ چیز به اندازه مرطوب کننده، چشم‌ها را برای یک آرایش مناسب آماده نخواهد کرد. بدون رطوبت کافی، پوست زیر چشم خشک، خسته و کدر خواهد بود. حتی اگر مقدار زیادی کانسیلر یا کرم پودر به آن زده باشید.

آرایش مناسب تیرگی دور چشم

پس در ابتدا از کرم دور چشم شروع کنید! به سراغ محصولاتی بروید که به طور خاص برای این ناحیه ظریف فرموله شده است. به خاطر داشته باشید که کرم دور چشم معمولاً بافت پوست را حجیم می‌کند. در نتیجه رگ‌های زیرین پوست کمتر به چشم خواهد آمد.

یک قطره از کرم دور چشم را روی انگشت حلقه بزنید. انگشت حلقه کمترین فشار را بر روی پوست وارد می‌کند. کرم را به آرامی در ناحیه زیر چشم بمالید. بهتر است که کرم زدن را از گوشه داخلی چشم شروع کنید و بعد به سمت بیرون بروید.

اگر سیاهی دور چشم به دلیل آسیب نور خورشید باشد، یک کرم دور چشم با ترکیب آلفا هیدروکسی اسید به روشن شدن رنگدانه‌های ناخواسته کمک می‌کند.

مرحله دوم: اصلاح کننده رنگ پوست

استفاده از یک اصلاح کننده یا کالر کورکتور، می‌تواند به راحتی رنگ‌های تیره اطراف چشم را پنهان کند. در حقیقت کالر کورکتور به کانسیلر کمک می‌کند تا به شکل موثرتری تیرگی‌ پلک‌ها محو شود. در انتخاب کالر کورکتور، از رنگ‌های مکمل استفاده کنید تا تیرگی‌ها خنثی شوند. وقتی نوبت به اصلاح حلقه‌های سیاه و مزاحم زیر چشم می‌رسد، باید به سراغ رنگ‌هایی مانند هلویی، زرد و نارنجی بروید.

آرایش مناسب تیرگی دور چشم

کالر کورکتور را به شکل عدد هفت در زیر ناحیه چشم بزنید. طوری که قسمت‌های بالایی عدد هفت، در گوشه داخلی و خارجی چشم شما قرار گیرد. سپس با یک اسفنج مرطوب آرایشی یا قلم موی نازک، آن را به آرامی محو نمایید.

مرحله سوم: کانسیلر

بعد از کالرکورکتور، نوبت به کانسیلر می‌رسد. بهتر است کانسیلری انتخاب کنید که به رنگ پوست صورت شما نزدیک باشد و تنها یک یا دو درجه زیر چشم را روشن کند. اگر قرار است یک آرایش روزانه سبک داشته باشید، به شما توصیه می‌کنیم که کانسیلرهای غلیظ و سنگین را فراموش کنید و به سراغ نمونه‌های سبک و کم غلظت بروید.

آرایش مناسب تیرگی دور چشم

با کمی کانسیلر، یک مثلث معکوس درست زیر چشم‌هایتان بکشید. به شکلی که ضلع پایین آن، در وسط گونه‌ها قرار بگیرد. حدود 10 ثانیه صبر کنید تا کانسیلر چسبناک شود. سپس با انگشت حلقه و به شکل ضربه‌ای، آن را در زیر چشم محو کنید. می‌توانید برای محو کردن کانسیلر از اسفنج مرطوب آرایشی هم کمک بگیرید. با این حال گرمای دستِ شما، بافت کانسیلر را نرم‌تر کرده و محو شدن آن را آسان‌تر می‌کند.

مرحله آخر: پودر فیکس

برای اینکه کانسیلر در چروک‌های زیر چشم جمع نشود، باید از پودر فیکس یا هر پودر سبک دیگر آرایشی کمک بگیرید. پودر فیکس رطوبت کانسیلر را از بین می‌برد و به پوست زیر چشم، ظاهری صاف و بی‌نقص می‌دهد. بهتر است برای این منظور از پودر‌های فیکس بی‌رنگ استفاده کنید. کمی از این پودر را با براش یا اسفنج مرطوب آرایشی بردارید و آن را در زیر چشم پخش کنید. بعد از 30 ثانیه با یک براش تمیز، پودر را محو کنید تا پوست به حالت طبیعی برگردد. بدین ترتیب می‌توانید شاهد پوستی صاف و یکدست و بدون تیرگی باشید.

آرایش مناسب تیرگی دور چشم

سخن پایانی

همانطور که پیش از این گفتیم، تیرگی اطراف چشم‌ها دلایل مختلفی دارد. با این حال برطرف کردن موقتی آن به کمک آرایش بسیار ساده و بدون دردسر است. استفاده از لوازم مناسب آرایشی و رعایت نکاتی که در این مطلب به اشتراک گذاشته‌ایم، به شما کمک می‌کند تا به سادگی با حلقه‌های تیره اطراف چشم‌ها خداحافظی کنید!

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :