چگونه لباس منجوق‌دوزی‌شده را بشوییم؟

لباس‌های منجوق دوزی، پولک دوزی و سنگ دوزی شده از انواع لباس مجلسی زنانه است که زیبایی خاصی دارند و خانم‌ها به این مدل لباس علاقه بسیاری دارند و در مجالس و مهمانی‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند. اما اگر به هر دلیلی لباس منجوق دوزی زیبای شما کثیف شد و نیاز به شستشو پیدا می‌کنید.  این مقاله را بخوانید تا بدانید چگونه لباس منجوق‌دوزی‌شده را بشوییم؟

چگونه لباس منجوق‌دوزی‌شده را بشوییم؟

 

اولین توصیه برای شستشو و تمیز کردن این لباس‌های مجلسی این است که لباس سنگ دوزی خود را که نیاز به شستن دارد به خشک شویی بسپارید تا این کار را بدون آب و بدون آسیب زدن به دوخت و زینت های لباس انجام دهد و هزینه آن را هم که در مقایسه با قیمت لباس زیاد نیست بپردازید.

چگونه لباس منجوق‌دوزی‌شده را بشوییم؟

اگر لباس تنها در قسمتی از آن لک شده است می‌توانید با روش‌های مختلفی که برای از بین بردن لکه‌های روی لباس وجود دارد این لکه را از بین ببرید.

فراموش نکنید که این لباس‌ها را نباید با شوینده‌های قوی بشویید. بهترین کار این است که یک تشت پر از آب و شامپو درست کنید و لباس را ده دقیقه در آن قرار دهید و بدون چنگ زدن به آرامی در آب تکان دهید. چنگ زدن باعث آسیب به اتصالات منجوق و پولک روی لباس خواهد شد و این لباس‌ها را خراب خواهد کرد.

اگر ماشین لباسشویی شما برنامه شستشوی ملایم دارد، می‌توانید این لباس زنانه را با آن بشویید. اما حتما آن را در کیسه توری ظریفی قرار دهید تا اگر سنگی جدا شد بتوانید دوباره آن را روی لباستان نصب کنید یا بدوزید و در نهایت  بهتر است این لباس‌ها را با بخار صاف کنید چون اتو کشیدن آن‌ها کمی سخت است و حرارت اتو ممکن است منجوق‌ها و سنگ دوزی‌ها را خراب کند.

مطالب مرتبط:

1- راهنمای کامل مراقبت از پارچه‌ها کشمیر

2- راهنمای کامل مراقبت از لباس‌های پشمی

3- راهنمای مراقبت از لباس‌های خز

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :