رها منفرد در
25,321

کمربند مناسب هر استایل را بشناسید؛ خانم‌های خوشپوش لطفا دقت کنید

کمربند مناسب هر استایل را بشناسید؛ خانم‌های خوشپوش لطفا دقت کنید

کمربند، نقطه پایان استایل شماست چیزی شبیه امضایی که پای متنی که دوستش دارید میگذارید. یعنی بدون آن هم به سر میشود اما اگر قرار است استایل شما درست و حسابی به چشم بیاید حتما به یک امضا؛ همان کمبرند نیاز دارد. در این گزارش خیال داریم با شما از دنیای پرتنوع کمربندها بگوییم و اینکه کدامشان با کدام استایل‌ بیشتر جور درمی‌آید.

single_content ad banner

کمربند مناسب هر استایل

نقطه پایان

فکرش را بکنید کدام شلوار یا دامن است که بدون کمربند سرجایش نایستد؟! ماجرا از این قرار است: پای کمربند که به میان میآید جلوه ساده‌ترین لباس‌ها هم دو چندان میشود. اما از آنجا که دنیای امروز دنیای تنوع است تا دلتان بخواهد کمربند وجود دارد، از همه رنگ و از همه طرح. بنابراین مهم است که ما کدام طرح و کدام رنگ را برای نقطه پایانی ظاهرمان انتخاب میکنیم و مهم است که بدانیم کمربند اگر در جای درست قرار بگیرد میتواند باعث تعریف خط کمر در اندام شود و اندم را ظریف‌تر و زیباتر نشان دهد.

کمربند مناسب هر استایل

کمربندها به دادتان میرسند

کمربند مناسب هر استایل

این روزها که لباس‌های آزاد و گشاد پرچم‌دار استایل‌ کژوال و حتی کم‌وبیش رسمی شده‌اند، فقط کمربندها هستند که به دادتان می‌رسند. به عبارتی شما میتوانید به رسم این روزها گشاد و رها بپشوید اما همه گشادی‌ها را درست در قسمت کمر با استفاده از کمربندی که آگاهانه انتخابش کردید مهار کنید؛ به این ترتیب نه تنها ترکیب متفاوتی از لباس‌های همیشگی‌ بلکه ظرافت اندام‌تان را هم به رخ بکشید. پس از همین حالا  به بستن کمربند روی کت،مانتو، شومیزهای بلند، اورال‌ و  پیراهن‌های ساده  فکر کنید.

کمربند مناسب هر استایل

حذفش کنید

قبل از هرچیز یادتان باشد اگر قرار است لباس‌تان روی شلوار یا دامن قرار بگیرد خانم‌هستید یا آقا کمربند را از استایلتان حذف کنید مگر اینکه ایستادن شلوار روی کمرتان در گرو کمربند باشد! این قانون نه به دلیل دیده نشدن کمربند که به دلیل حجم ناموزنی است که از زیر لباستان گاه‌وبی‌گاه سرک میکشد. کافی است تناسبات اندام‌تان هم کمی به هم‌ریختگی داشته باشد آن وقت است که کمربند زیر لباس،کار خودش را میکند و هرچه برای خوش‌استایل بودنتان رشته‌اید پنبه میکند.

کمربند مناسب هر استایل

توی چشمید

این روزها بازار کمربندهای پهن حسابی گرم است.(به خاطر ترند شدن‌شان در  بهار و تابستان 2022) این کمربندها بخواهید یا نخواهید حسابی به چشم که نه، به‌طور عجیب و البته زیبایی توی چشم میروند  آنچنان که حضورشان برای زیرورو شدن ظاهر ساده لباس کافی است. اما اگر بخواهید هم به‌چشم بیاید و هم مورد  تمجید قرار بگیرید باید حواستان جمع این نکات  باشد: نکته اول اینکه کمربند پهن حتی اگر  از زیباترین‌ها ‌ هم باشد روی یک لباس پرنقش‌و‌نگار یعنی امتیاز منفی اساسی!

کمربند مناسب هر استایل

کمربندهای پهن

قدم اول در انتخاب کمربندهای پهن این است که آنها را روی لباس‌های تک‌رنگ و بدون طرح ببندید؛ اما کدام لباس‌ها؟! کت‌ و پیراهن‌های بلند، لباس‌های تنگ و ژاکت‌های کش‌باف برای کمربندهای پهن بهترین انتخابند. اگر در ظاهرتان اهل پالت‌های تک‌رنگ هم هستید با توجه به فرم لباستان میتوانید به یک کمربند پهن برای درهم شکستن پالت‌رنگی همیشگی‌ فکر کنید. این را هم در نظر بگیرید که یک کمربند پهن با طراحی جذاب میتواند حال و هوای پیراهن ساده و غیررسمی شما را کاملا عوض کند.

کمربند مناسب هر استایل

زنجیری‌ها

و اما کمربندهای زنجیری. این کمربندها صرفا به عنوان یک اکسسورایز و برای شلوغ‌تر شدن ظاهر ساده شما به کار میآیند. بیشتر از آنکه کاربردی باشند جنبه تزئنی دارند و درست مثل یک اکسسورایز عمل میکنند و صد البته که روی لباس‌های تک‌رنگ و به خصوص تیره  بهتر و بیشتر دیده می‌شوند. اما گروهی از این کمربندها هم هستند که مناسب شلوار جین طراحی شده‌اند و روی بندینک‌ها با شکل‌وشمایل  مختلف آویزان میشوند.حالا اینکه  چقدر با این سبک از استایل کنار می‌آیید بماند به عهده خودتان.

کمربند مناسب هر استایل

باریک‌ترها

کمربندهای باریک که اغلب هم چرم‌ند جزء جدانشدنی استایلهای رسمی‌اند. چه کت‌وشلوار، چه کت‌ودامن و چه پیراهن‌های ظریف. باریک‌ها معمولا حضور کمرنگ اما تاثیرگذاری دارند. تاثیرگذاری‌شان هم در گرو طراحی سگک و رنگ آنهاست. هرچه سگک‌ها پرتمطراق‌تر باشند استایل رسمی را رسمی‌تر و پررنگ و لعاب‌تر میکنند. خلاصه که لباس‌های مجلسی با کمربند درست و حسابی جور میشوند و حتی گاهی رسمی‌تر هم می‌شوند اما  این در گرو سبک کمربندی که انتخاب میکنید و هماهنگی آن با جنس و شکل لباس است. چرا که جمع شدن بدون برنامه‌ریزی و حساب کتاب  پارچه در قسمت کمر میتواند فرم رسمی لباس‌تان را کاملا برهم بریزد.

کمربند مناسب هر استایل

با وایدها

نگران نباشید شلوارهای فاق‌بلند و از بالاگشاد یا همان وایدهایی که این روزها استایل کژوال را قبضه کرده‌اند هم با  کمربند جور می‌شوند. با این سبک شلوارها فقط و فقط به کمربندهای باریک فکر کنید نیازی هم به یادآوری نیست که برای یک استایل خیابانی باید سراغ باریک‌هایی بروید که بافت‌وجنس، طراحی سگک و رنگ‌وروی‌شان اسپورت بودن را فریاد میزند.

کمربند مناسب هر استایل

از ماکسیمال تا مینی‌مال‌ها

اگر طرفدار استایل ماکسیمال هستید روی کمربند به عنوان یک اکسسورایز تاثیرگذار حساب کنید و برای انتخابش متناسب با طرح و رنگ لباس‌تان نقشه بکشید چرا که حسابی ظاهرتان را شلوغ  میکند.  طرفداران استایل‌های مینیمال هم میتوانند جایی برای کمربند در ظاهرشان باز کنند. طبیعی است که گروه دوم باید سراغ ظریف‌ترها بروند و برای انتخاب رنگ هم از یک پالت رنگی مشترک بین لباس و کمربند استفاده کنند. نکته اصلی هم همین‌جاست که حتی همین حضور به طاهر کمرنگ میتواند به استایل شما هویت و جذابیت قابل قبولی بدهد.

کمربند مناسب هر استایل

نئونی‌ها

کمربندهای رنگی‌رنگی چه آنها که رنگ‌های‌شان نئونی است چه آنها که فانتزی، برای استایل‌های کژوال و اسپورت مناسبند پس اگر اسپورت میپوشید روی این کمربندها حساب کنید. بهتراست رنگی را انتخاب کنید که بتواند خودش را از میان رنگ‌های متنوع لباستان بیرون بکشد و علاوه بر آن تعریف جدیدی هم به ظاهرتان بدهد.

کمربند مناسب هر استایل

هر کمربندی نشاید

همه اینها را گفتیم اما باید بدانید که هر کمربندی هر اندامی را نشاید! بنابراین اگر بالاتنه کوتاهی دارید کمربند پهن فارغ از طرح و رنگ هرگز انتخاب خوبی برای‌تان نیست چون کوتاه‌ترتان میکند. آنها که بالاتنه بلندی دارند اما با خیال راحت میتوانند پشت پهنای کمربند در اندامشان  تناسب ایجاد کنند. لازم به گفتن نیست که بهترین انتخاب برای افرادی با بالاتنه کوتاه کمربندهای باریک است و کمک‌شان میکند که بلندتر به چشم بیایند. اگر چاق هستید هم بروید سراغ کمربندهای باریک و با بستن کمربندها درست روی خط کمر به بدنتان اجازده بدهید کمی انحنا پیدا کند حتی به قیمت خطای دید.

کمربند مناسب هر استایلدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :