کسانی که پلک افتاده دارند بخوانند؛ مراحل کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

داشتن چشم‌های افتاده یکی از ویژگی‌های رایج صورت است که در آن پوست زیر ابرو، بخشی از پلک را می‌پوشاند و می‌تواند آرایش چشم را به یک چالش تبدیل کند. در اینجا همه نکاتی که باید در مورد خط چشم برای پلک افتاده بدانید آورده شده است.

خط چشم برای پلک افتاده

پلک افتاده چیست؟

پلک افتاده یک ویژگی طبیعی صورت است که در آن پوست زیر ابرو – در اطراف استخوان ابرو – به سمت پایین جمع می‌شود تا بخشی از پلک را بپوشاند و باعث می‌شود چشم‌ها کوچک‌تر از آنچه هستند به نظر برسند. از آنجایی که پوست زیر ابرو قسمتی از پلک‌ها را می‌پوشاند، حتی آرایش چشم ساده (به خصوص خط چشم) روی پلک افتاده می‌تواند مشکل باشد تا در خطوط و چین ناپدید یا لکه نشود. با این حال، چندین روش وجود دارد که می‌توانید هنگام استفاده از خط چشم برای پلک افتاده به کار ببرید تا از نتیجه خوب آن اطمینان حاصل کنید.

خط چشم برای پلک افتاده

برای برخی افراد، پلک‌های افتاده یک فرم چشم معمولی هستند که از ابتدا وجود داشته‌اند؛ اما می‌توانند به طور طبیعی به دلیل افزایش سن نیز ایجاد شوند. از سوی دیگر، افتادگی چشم زمانی اتفاق می‌افتد که پلک بالایی آویزان شده و توانایی فرد را برای باز کردن کامل چشم‌های خود از بین می‌برد.

مراحل کشیدن خط چشم برای پلک افتاده ها

آموزش خط چشم برای پلک افتاده بسیار ساده است. چه یک میکاپ آرتیست باشید یا یک تازه کار در امور آرایش، این دستورالعمل‌های گام به گام و نکات آرایشی را دنبال کنید تا یک خط چشم برای پلک افتاده را بی عیب و نقص بکشید.

۱. ابتدا سایه چشم بزنید. با چشمان بسته به جلو نگاه کنید، روی پلک‌های خود سایه چشم بزنید. چشمان خود را باز کنید و قسمت قابل مشاهده سایه را روی پلک خود تا استخوان ابرو فید کنید. ترکیب کردن سایه چشم بر روی قسمت قابل مشاهده پلک باعث از بین بردن ظاهر چین و چروک چشم می‌شود.

۲. از خط چشم مناسب استفاده کنید. هنگام کشیدن خط چشم برای پلک افتاده، همیشه از یک خط چشم بسیار دقیق (مانند خط چشم کرمی، خط چشم مایع یا خط چشم ژله‌ای) همراه با یک برس بسیار تیز و نازک استفاده کنید. این محصولات را می‌توانید از داروخانه‌ها، فروشگاه‌های لوازم آرایشی یا آنلاین خریداری کنید. از مصرف مدادهای خط چشم با سطح مومی که در حین استفاده، پوست را می‌کشند و خطوطی را که ممکن است شلخته و نامشخص به نظر برسند ایجاد می‌کنند، خودداری کنید.

۳. حالا خط چشم بزنید. برای ایجاد یک خط چشم برای پلک افتاده بهتر است نوع دنباله‌دار را انتخاب کنید. یک خط نازک از خط چشم مایع را با چشمان باز به پلک بالایی خود بزنید و از گوشه داخلی شروع کنید. از خط چشم بسیار نازک خود برای ایجاد نازک‌ترین خط ممکن، درست در بالای خط مژه استفاده کنید. این کار اطمینان حاصل می‌کند که سایه شما قابل مشاهده خواهد بود. در هنگام استفاده از خط چشم، ملایم باشید زیرا فشار دادن و کشیدن آن باعث ایجاد خط ضخیمی می‌شود که بقیه آرایش چشم شما را می‌پوشاند. اگر از خط چشم مایع استفاده می‌کنید، قبل از حرکت، اجازه دهید خط چشم‌تان یک لحظه خشک شود.

خط چشم برای پلک افتاده

۴. چشمان خود را باز نگه دارید. استفاده از خط چشم دنباله‌دار روی چشم‌های بسته به این معنی است که قسمت‌های مهم آرایش با باز کردن آن‌ها ناپدید می‌شوند. برای جلوگیری از این اثر، هنگام کشیدن بال در گوشه بیرونی چشم، چشمان خود را باز نگه دارید.

۵. دنباله را بکشید. دنباله خط چشم برای پلک افتاده خود را از وسط پلک (در بالای چین چشم) شروع و آن را به گوشه بیرونی چشم خود متصل کنید تا از گم شدن کار در خطوط و افتادگی جلوگیری شود. وقتی چشمان‌تان را می‌بندید ممکن است خط کمی از هم‌گسیخته به نظر برسد، که اشکالی ندارد. هدف اصلی این است که وقتی چشمان شما باز است، دنباله صاف به نظر برسد.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

۶. لبه‌ها را تمیز کنید. یک گوش پاک کن پنبه‌ای را با پاک کننده آرایش آغشته کنید و آن را در امتداد لبه‌های دنباله خط چشم خود بکشید تا خطوط تیز شود. مقدار کمی کانسیلر مات زیر چشم اضافه کنید تا لکه‌های ایجاد شده پاک شوند.

۷. برای به پایان رساندن کار کشیدن خط چشم برای پلک افتاده باید به مژه بالایی خود ریمل بزنید. افزودن ریمل به مژه‌های بالایی و پایینی باعث عمق بیشتر می‌شود و این یک راه عالی برای تکمیل ظاهر میکاپ است .

خط چشم برای پلک افتاده

اگر به دنبال یک خط چشم باکیفیت و به‌صرفه هستید، خط چشم ماژیکی شون را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این محصول حاوی روغن بادام است که باعث تقویت و درخشندگی بیشتر پوست پلک شما می‌شود. همچنین رنگدانه‌های فوق‌العاده مشکی و بادوام دارد که ماندگاری میکاپ چشم شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

اپلیکاتور نمدی خط چشم شون به افراد مبتدی این امکان را می‌دهد که به راحتی مدل خط چشم دلخواه خود را بکشند. حتی انواع خط چشم‌های دنباله‌دار و گربه‌ای حرفه‌ای نیز با نوک نمدی این محصول به راحتی و در کمترین زمان ممکن کشیده می‌شوند. این خط چشم برای پلک افتاده نیز بهترین گزینه است.

نکات خط چشم برای پلک افتاده و پف دار

اگر فکر می‌کنید کشیدن خط چشم برای پلکهای افتاده تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد، در ادامه نکاتی را ارائه خواهیم داد که این کار را آسان‌تر می‌کنند.

1. از خط چشم کرمی و یک برس خط چشم دقیق استفاده کنید

به کار گرفتن از ابزارها و محصولات مناسب، فرآیند کشیدن خط چشم برای پلک افتاده را بسیار آسان‌تر می‌کند. توصیه می‌شود از یک خط چشم مشکی کرمی و یک برس خط چشم نازک استفاده کنید تا بتوانید میزان محصول و شکل خط چشم خود را کنترل کنید.

2. هنگام کشیدن خط چشم مستقیم به جلو نگاه کنید

بزرگ‌ترین نکته این است که مطمئن شوید با چشمان باز خط چشم بزنید و مستقیماً به آینه روبروی خود نگاه کنید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا ببینید که چین و چروک‌ها کجا هستند و از گم شدن یا لک شدن خط چشمتان جلوگیری می‌کند. وقتی دنباله‌ها را ترسیم کردید، می‌توانید چشم خود را ببندید و خط چشم خود را تمام کنید.

خط چشم برای پلک افتاده

3. برای ایجاد دنباله از مقدار کمی خط چشم استفاده کنید

یک متخصص آرایش می‌گوید کاری که برای ایجاد خط چشم دنباله‌دار انجام می‌دهد، استفاده از مقدار کمی محصول در گوشه بیرونی چشم است. به جای مصرف حجم زیادی از مواد در کشیدن خط چشم برای پلک افتاده، او یک مقدار کوچک از محصول را اعمال می‌کند و سپس با استفاده از یک برس خط چشم زاویه‌دار دقیق، دنباله را شکل می‌دهد.

پس افزودن دنباله خط چشم در گوشه بیرونی چشم به برجسته‌تر و بیدارتر نشان دادن آن‌ها کمک می‌کند. همچنین توصیه می‌شود که خط چشم کشیدن برای پلک افتاده را نازک و بلند انجام دهید. با دادن مقداری طول به آن اجازه می‌دهد تا مدل خط چشم برای پلک افتاده بهتر دیده شود و همچنان طبیعی به نظر برسد.

4. یک خط چشم گرافیکی یا دراماتیک ایجاد کنید

اگر مدل خط چشم دنباله‌دار برای پلک‌های افتاده شما کاملا جواب‌گو نیست، می‌توانید خط چشم گرافیکی را امتحان کنید. به این ترتیب که خط چشم دنباله‌دار خود را امتداد دهید و شکل یک مثلث در ادامه آن ایجاد کنید.

با این کار، وقتی ابروها را بالا می‌برید و پلک‌ها صاف می‌شوند، یک مثلث جدا شده در گوشه بیرونی چشم ظاهر می‌شود. این ظاهر گاهی‌اوقات به عنوان “بال خفاش” شناخته می‌شود و برای کسانی که چشم‌های افتاده دارند، خط چشم‌های گرافیکی گزینه عالی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مثلث‌ها را طوری تعریف کنید که طرح جالبی به نظر برسد.

5. زاویه دنباله خط چشم خود را بلند کنید تا چشم ها کشیده‌تر به نظر برسند

پنهان کردن پلک‌های افتاده برای بلندتر نشان دادن آن‌ها به زاویه خط چشم شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید ظاهری برجسته داشته باشید، خط چشم دنباله‌دار خود را به سمت دم ابروی خود بر خلاف خط چشم مستقیم ادامه دهید. اگر می‌خواهید این کار را تکنیکی انجام دهید، توصیه می‌شود که زاویه ۴۵ درجه را هدف بگیرید.

سارا تانو، هنرمند آرایش و مدیر هنری جهانی  Haus Labs Makeup by Lady Gaga، می‌گوید کشیدن خط چشم برای پلک افتاده به بلند و کشیده شدن چشم نیز کمک می‌کند. او می‌گوید: «می‌توانید با استفاده از خط چشم و برس یا هر سایه چشمی به این هدف برسید. توصیه می‌کنم وقتی ابروهایتان را طراحی می‌کنید، تا جایی که می‌توانید به سمت بیرون بروید تا چشم‌ها کشیده به نظر برسند.»

خط چشم برای پلک افتاده

6. ابزار تمیز کردن را در دسترس داشته باشید

آخرین نکته کشیدن خط چشم برای پلک افتاده این است که کمی پنبه یا گوش پاک کن و میسلار واتر یا پاک‌کننده آرایش مورد علاقه‌تان را برای پاک کردن آرایش چشم کنار خود داشته باشید. به این ترتیب، می‌توانید هر اشتباهی را سریعا برطرف و خطوط چشم خود را مانند یک چاقو یکدست و تیز کنید. با این حال، وقتی نوبت به استفاده از خط چشم می‌رسد، به یاد داشته باشید که تمرین و تکرار راه به دست آوردن بهترین نتیجه است.

سخن آخر

بسیاری از افراد بنا به دلایلی همچون ژنتیک یا افزایش سن، افتادگی پلک را تجربه می‌کنند. در این شرایط، انجام آرایش چشم کمی دشوار می‌شود. چون یک اشتباه ساده ممکن است چشم‌ها را افتاده‌تر و ظاهر را پیرتر نشان دهد. در این مطلب نکاتی در مورد کشیدن خط چشم برای پلک افتاده ارائه کرده‌ایم. همچنین، آموزش سایه چشم برای پلک افتاده و اطلاعاتی از تاتو خط چشم دائم نیز در اختیار شما قرار دادیم که امیدواریم مورد توجه‌تان قرار گرفته باشند.

سوالات متداول

در ادامه قصد داریم به رایج‌ترین سوالات درباره کشیدن خط چشم برای پلک افتاده پاسخ دهیم.

چگونه پلک افتاده را آرایش کنیم؟

مدل کشیدن خط چشم برای پلک افتاده باید نازک و دنباله دار باشد. خط چشم ضخیم باعث افتاده‌تر به نظر رسیدن پلک‌ها می‌شود. همچنین بهتر است از انواع سایه‌های روشن در میکاپ چشم استفاده شود.

خط چشم برای پلک افتاده

بهترین مدل ابرو برای چشم های پف دار کدام است؟

برای این که پلک‌ها افتاده‌تر از معمول به نظر نرسند، بهتر است دنباله ابروها کمی به سمت بیرون باشند. همچنین توصیه می‌شود در طراحی ابروها از رنگ متناسب با پوست و موها استفاده شود تا جلوه طبیعی‌تر و چشم‌نوازتری داشته باشد.

بهترین آرایش چشم پف دار و پلک افتاده کدام است؟

بهترین آرایش چشم پف دار این است که ابتدا از یک سایه روشن برای ایجاد پایه میکاپ استفاده کنید. سپس از یک سایه با تناژ روشن تا متوسط در قسمت مرکزی پلک استفاده کرده و گوشه‌های داخلی را هایلایتر بزنید. در مرحله بعد خط چشم برای پلک افتاده را به صورت نازک و دنباله‌دار اعمال کنید. برای این‌که پف پلک کمتر مشخص باشد، تا حد امکان ریمل بزنید.

منبع: میس و میستر

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :